Verstappen laat 'negatief denken' niet toe
ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen is niet onder de indruk van de waarschuwing van raceleider Michael Masi van de Formule 1; onsportief rijgedrag in de finale grand prix van het jaar in Abu Dhabi kan leiden tot een schorsing of puntenaftrek. "Dat is toch niks nieuws. Dat staat gewoon in de reglementen en ik ken die sportcode", zei de Nederlander van Red Bull.
Verstappen wilde ook niet ingaan op vragen over de mogelijk gevolgen als hij opnieuw in botsing zou komen met aartsrivaal Lewis Hamilton. "Dat is nadenken over negatieve dingen en dat laat ik niet toe. Ik ga proberen zondag die race te winnen en wereldkampioen te worden en doe dat bij het fijnste, leukste en meest aangename team dat er bestaat", sprak de 24-jarige Nederlander, die zondag de eerste Nederlandse wereldkampioen van de Formule 1 kan worden.
Masi, de hoofdscheidsrechter in de koningsklasse van de autosport, vond het nodig de sportcodes nog eens onder de aandacht van de Formule 1-coureurs te brengen en met name Verstappen en Hamilton te wijzen op de mogelijke consequenties bij overtreden van de sportieve regels. De titelrivalen zijn dit seizoen al drie keer met elkaar in botsing gekomen. De laatste aanrijding was afgelopen zondag tijdens de Grote Prijs van Saudi-Arabië, toen Hamilton achterop reed bij de afremmende Verstappen. De Nederlander werd verweten te abrupt te hebben geremd en kreeg na de race nog eens 10 seconden tijdstraf van de stewards.
Verstappen en Hamilton hebben evenveel punten, maar de Limburger heeft dit seizoen één race meer gewonnen. Als beide coureurs door bijvoorbeeld een botsing buiten de punten blijven in de race op het Yas Marina Circuit, dan is Verstappen kampioen. "In de afgelopen weken is er veel gebeurd waar ik het niet mee eens ben. Ik vind dat ik gestraft ben voor acties die niet verkeerd waren. Maar ik hou me daar nu niet mee bezig. Ik kan alleen maar hopen dat de race zondag eerlijk verloopt."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.
15 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.
22 uur geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson van de Nederlandse handballers heeft voor het EK van volgende maand een selectie samengesteld met talenten en ervaren krachten. "De combinatie van spelers die hun sporen al hebben verdiend en jonge mannen die zich willen bewijzen, maakt dit een interessante selectie", zei de Zweed.
1 dag geleden