Verstappen krijgt regenboog op Formule 1-bolide
SPIELBERG (ANP) - Bij de start van het Formule 1-seizoen in Oostenrijk prijkt een regenboog op de auto's van Max Verstappen en de andere coureurs. Het is onderdeel van de campagne We Race as One (we racen als eenheid) die de koningsklasse van de autosport maandag lanceerde. Met de regenboog bedankt de Formule 1 alle hulpverleners die zich inzetten voor de bestrijding van het coronavirus. Als gevolg van de pandemie begint het seizoen pas vier maanden later dan de bedoeling was.
"Met dit gebaar hopen we onze fans aan te moedigen om ook 'bedankt' te zeggen. Het regenboog-initiatief zal gedurende dit seizoen doorgaan", aldus de organisatie.
Het is nog niet duidelijk waar de regenboog komt te staan op de Red Bull-bolide van Verstappen. Renault onthulde wel al een foto van een regenboogje voorop de neus, McLaren plaatst de kleurenlijnen op de 'halo', de beschermingsbeugel over de cockpit van de coureurs.
Strijd tegen racisme
De Formule 1 wil zich ook nadrukkelijk mengen in de strijd tegen racisme. Volgende week, bij de eerste race van het jaar, wordt dat op diverse manieren geuit. "We zullen gezamenlijk luid en duidelijk laten horen dat racisme moet stoppen", zegt Chase Carey, de baas van de Formule 1. "Gedurende het raceweekeinde laten we onze steun blijken aan het bestrijden van ongelijkheid. We zullen onze inspanningen om de Formule 1 diverser en 'inclusiever' te maken versnellen."
De Formule 1 geeft daarmee gehoor aan de oproep van Lewis Hamilton, de zesvoudig wereldkampioen die zich de afgelopen weken al nadrukkelijk mengde in de protesten tegen racisme. De 35-jarige Brit van Mercedes pleitte voor een speciale commissie die ervoor moet zorgen dat er meer diversiteit in de racewereld komt. Er wordt nu een werkgroep opgezet die na gesprekken met diverse coureurs en tal van mensen die binnen de Formule 1 werken met aanbevelingen moet komen.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.
18 uur geledenSIGULDA (ANP) - Het is skeletonster Kimberley Bos opnieuw niet gelukt op het erepodium te eindigen van een wereldbekerwedstrijd. De 32-jarige Edese kwam vrijdag in Sigulda in Letland niet verder dan de achtste plaats. Een dag eerder eindigde regerend wereldkampioene Bos als vijfde.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Kevin Doets heeft in Londen de tweede ronde van het WK darts bereikt. In Alexandra Palace vocht de 27-jarige Nederlander zich terug van een 0-1-achterstand en versloeg de Brit Matthew Dennant met 3-1.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - De KNSB geeft uiterlijk 4 januari aan sportkoepel NOC*NSF door welke achttien langebaanschaatsers Nederland in februari bij de Olympische Spelen in Milaan vertegenwoordigen. Dat meldt de schaatsbond vrijdag bij de bekendmaking van de selectievolgorde voor het olympisch kwalificatietoernooi. Dat vindt plaats van 26 tot en met 30 december in Thialf.
20 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Veldrijdster Fem van Empel vertrekt per 1 januari bij Visma - Lease a Bike en stopt voor onbepaalde tijd met haar professionele wielercarrière. Dat meldt de wielerploeg in een persbericht.
22 uur geleden