Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen laat 'negatief denken' niet toe

Verstappen laat 'negatief denken' niet toe

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen is niet onder de indruk van de waarschuwing van raceleider Michael Masi van de Formule 1; onsportief rijgedrag in de finale grand prix van het jaar in Abu Dhabi kan leiden tot een schorsing of puntenaftrek. "Dat is toch niks nieuws. Dat staat gewoon in de reglementen en ik ken die sportcode", zei de Nederlander van Red Bull.

Verstappen wilde ook niet ingaan op vragen over de mogelijk gevolgen als hij opnieuw in botsing zou komen met aartsrivaal Lewis Hamilton. "Dat is nadenken over negatieve dingen en dat laat ik niet toe. Ik ga proberen zondag die race te winnen en wereldkampioen te worden en doe dat bij het fijnste, leukste en meest aangename team dat er bestaat", sprak de 24-jarige Nederlander, die zondag de eerste Nederlandse wereldkampioen van de Formule 1 kan worden.

Masi, de hoofdscheidsrechter in de koningsklasse van de autosport, vond het nodig de sportcodes nog eens onder de aandacht van de Formule 1-coureurs te brengen en met name Verstappen en Hamilton te wijzen op de mogelijke consequenties bij overtreden van de sportieve regels. De titelrivalen zijn dit seizoen al drie keer met elkaar in botsing gekomen. De laatste aanrijding was afgelopen zondag tijdens de Grote Prijs van Saudi-Arabië, toen Hamilton achterop reed bij de afremmende Verstappen. De Nederlander werd verweten te abrupt te hebben geremd en kreeg na de race nog eens 10 seconden tijdstraf van de stewards.

Verstappen en Hamilton hebben evenveel punten, maar de Limburger heeft dit seizoen één race meer gewonnen. Als beide coureurs door bijvoorbeeld een botsing buiten de punten blijven in de race op het Yas Marina Circuit, dan is Verstappen kampioen. "In de afgelopen weken is er veel gebeurd waar ik het niet mee eens ben. Ik vind dat ik gestraft ben voor acties die niet verkeerd waren. Maar ik hou me daar nu niet mee bezig. Ik kan alleen maar hopen dat de race zondag eerlijk verloopt."

Meer uit Sport

Tennisser Wawrinka kondigt einde carrière aan

DEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."

9 uur geleden
Drie coureurs met nieuw startnummer in Formule 1

LONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.

11 uur geleden
Skeletonster Bos achtste bij wereldbekerwedstrijd in Letland

SIGULDA (ANP) - Het is skeletonster Kimberley Bos opnieuw niet gelukt op het erepodium te eindigen van een wereldbekerwedstrijd. De 32-jarige Edese kwam vrijdag in Sigulda in Letland niet verder dan de achtste plaats. Een dag eerder eindigde regerend wereldkampioene Bos als vijfde.

12 uur geleden
Doets vecht zich terug en bereikt tweede ronde op WK darts

LONDEN (ANP) - Darter Kevin Doets heeft in Londen de tweede ronde van het WK darts bereikt. In Alexandra Palace vocht de 27-jarige Nederlander zich terug van een 0-1-achterstand en versloeg de Brit Matthew Dennant met 3-1.

13 uur geleden
KNSB geeft 4 januari olympische schaatsselectie door aan NOC*NSF

UTRECHT (ANP) - De KNSB geeft uiterlijk 4 januari aan sportkoepel NOC*NSF door welke achttien langebaanschaatsers Nederland in februari bij de Olympische Spelen in Milaan vertegenwoordigen. Dat meldt de schaatsbond vrijdag bij de bekendmaking van de selectievolgorde voor het olympisch kwalificatietoernooi. Dat vindt plaats van 26 tot en met 30 december in Thialf.

13 uur geleden
Van Empel vertrekt bij Visma - Lease a Bike en neemt pauze

DEN BOSCH (ANP) - Veldrijdster Fem van Empel vertrekt per 1 januari bij Visma - Lease a Bike en stopt voor onbepaalde tijd met haar professionele wielercarrière. Dat meldt de wielerploeg in een persbericht.

15 uur geleden
Van Gerwen moeizaam naar tweede ronde van WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.

1 dag geleden