Verstappen klokt in laatste vrije training tweede tijd
BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde en laatste vrije training voor de Grote Prijs van Hongarije de tweede tijd neergezet. De Nederlandse Formule 1-coureur, leider in de WK-stand, zag dat alleen de huidige wereldkampioen Lewis Hamilton rapper was.
Hamilton klokte 1.16,826, Verstappen kwam tot 1.16,914. De Fin Valtteri Bottas, ploeggenoot van Hamilton bij Mercedes noteerde met 1.17,055 de derde tijd. Sergio PƩrez, die net als Verstappen voor Red Bull rijdt, moest zich met de zevende tijd tevreden stellen.
Verstappen was vrijdag tijdens de eerste vrije training nog de snelste. Bij de tweede vrije training zette de Limburger de derde tijd neer. Later op zaterdag volgt de kwalificatie en zondag de race.
Crash
Verstappen crashte twee weken geleden tijdens de GP van Groot-Brittanniƫ kort na de start na een aanrijding met Hamilton. Sindsdien is het onrustig tussen de coureurs en leiding van de teams van Mercedes en Red Bull. Verstappen vond de straf van 10 seconden die Hamilton kreeg te weinig en ook vond hij het van weinig respect getuigen dat Hamilton de zege vierde, terwijl Verstappen na de crash nog in het ziekenhuis was voor onderzoek. Hamilton zei dat hij niet fout zat.
De voorsprong van Verstappen op Hamilton in de WK-stand is nog 8 punten.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
5 uur geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
6 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
1 dag geledenAUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
1 dag geleden