Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen krijgt regenboog op Formule 1-bolide

Verstappen krijgt regenboog op Formule 1-bolide

SPIELBERG (ANP) - Bij de start van het Formule 1-seizoen in Oostenrijk prijkt een regenboog op de auto's van Max Verstappen en de andere coureurs. Het is onderdeel van de campagne We Race as One (we racen als eenheid) die de koningsklasse van de autosport maandag lanceerde. Met de regenboog bedankt de Formule 1 alle hulpverleners die zich inzetten voor de bestrijding van het coronavirus. Als gevolg van de pandemie begint het seizoen pas vier maanden later dan de bedoeling was.

"Met dit gebaar hopen we onze fans aan te moedigen om ook 'bedankt' te zeggen. Het regenboog-initiatief zal gedurende dit seizoen doorgaan", aldus de organisatie.

Het is nog niet duidelijk waar de regenboog komt te staan op de Red Bull-bolide van Verstappen. Renault onthulde wel al een foto van een regenboogje voorop de neus, McLaren plaatst de kleurenlijnen op de 'halo', de beschermingsbeugel over de cockpit van de coureurs.

Strijd tegen racisme

De Formule 1 wil zich ook nadrukkelijk mengen in de strijd tegen racisme. Volgende week, bij de eerste race van het jaar, wordt dat op diverse manieren geuit. "We zullen gezamenlijk luid en duidelijk laten horen dat racisme moet stoppen", zegt Chase Carey, de baas van de Formule 1. "Gedurende het raceweekeinde laten we onze steun blijken aan het bestrijden van ongelijkheid. We zullen onze inspanningen om de Formule 1 diverser en 'inclusiever' te maken versnellen."

De Formule 1 geeft daarmee gehoor aan de oproep van Lewis Hamilton, de zesvoudig wereldkampioen die zich de afgelopen weken al nadrukkelijk mengde in de protesten tegen racisme. De 35-jarige Brit van Mercedes pleitte voor een speciale commissie die ervoor moet zorgen dat er meer diversiteit in de racewereld komt. Er wordt nu een werkgroep opgezet die na gesprekken met diverse coureurs en tal van mensen die binnen de Formule 1 werken met aanbevelingen moet komen.

Meer uit Sport

Wielrenner Del Grosso boekt in Limburg tweede profzege op de weg

EIJSDEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Tibor Del Grosso heeft de eendagskoers NXT Classic gewonnen. De 22-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech versloeg in Zuid-Limburg de Zwitserse kampioen Mauro Schmid in een sprint met twee. De Deen Casper Pedersen eindigde op de derde plaats.

12 uur geleden
Tennisser De Jong verliest in kwalificaties Monte Carlo

MONACO (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is in de eerste ronde van de kwalificaties voor het masterstoernooi van Monte Carlo gestrand. De mondiale nummer 99 verloor in Monaco met 5-7 6-1 1-6 van de Chileen Cristian Garín, die één plaats lager op de wereldranglijst staat.

13 uur geleden
Van de Zandschulp onderuit in Boekarest na gemiste matchpoints

BOEKAREST (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in Boekarest niet in geslaagd zich voor de vierde keer in zijn carrière te plaatsen voor de finale van een ATP-toernooi. De nummer 62 van de wereld, die nog wacht op zijn eerste titel, verloor op het Roemeense gravel met 7-5 6-7 (3) 5-7 van de Argentijn Mariano Navone. De Nederlander wist in de tweede set twee matchpoints niet te benutten.

13 uur geleden
Basketballer Doncic mist slot reguliere competitie met blessure

LOS ANGELES (ANP/BELGA) - De basketballers van Los Angeles Lakers kunnen in het slot van de reguliere competitie in de NBA geen beroep doen op Luka Doncic. De Sloveense spelbepaler heeft donderdag in de ontmoeting met Oklahoma City Thunder een hamstringblessure opgelopen.

20 uur geleden
Van de Zandschulp naar halve finale tennistoernooi Boekarest

BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.

1 dag geleden
Darter Van Veen verliest vierde Premier League-finale

MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.

2 dagen geleden
Hockeysters Den Bosch met uitblinker Matla naar halve finale EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.

2 dagen geleden