Verstappen komt weg met boete voor overtreding in São Paulo
SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen heeft een boete van 50.000 euro gekregen voor de onreglementaire handelingen die hij vrijdag verrichtte na de kwalificatie voor de sprintrace in Brazilië. De Nederlandse coureur van Red Bull zat met zijn handen even aan de achtervleugel van zijn eigen bolide en die van de Mercedes van Lewis Hamilton. Dat is niet toegestaan.
Verstappen moest zich zaterdagochtend komen verantwoorden bij de stewards. Die besloten na urenlange beraadslaging om Verstappen geen gridstraf te geven, maar een boete.
Het is nog steeds niet bekend welke straf Hamilton krijgt. De achtervleugel van zijn Mercedes bleek niet aan de eisen te voldoen. Het zogeheten DRS-systeem, waarmee de coureurs voor korte tijd extra snelheid kunnen genereren, kon verder openklappen dan is toegestaan. De Brit veroverde in de kwalificatie poleposition voor de sprintrace van zaterdag, maar hij raakt die plek mogelijk kwijt. Verstappen kwalificeerde zich als tweede. De sprintrace begint om 20.30 uur Nederlandse tijd.
Gewoonte
Verstappen, die in het WK-klassement 19 punten voorsprong heeft op Hamilton, had na de kwalificatie al door dat er iets niet klopte met de achtervleugel van de Mercedes. Nadat hij in het zogeheten parc fermé was uitgestapt, liep hij eerst naar de achterkant van zijn eigen auto om even aan de achtervleugel te voelen. Hij deed vervolgens hetzelfde bij de Mercedes van Hamilton die naast de Red Bull stond, zo was te zien op videobeelden die een toeschouwer online zette.
De stewards bestudeerden diverse beelden van dat moment, onder meer video-opnames die waren gemaakt door een camera op de auto van Hamilton. Ze concludeerden dat Verstappen de vleugel licht beroerde en zeker geen kracht zette op de vleugel. De Nederlander verklaarde dat de coureurs dit wel vaker doen na kwalificaties en races, mede omdat er tussen Red Bull en Mercedes al langer discussie is over de vleugeltechniek.
"Het is de stewards duidelijk dat dit een gewoonte van de coureurs is geworden", staat in het officiële bericht. "Dat was ook de uitleg van Verstappen. Deze algemene tendens wordt meestal als iets onschuldigs gezien en dus wordt er niet uniform op gecontroleerd. Toch is het een inbreuk op de regels in het parc fermé en het kan schade veroorzaken." Een boete is volgens de stewards daarom op z'n plaats.
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn heeft dokter Tom Hackett van de Amerikaanse ploeg voor de Winterspelen bedankt voor het redden van haar been. "Hij heeft voorkomen dat mijn been geamputeerd moest worden", zegt de Amerikaanse in een video op Instagram.
2 minuten geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF betreurt het als Russische en Belarussische sporters onder hun eigen vlag meedoen aan de Paralympische Spelen. Dat heeft een woordvoerder van de Nederlandse sportkoepel aan het ANP laten weten. NOC*NSF wacht vooralsnog verdere besluitvorming over de kwestie af voordat ze een eventuele bestuurlijke boycot aankondigen. "Tegen deelname onder een neutrale vlag hebben wij geen bezwaar", aldus een woordvoerster. "Maar dan wel onder voorwaarden die ook golden bij de Olympische Spelen. Dus zonder deelname van ex-militairen."
4 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Jorrit Bergsma vindt het een mooie kans voor Nederland om het olympisch schaatstoernooi van 2030 in Thialf te organiseren. Dat zei de 40-jarige schaatser na aankomst op Schiphol. Samen met een groot deel van de Nederlandse olympische ploeg arriveerde hij daar maandagmiddag vanuit Milaan, waar hij op de Olympische Spelen goud op de massastart en brons op de 10 kilometer veroverde.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout was na zijn aankomst op Schiphol verbaasd door de ontvangst. "Volgens mij heeft het hier heel erg geleefd", zei de 24-jarige shorttracker in een aankomsthal van Schiphol waar de Nederlandse olympische sporters maandagmiddag juichend werden onthaald door zeker honderd mensen.
2 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.
8 uur geledenVERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
19 uur geleden