Verstappen: kloof met concurrentie wordt kleiner
SUZUKA (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat hij de Grote Prijs van Japan net zo dominant zal winnen als vorig jaar. De coureur van Red Bull kwam toen met twintig seconden voorsprong op nummer 2 Lando Norris (McLaren) over de finish. Oscar Piastri (McLaren) kwam als derde meer dan 36 seconden later binnen. "Het lijkt erop dat iedereen nu wat dichter bij elkaar zit, ik verwacht niet dat we die grote verschillen weer gaan zien", zei de drievoudig wereldkampioen na de trainingen voor de Grote Prijs van Japan in het persbulletin van Red Bull.
Verstappen was de snelste in de eerste training, maar bleef de tweede sessie binnen. Het regende op het circuit van Suzuka en Red Bull besloot de auto's van Verstappen en zijn teamgenoot Sergio Pérez niet de baan op te sturen. Het asfalt was te nat voor slicks (droogweerbanden) en te droog voor goed testwerk op intermediates. "Aan het weer valt weinig te doen", aldus Verstappen. "Het is jammer dat ik geen langere runs op snelheid heb kunnen maken. Er zijn nog een paar dingetjes die beter kunnen, maar over het algemeen ben ik tevreden over hoe het ging in de eerste training. Ik voelde me meteen comfortabel."
De Nederlandse Formule 1-coureur is in Japan op zoek naar revanche voor zijn mislukte optreden twee weken geleden in de Grote Prijs van Australië, toen hij al vroeg uitviel met een remprobleem. Er kwam een einde aan een reeks van 43 races zonder uitvalbeurt. Carlos Sainz van Ferrari profiteerde en won de race.
Verstappen is na drie races nog altijd de leider in het kampioenschap. Hij scoorde 51 punten uit zijn overwinningen in de eerste twee races van dit jaar, in Bahrein en Saudi-Arabië. Charles Leclerc van Ferrari staat tweede met 47 punten en Pérez derde met 46 punten. De Grote Prijs van Japan vervolgt zaterdag met de derde vrije training en de kwalificatie, zondag is de race.
Meer uit Sport
MEXICO-STAD (ANP) - De kersverse wereldkampioen Kimi Antonelli rijdt volgend jaar niet met startnummer 1 in de Formule 1, maar houdt vast aan zijn vertrouwde startnummer 12. Dat maakte de jonge Italiaan duidelijk na het behalen van de titel in de Grote Prijs van Mexico-Stad. "Ik ben bijgelovig en 1 is nooit een gelukkig getal voor mij geweest. Alle keren dat ik het heb gedragen, ging het extreem slecht", aldus de 20-jarige Italiaan, de jongste wereldkampioen ooit in de Formule 1.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft hoofdtrainer Robin Peter ontslagen. Dat heeft de nummer 17 van de Eredivisie maandag bekendgemaakt. Aanleiding zijn volgens de club "de tegenvallende sportieve resultaten". De 39-jarige Duitser was sinds de zomer van 2025 in dienst bij de club.
11 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen is door zijn overwinning in de Grote Prijs van Mexico-Stad van de vierde naar de tweede plaats geklommen in het kampioenschap. Dat is ook het maximaal haalbare voor de viervoudig wereldkampioen van Red Bull, want de 20-jarige Italiaan Kimi Antonelli verzekerde zich als jongste ooit al van de wereldtitel in de Formule 1. De coureur van Mercedes finishte als derde in Mexico en scoorde daarmee zoveel punten, dat hij in de resterende vier grands prix van dit seizoen niet meer te achterhalen is.
19 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli huilde van geluk toen hij als derde over de finish reed tijdens de Grote Prijs van Mexico-Stad en zich met die positie als jongste ooit verzekerde van de wereldtitel in de Formule 1. "Ik heb het gedaan, ik heb er geen woorden voor. Dit moet ik even verwerken", zei de 20-jarige Italiaan van Mercedes tijdens het interview op de baan.
19 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli huilde van geluk toen hij als derde over de finish reed tijdens de Grote Prijs van Mexico-Stad en zich met die positie als jongste ooit verzekerde van de wereldtitel in de Formule 1. "Ik heb het gedaan, ik heb er geen woorden voor. Dit moet ik even verwerken", zei de 20-jarige Italiaan van Mercedes tijdens het interview op de baan.
21 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli mag zich de jongste wereldkampioen in de Formule 1 noemen. De Italiaan van Mercedes veroverde bij de Grote Prijs van Mexico op een leeftijd van 20 jaar en 68 dagen de wereldtitel in de koningsklasse van de autosport. Hij is de 36e wereldkampioen sinds het begin van de Formule 1 in 1950.
21 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli is de derde Italiaanse wereldkampioen in de Formule 1. Zijn twee voorgangers zijn Nino Farina en Alberto Ascari, die furore maakten in de beginjaren van de koningsklasse van de autosport. Farina was in 1950 de allereerste wereldkampioen, Ascari veroverde twee titels: in 1952 en 1953. Antonelli is dus 73 jaar na Ascari de derde Italiaanse wereldkampioen.
21 uur geleden