Verstappen: kloof met concurrentie wordt kleiner
SUZUKA (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat hij de Grote Prijs van Japan net zo dominant zal winnen als vorig jaar. De coureur van Red Bull kwam toen met twintig seconden voorsprong op nummer 2 Lando Norris (McLaren) over de finish. Oscar Piastri (McLaren) kwam als derde meer dan 36 seconden later binnen. "Het lijkt erop dat iedereen nu wat dichter bij elkaar zit, ik verwacht niet dat we die grote verschillen weer gaan zien", zei de drievoudig wereldkampioen na de trainingen voor de Grote Prijs van Japan in het persbulletin van Red Bull.
Verstappen was de snelste in de eerste training, maar bleef de tweede sessie binnen. Het regende op het circuit van Suzuka en Red Bull besloot de auto's van Verstappen en zijn teamgenoot Sergio Pérez niet de baan op te sturen. Het asfalt was te nat voor slicks (droogweerbanden) en te droog voor goed testwerk op intermediates. "Aan het weer valt weinig te doen", aldus Verstappen. "Het is jammer dat ik geen langere runs op snelheid heb kunnen maken. Er zijn nog een paar dingetjes die beter kunnen, maar over het algemeen ben ik tevreden over hoe het ging in de eerste training. Ik voelde me meteen comfortabel."
De Nederlandse Formule 1-coureur is in Japan op zoek naar revanche voor zijn mislukte optreden twee weken geleden in de Grote Prijs van Australië, toen hij al vroeg uitviel met een remprobleem. Er kwam een einde aan een reeks van 43 races zonder uitvalbeurt. Carlos Sainz van Ferrari profiteerde en won de race.
Verstappen is na drie races nog altijd de leider in het kampioenschap. Hij scoorde 51 punten uit zijn overwinningen in de eerste twee races van dit jaar, in Bahrein en Saudi-Arabië. Charles Leclerc van Ferrari staat tweede met 47 punten en Pérez derde met 46 punten. De Grote Prijs van Japan vervolgt zaterdag met de derde vrije training en de kwalificatie, zondag is de race.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen gaat zaterdag van start in de Italiaanse voorjaarsklassieker Milaan-Sanremo. De renner van Lidl-Trek is eerder dan verwacht hersteld van botbreuken aan zijn pols en sleutelbeen. Dat meldt zijn ploeg op sociale media.
1 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis (33) heeft besloten haar carrière te beëindigen. Dat hebben TeamNL Judo en Steenhuis via Instagram bekendgemaakt. "Het was fantastisch en het is goed zo", zegt de judoka in het bericht.
2 uur geledenTORUN (ANP) - De Griekse polsstokhoogspringer Emmanouil Karalis daagt nadrukkelijk wereldrecordhouder Armand Duplantis uit op de WK indooratletiek in Torun (Polen). "Ik ben gevaarlijk als ik plezier heb", zei hij op een persconferentie in de atletiekhal. "Je weet nooit wat er gaat gebeuren. Ik voel me goed, geloof in mezelf, geloof in mijn vermogen om hoog te springen."
4 uur geledenTORUN (ANP) - Samuel Chapple kruipt bewust in de rol van underdog op de 1500 meter bij de komende WK indooratletiek in Torun, ook al behoort hij op papier tot de kanshebbers op een medaille.
5 uur geledenTORUN (ANP) - De inmiddels 76-jarige Tsjechische wereldrecordhoudster kogelstoten Helena Fibingerova heeft Jessica Schilder dit seizoen van nuttig technisch advies voorzien. Door haar linkerbeen bij de afstoot wat op te schuiven en meer tegen de balk te plaatsen, kan de Nederlandse regerend wereldkampioene centimeters verder komen.
7 uur geledenTORUN (ANP) - De wereldkampioenschappen indooratletiek worden in 2028 in Odisha in India gehouden. Twee jaar later vindt het evenement plaats in Astana in Kazachstan. Dat maakte voorzitter Sebastian Coe van de mondiale atletiekbond World Athletics donderdag bekend voorafgaand aan de WK indooratletiek in het Poolse Torun.
7 uur geledenARNHEM/TORUN (ANP) - Minke Bisschops bewaart goede herinneringen aan de Kujawsko-Pomorska Arena in de Poolse stad Torun. De Limburgse atlete liep in die indoorhal vorige maand haar persoonlijk record op de 60 meter: 7,10, een tijd waarmee ze op de nationale ranglijst aller tijden opschoof naar de derde plaats, achter sprinticonen Nelli Cooman en Dafne Schippers (7,00). De 23-jarige Bisschops wil zaterdag op de WK indoor proberen nog harder te gaan in Torun.
10 uur geleden