Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen krijgt in Rwanda zijn trofee voor vierde wereldtitel

Verstappen krijgt in Rwanda zijn trofee voor vierde wereldtitel

KIGALI (ANP) - Max Verstappen heeft op het prijzengala van de FIA in de Rwandese hoofdstad Kigali de trofee in ontvangst genomen voor zijn vierde wereldtitel in de Formule 1. De Nederlander behoort tot een select gezelschap van autosportlegendes die ook vier keer of vaker wereldkampioen zijn geworden: Lewis Hamilton, Michael Schumacher, Juan Manuel Fangio, Sebastian Vettel en Alain Prost.

De coureur van Red Bull begon het seizoen 2024 dominant met zeven zeges in de eerste tien grands prix, maar moest daarna tien races wachten tot zijn volgende overwinning. De coureurs van McLaren, Ferrari en Mercedes konden steeds beter de strijd met hem aan. De Brit Lando Norris hield het het langst vol, maar moest in de Limburger zijn meerdere erkennen na diens zege in de Grote Prijs van Brazilië. Verstappen won het kampioenschap met 437 punten, 63 meer dan Norris.

"Als kind denk je niet aan zoveel wereldtitels. Dan is het al een droom ooit op het podium te staan", zei Verstappen met de trofee in zijn hand. "Vier titels is geweldig en ik hoop dat het hier niet stopt. Ik wil nog langer succesvol zijn, maar ik weet ook dat de verschillen met de concurrenten kleiner zijn geworden. Het wordt volgend seizoen een mooi gevecht tussen veel teams."

Eerder op de dag had Verstappen zijn taakstraf volbracht die de autosportfederatie FIA hem had opgelegd voor vloeken tijdens een persconferentie. De Limburger sprak onder meer een groep studenten toe die een crossauto bouwen.

Meer uit Sport

Bol als eerste voor derde keer beste Europese atlete van het jaar

BATOEMI (ANP) - Atlete Femke Bol is voor de derde keer in haar carrière gekozen tot beste Europese atlete van het jaar. Ze is de eerste vrouw die de eretitel drie keer heeft gekregen. Bol won de verkiezing ook al in 2022 en 2023.

21 minuten geleden
Vuelta 2026 begint met tijdrit in Monaco

MADRID (ANP) - De Vuelta begint in 2026 met een individuele tijdrit in Monaco. Dat hebben de organisatoren van de Spaanse wielerkoers zaterdag bekendgemaakt. De start is voor het bekende casino in Monte Carlo. Na 9,6 kilometer wordt gefinisht op de Boulevard Albert I, waar ook elk jaar de finishlijn ligt van de Grand Prix van Monaco in de Formule 1.

2 uur geleden
Richardson sneller dan Lavreysen in kwalificatie sprint WK baan

SANTIAGO (ANP) - De Brit Matthew Richardson is het sprinttoernooi bij de WK baanwielrennen in Chili begonnen met de beste tijd in de kwalificaties. De voorheen voor Australië uitkomende sprinter kwam over 200 meter tot een tijd van 9,210 seconden. Lavreysen kwam uit op 9,306, de tweede tijd. Richardson bezit sinds augustus het wereldrecord op de 200 meter.

2 uur geleden
Van de Wouw in wereldrecord naar finale km-tijdrit op WK baan

SANTIAGO (ANP) - Hetty van de Wouw heeft zich op de WK baanwielrennen in Chili met een wereldrecord geplaatst voor de finale van de kilometer tijdrit. De wereldkampioene sprint kwam tot een tijd van 1.03,652 en werd daarmee de eerste vrouw die onder de 1 minuut en 4 seconden reed op het nog jonge onderdeel. Tot dit jaar reden de vrouwen een tijdrit over 500 meter.

3 uur geleden
Onderzoek: ruim 3000 sportclubs hebben wachtlijst of ledenstop

ARNHEM (ANP) - Ruim 3000 sportclubs in Nederland kunnen geen nieuwe leden aannemen omdat ze vol zitten. Vaak komt dit door ruimtegebrek, meldt sportkoepel NOC*NSF na onderzoek van het Mulier Instituut.

4 uur geleden
Van Empel boekt in Heerde vijftigste veldritzege van carrière

HEERDE (ANP) - Fem van Empel heeft in Heerde de vijftigste veldritzege van haar carrière geboekt. De wereldkampioene van Visma-Lease a Bike stond in eigen land op de hoogste trede van een volledig Nederlands podium, met naast haar Aniek van Alphen en Leonie Bentveld.

5 uur geleden
Oostenrijkse skiester Scheib wint eerste reuzenslalom van seizoen

SÖLDEN (ANP) - De Oostenrijkse Julia Scheib heeft bij de start van het wereldbekerseizoen in Sölden haar eerste zege op de reuzenslalom geboekt. De 27-jarige skiester was voor eigen publiek de Amerikaanse Paula Moltzan en de Zwitserse Lara Gut-Behrami te snel af. Het betekende de eerste Oostenrijkse zege op het onderdeel sinds 2016.

5 uur geleden