Verstappen komt weg met boete voor overtreding in São Paulo
SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen heeft een boete van 50.000 euro gekregen voor de onreglementaire handelingen die hij vrijdag verrichtte na de kwalificatie voor de sprintrace in Brazilië. De Nederlandse coureur van Red Bull zat met zijn handen even aan de achtervleugel van zijn eigen bolide en die van de Mercedes van Lewis Hamilton. Dat is niet toegestaan.
Verstappen moest zich zaterdagochtend komen verantwoorden bij de stewards. Die besloten na urenlange beraadslaging om Verstappen geen gridstraf te geven, maar een boete.
Het is nog steeds niet bekend welke straf Hamilton krijgt. De achtervleugel van zijn Mercedes bleek niet aan de eisen te voldoen. Het zogeheten DRS-systeem, waarmee de coureurs voor korte tijd extra snelheid kunnen genereren, kon verder openklappen dan is toegestaan. De Brit veroverde in de kwalificatie poleposition voor de sprintrace van zaterdag, maar hij raakt die plek mogelijk kwijt. Verstappen kwalificeerde zich als tweede. De sprintrace begint om 20.30 uur Nederlandse tijd.
Gewoonte
Verstappen, die in het WK-klassement 19 punten voorsprong heeft op Hamilton, had na de kwalificatie al door dat er iets niet klopte met de achtervleugel van de Mercedes. Nadat hij in het zogeheten parc fermé was uitgestapt, liep hij eerst naar de achterkant van zijn eigen auto om even aan de achtervleugel te voelen. Hij deed vervolgens hetzelfde bij de Mercedes van Hamilton die naast de Red Bull stond, zo was te zien op videobeelden die een toeschouwer online zette.
De stewards bestudeerden diverse beelden van dat moment, onder meer video-opnames die waren gemaakt door een camera op de auto van Hamilton. Ze concludeerden dat Verstappen de vleugel licht beroerde en zeker geen kracht zette op de vleugel. De Nederlander verklaarde dat de coureurs dit wel vaker doen na kwalificaties en races, mede omdat er tussen Red Bull en Mercedes al langer discussie is over de vleugeltechniek.
"Het is de stewards duidelijk dat dit een gewoonte van de coureurs is geworden", staat in het officiële bericht. "Dat was ook de uitleg van Verstappen. Deze algemene tendens wordt meestal als iets onschuldigs gezien en dus wordt er niet uniform op gecontroleerd. Toch is het een inbreuk op de regels in het parc fermé en het kan schade veroorzaken." Een boete is volgens de stewards daarom op z'n plaats.
Meer uit Sport
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
10 uur geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
11 uur geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
12 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
12 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
13 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
13 uur geledenBRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
19 uur geleden