Verstappen laat 'negatief denken' niet toe
ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen is niet onder de indruk van de waarschuwing van raceleider Michael Masi van de Formule 1; onsportief rijgedrag in de finale grand prix van het jaar in Abu Dhabi kan leiden tot een schorsing of puntenaftrek. "Dat is toch niks nieuws. Dat staat gewoon in de reglementen en ik ken die sportcode", zei de Nederlander van Red Bull.
Verstappen wilde ook niet ingaan op vragen over de mogelijk gevolgen als hij opnieuw in botsing zou komen met aartsrivaal Lewis Hamilton. "Dat is nadenken over negatieve dingen en dat laat ik niet toe. Ik ga proberen zondag die race te winnen en wereldkampioen te worden en doe dat bij het fijnste, leukste en meest aangename team dat er bestaat", sprak de 24-jarige Nederlander, die zondag de eerste Nederlandse wereldkampioen van de Formule 1 kan worden.
Masi, de hoofdscheidsrechter in de koningsklasse van de autosport, vond het nodig de sportcodes nog eens onder de aandacht van de Formule 1-coureurs te brengen en met name Verstappen en Hamilton te wijzen op de mogelijke consequenties bij overtreden van de sportieve regels. De titelrivalen zijn dit seizoen al drie keer met elkaar in botsing gekomen. De laatste aanrijding was afgelopen zondag tijdens de Grote Prijs van Saudi-Arabië, toen Hamilton achterop reed bij de afremmende Verstappen. De Nederlander werd verweten te abrupt te hebben geremd en kreeg na de race nog eens 10 seconden tijdstraf van de stewards.
Verstappen en Hamilton hebben evenveel punten, maar de Limburger heeft dit seizoen één race meer gewonnen. Als beide coureurs door bijvoorbeeld een botsing buiten de punten blijven in de race op het Yas Marina Circuit, dan is Verstappen kampioen. "In de afgelopen weken is er veel gebeurd waar ik het niet mee eens ben. Ik vind dat ik gestraft ben voor acties die niet verkeerd waren. Maar ik hou me daar nu niet mee bezig. Ik kan alleen maar hopen dat de race zondag eerlijk verloopt."
Meer uit Sport
BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
12 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.
15 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.
15 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.
16 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.
16 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.
17 uur geleden