Verstappen krijgt reprimande van stewards en houdt pole in Japan
SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft een reprimande gekregen voor zijn onvoorzichtige actie in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Japan. Hij behoudt daardoor zijn poleposition voor de race op zondag, waarin hij zijn tweede wereldtitel in de Formule 1 kan veroveren.
De wedstrijdjury onderzocht na de kwalificatie het incident waarbij Verstappen in zijn Red Bull onverwachts uitweek naar links en de veel sneller rijdende Lando Norris in zijn McLaren maar net een botsing kon vermijden door over het gras naast de baan van Suzuka te rijden. Dat gebeurde in de ronde waarin beide coureurs zich klaarmaakten voor een snelle ronde op tijd.
De stewards vroegen tekst en uitleg van Verstappen en Norris en oordeelden daarna dat het vergrijp niet ernstig genoeg was om een straf uit te delen, vandaar de reprimande. De race start zondag om 07.00 uur Nederlandse tijd met Verstappen vanaf de eerste startplek.
Laatste bocht van de ronde
Het is de eerste keer dit seizoen dat Verstappen een waarschuwing krijgt. Hij rekende er zelf al op dat de stewards mild zouden zijn. "Het was in mijn ogen een klein momentje. Het zou heel apart zijn als ze mijn poleposition afnemen", zei de Limburger kort na de kwalificatie. "Het is een herenakkoord dat je elkaar niet inhaalt in de laatste bocht van de ronde waarin je je klaarmaakt voor een snelle ronde. Norris creëert zo het probleem zelf door iemand anders te naaien. Dat vind ik niet correct."
Verstappen reed een stuk langzamer dan Norris die van achteruit hard kwam aanrijden. "Ik reed vrij langzaam omdat mijn bandentemperatuur nog laag was en zag hem komen in mijn spiegel. Ik wilde gas geven om hem nog voor te blijven, maar mijn auto gleed een beetje weg naar links. Lando moest over het gras om mij te ontwijken. Gelukkig gebeurde er niets", aldus de coureur van Red Bull.
Norris gaf bij de stewards aan dat het een "ongelukkig" incident was.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Het olympisch schaatstoernooi op de langebaan vindt in 2030 definitief plaats in Thialf in Heerenveen. Sportkoepel NOC*NSF laat in een persbericht weten dat het organisatiecomité van de Winterspelen in de Franse Alpen dat heeft bekendgemaakt.
42 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde van Wimbledon. De Nederlander rekende in zijn openingspartij op het grandslamtoernooi in Londen in vier sets af met de Amerikaan Aleksandar Kovacevic: 6-3 6-7 (2) 6-4 6-0.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is flink gezakt op de wereldranglijst. Op de ranglijst die is gepresenteerd op de dag dat het hoofdtoernooi van Wimbledon begint, is de 29-jarige Haarlemmer gezakt van de 39e naar de 58e plaats.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor komt dinsdag op het grandslamtoernooi van Wimbledon in actie in de vierde partij op baan 6. Dat blijkt uit het vrijgegeven speelschema voor die dag.
15 uur geledenSPIELBERG (ANP) - De Britse Formule 1-coureur George Russell is na de zege in de GP van Oostenrijk blij dat hij weer eens op het hoogste treetje staat. "Het is geweldig om weer de eerste te zijn. Het was even geleden, dus ik ga hier zeker even van genieten", zei de Mercedes-coureur.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Aaron Enser en turnster Naomi Visser hebben op de finaledag van de NK in Ahoy Rotterdam allebei nog een titel gepakt. De 19-jarige Enser, die zaterdag de Nederlandse meerkamptitel greep, turnde zondag naar goud op het toestel vloer (13,050).
21 uur geledenASSEN (ANP) - De hitte heeft nauwelijks invloed gehad op het aantal bezoekers bij de TT van Assen. De organisatie meldde bijna 194.000 betalende bezoekers in de afgelopen drie dagen. "Dat is mij reuze meegevallen, ik had verwacht dat er minder mensen zouden komen", zei voorzitter Arjan Bos van het TT Circuit. "Er was op de vrijdag en zaterdag wel sprake van een lichte daling en dat schuif ik dan maar op de hittestress."
23 uur geleden