Verstappen kijkt uit naar nieuwe seizoen in Formule 1
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het nieuwe seizoen in de Formule 1. Dat liet de wereldkampioen via zijn ploeg Red Bull weten vlak voordat hij samen met de andere coureurs uit de koningsklasse van de autosport aan drie testdagen op het Bahrain International Circuit in Sakhir begon. "Ik denk dat dit een zeer competitieve auto kan zijn en het is nu aan ons om er het maximale uit te halen", zei hij.
Red Bull presenteerde vorige week de RB20, een auto die een verbeterde versie moet zijn van de wagen waarin Verstappen vorig jaar het veld domineerde met negentien overwinningen. De Limburger heeft geconstateerd dat de concurrentie goed naar de auto van Red Bull heeft gekeken. Hij zag dat de andere teams, die ook al hun auto's voor 2024 hebben onthuld, elementen van de supersnelle Red Bull hebben gekopieerd.
Mercedes en Ferrari hebben hun ontwerp flink aangepast, maar ook Red Bull heeft op aerodynamisch vlak veranderingen doorgevoerd. Grote vraag is of de concurrentie erin geslaagd is een auto te bouwen die Verstappen komend jaar serieus kan bedreigen en misschien zelfs kan verslaan.
Eerste grand prix
"Het wachten tussen nu en de laatste race in Abu Dhabi heeft behoorlijk lang geduurd", liet Verstappen weten. "Ik heb genoten van het voorseizoen en geprobeerd zoveel mogelijk tijd thuis door te brengen en me voor te bereiden op het komende seizoen. Het was geweldig om de auto in volle gang te zien op Silverstone en je kan zien dat het uiterlijk van de auto dit jaar heel anders is. Ondanks de regen voelde de RB20 goed aan om in te rijden, wat het belangrijkste doel was. Het zal uiteraard moeilijk worden om het jaar dat we in 2023 hadden te herhalen, maar elk jaar proberen we altijd voort te bouwen op de kennis die we hebben opgedaan."
Ook de negentien concurrenten van Verstappen krijgen woensdag, donderdag en vrijdag de gelegenheid om hun nieuwe auto's in Bahrein uit te proberen. Daar wordt op 2 maart ook de eerste grand prix van het nieuwe seizoen verreden.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
8 uur geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
12 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.
23 uur geledenHOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
1 dag geledenHOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.
1 dag geledenMADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
2 dagen geleden