Verstappen klokt in laatste vrije training tweede tijd
BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde en laatste vrije training voor de Grote Prijs van Hongarije de tweede tijd neergezet. De Nederlandse Formule 1-coureur, leider in de WK-stand, zag dat alleen de huidige wereldkampioen Lewis Hamilton rapper was.
Hamilton klokte 1.16,826, Verstappen kwam tot 1.16,914. De Fin Valtteri Bottas, ploeggenoot van Hamilton bij Mercedes noteerde met 1.17,055 de derde tijd. Sergio Pérez, die net als Verstappen voor Red Bull rijdt, moest zich met de zevende tijd tevreden stellen.
Verstappen was vrijdag tijdens de eerste vrije training nog de snelste. Bij de tweede vrije training zette de Limburger de derde tijd neer. Later op zaterdag volgt de kwalificatie en zondag de race.
Crash
Verstappen crashte twee weken geleden tijdens de GP van Groot-Brittannië kort na de start na een aanrijding met Hamilton. Sindsdien is het onrustig tussen de coureurs en leiding van de teams van Mercedes en Red Bull. Verstappen vond de straf van 10 seconden die Hamilton kreeg te weinig en ook vond hij het van weinig respect getuigen dat Hamilton de zege vierde, terwijl Verstappen na de crash nog in het ziekenhuis was voor onderzoek. Hamilton zei dat hij niet fout zat.
De voorsprong van Verstappen op Hamilton in de WK-stand is nog 8 punten.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek is gestrand in de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi ging met 7-5 6-1 onderuit tegen de Oekraïense Marta Kostjoek. Het was de eerste keer sinds 2019 dat de huidige nummer 3 van de wereld de kwartfinales niet haalde.
4 minuten geledenOKLAHOMA CITY (ANP/RTR/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben voor het eerst sinds 2014 de finale van de Amerikaanse profcompetitie NBA bereikt. De ploeg uit Texas won de best-of-seven-serie tegen titelverdediger Oklahoma City Thunder in de finale van de Western Conference met 4-3, na een 111-103-zege in de beslissende uitwedstrijd.
4 uur geledenRAMONA (ANP) - Ruben Rolvink heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) het Nederlandse record bij het discuswerpen verbeterd. De 23-jarige atleet kwam met de discus van 2 kilogram tot een afstand van 70,23 meter. Het is de eerste keer dat een Nederlandse man de grens van 70 meter doorbreekt.
5 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
10 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
15 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.
16 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.
16 uur geleden