Verstappen laat zich niet afleiden door favorietenrol
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen maakt zich niet druk als er nadrukkelijk naar hem wordt gewezen als potentiële opvolger van wereldkampioen Lewis Hamilton in de Formule 1. Mercedes kende veel problemen bij de testraces en het is maar de vraag of het zo succesvolle team klaar is voor de start van het seizoen, zondag met de Grote Prijs van Bahrein. Juist de Red Bulls van Verstappen en zijn nieuwe teamgenoot Sergio Pérez deden het goed tijdens de testdriedaagse eerder deze maand op het circuit van Sakhir.
Maar of hij zondag als favoriet start op hetzelfde circuit, zoals het Mercedes-kamp het laat voorkomen, Verstappen haalt er slechts de schouders over op. "Het doet er niet toe. Wat telt is dat je presteert op het moment dat het moet, als er punten gehaald kunnen worden. Je moet je gewoon op je werk focussen en rustig blijven. Het leidt alleen maar af", zei hij donderdag in Bahrein.
Met de Mexicaan Pérez heeft hij een meer ervaren teamgenoot dan diens voorgangers, Pierre Gasly en Alex Albon. "Ik ken 'Checo' natuurlijk al een paar jaar vanuit de paddock, maar nu krijg je meer inzicht in hoe hij werkt. De samenwerking verloopt uitstekend tot nu toe."
Aan de testen hield Verstappen het gevoel over dat de nieuwe bolide, de RB16B, "behoorlijk betrouwbaar" is. "Zelfs wanneer je te maken kreeg met verandering van de wind en temperatuur. Dat geeft vertrouwen. Ik hoop dat we nu als team veel punten gaan scoren en elk raceweekend de druk op Mercedes kunnen vergroten."
Meer uit Sport
INDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
2 uur geledenPOUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
6 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
8 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
9 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.
1 dag geleden