Verstappen klokt in laatste vrije training tweede tijd
BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde en laatste vrije training voor de Grote Prijs van Hongarije de tweede tijd neergezet. De Nederlandse Formule 1-coureur, leider in de WK-stand, zag dat alleen de huidige wereldkampioen Lewis Hamilton rapper was.
Hamilton klokte 1.16,826, Verstappen kwam tot 1.16,914. De Fin Valtteri Bottas, ploeggenoot van Hamilton bij Mercedes noteerde met 1.17,055 de derde tijd. Sergio Pérez, die net als Verstappen voor Red Bull rijdt, moest zich met de zevende tijd tevreden stellen.
Verstappen was vrijdag tijdens de eerste vrije training nog de snelste. Bij de tweede vrije training zette de Limburger de derde tijd neer. Later op zaterdag volgt de kwalificatie en zondag de race.
Crash
Verstappen crashte twee weken geleden tijdens de GP van Groot-Brittannië kort na de start na een aanrijding met Hamilton. Sindsdien is het onrustig tussen de coureurs en leiding van de teams van Mercedes en Red Bull. Verstappen vond de straf van 10 seconden die Hamilton kreeg te weinig en ook vond hij het van weinig respect getuigen dat Hamilton de zege vierde, terwijl Verstappen na de crash nog in het ziekenhuis was voor onderzoek. Hamilton zei dat hij niet fout zat.
De voorsprong van Verstappen op Hamilton in de WK-stand is nog 8 punten.
Meer uit Sport
ROME (ANP/DPA) - De olympische fakkel zal voorafgaand aan de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo een tocht van zo'n 12.000 kilometer door alle Italiaanse provincies maken. Dat maakte de organisatie bekend. De tocht begint op 6 december in Rome en eindigt een maand later, op 6 februari, in stadion San Siro in Milaan.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Annemarie Worst en Shirin van Anrooij maken dit weekend na blessures hun rentree bij het veldrijden tijdens de eerste wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tabor. Worst (29) kampte met een schouderblessure. Van Anrooij (23) moest het vorige veldritseizoen afbreken door een beknelde liesslagader.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Alexander Zverev komt in februari in actie op het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie maandag bekend. De Duitse nummer 3 van de wereld speelde zes keer eerder op het ATP-toernooi in Rotterdam.
5 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft de tweede 500 meter bij de wereldbeker in Salt Lake City op zijn naam geschreven. De wereldkampioen zette het Nederlands record op 33,63 seconden, waarmee hij 0,02 seconde boven het wereldrecord bleef en zich herpakte van een teleurstellende rit van een dag eerder.
17 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City het wereldrecord op de 500 meter verbeterd. De regerend wereldkampioen op deze afstand kwam tot 36,09 en was daarmee ruim sneller dan het oude record van 36,36 van Lee Sang-hwa uit Zuid-Korea uit 2016. Op de dag precies tien jaar later is Kok 0,27 seconde sneller.
17 uur geledenTURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft voor eigen publiek in Turijn voor de tweede keer in zijn carrière de ATP Finals gewonnen. De 24-jarige Italiaan won het eindejaarstoernooi, waarin de beste tennissers van het seizoen het tegen elkaar opnemen, door in twee sets af te rekenen met de huidige nummer 1 van de wereld, Carlos Alcaraz: 7-6 (4) 7-5.
19 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft met zijn merrie Pretty Woman van 't Paradijs de wereldbekerwedstrijd van Stuttgart gewonnen. Het is het beste internationale resultaat tot nu toe van de Nederlandse kampioen en de tweede Nederlandse zege na Sanne Thijssen vorige maand in Oslo in dit wereldbekerseizoen.
20 uur geleden