Verstappen kent geen druk, weet teambaas Horner
ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen liet zich woensdag nog niet zien op het circuit van Zandvoort. De Nederlandse Formule 1-troef van Red Bull bereidt zich in alle rust in zijn coronabubbel voor op de Dutch Grand Prix. Van extra spanning is geen sprake bij de Nederlander, weet teambaas Christian Horner. "Max is eigenlijk altijd relaxed. Druk lijkt niet te bestaan voor hem", zegt de Brit.
"Hij is in vorm en traint nu hard om zich te prepareren. Ik durf te stellen dat hij er klaar voor is. We zijn ook heel benieuwd naar Zandvoort. Ik weet zeker dat de atmosfeer geweldig zal zijn, we hebben op veel circuits al de oranje gekleurde tribunes gezien. Max heeft zoveel fans en deze race zal zeker ook voelen als een thuisrace", aldus Horner.
De teambaas is zelf ook ontspannen. Verstappen is door zijn zege in de verregende Grote Prijs van België afgelopen weekeinde 5 punten ingelopen op klassementsleider Lewis Hamilton (Mercedes) en staat nog maar 3 punten achter. "Het was frustrerend dat de regen voorkwam dat we niet echt konden racen, maar uiteindelijk was die overwinning de beloning voor de poleposition die Max veroverde in de kwalificatie. In Zandvoort wordt de kwalificatie ook belangrijk. Het is een nieuw circuit voor ons, bochtig en smal en daarmee een uitdaging. Nu maar hopen dat het weer een beetje vriendelijker voor ons is."
Sensationele ervaring
Horner heeft er alle vertrouwen in dat Verstappen goed gaat presteren op Zandvoort. "Uiteraard bespreken we verschillende strategieën, maar Max heeft meestal vrij snel het plaatje wel helder. Hij is wat dat betreft heel makkelijk om mee samen te werken.’’
Verstappen heeft in zijn carrière één keer geracet op Zandvoort, dat was nog op het oude circuit in de Formule 3. Op het vernieuwde circuit, met de twee zogeheten kombochten (bochten met een hellingsgraad) heeft de 23-jarige Limburger alleen wat demonstratierondjes gereden. "Het is een heerlijke baan met al die snelle bochten. Ik vond het destijds in de Formule 3 al genieten. Inhalen zal wel lastig worden, maar een rondje voluit gaan in de kwalificatie wordt volgens mij een sensationele ervaring’’, liet hij weten in de vooruitblik van zijn team.
Meer uit Sport
LUSAIL (ANP) - De richtlijnen voor inhaalacties tijdens Formule 1-races worden voor de laatste twee grands prix van dit jaar niet meer aangepast. Dat was een van de uitkomsten van een overleg tussen de twintig coureurs, de internationale autosportfederatie FIA en de stewards bij de Grote Prijs van Qatar. De FIA bracht na afloop een kort verslag naar buiten.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh is niet bezig met het behalen van de titel topscorer aller tijden voor Nederland. "Het is geen doel. Ik denk dat het in een andere rol die ik eerder had misschien haalbaarder was. Ik ben er in dat opzicht niet zo mee bezig. Maar het kan altijd", zei de ervaren aanvoerster van Oranje in aanloop naar haar laatste WK handbal, dat voor de Nederlandse vrouwen vrijdag begint.
10 uur geledenCOPPER MOUNTAIN (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft in het Amerikaanse Copper Mountain de eerste super-G van het olympische seizoen gewonnen. De 28-jarige Zwitser bleef de Oostenrijkers Vincent Kriechmayr en Raphael Haaser in Colorado nipt voor.
21 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft aan twee Russische kunstschaatsers en één kunstschaatsster uit Belarus toestemming gegeven om deel te nemen aan de Olympische Spelen van Milaan volgend jaar. Petr Gumennik en Adeliia Petrosian uit Rusland en Viktoriia Safonova uit Belarus zijn de eerste atleten uit die landen die onder neutrale vlag mogen meedoen, heeft een commissie van het IOC besloten.
22 uur geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen juicht toe dat McLaren geen teamorders uitdeelt en Lando Norris en Oscar Piastri vrij laat racen, ook al leidt Norris het kampioenschap met 24 punten meer dan zijn teamgenoot. "Perfect. Een betere keuze is er niet. Waarom zou Piastri ineens niet meer mee mogen strijden om de titel? Als ze dat tegen mij zouden zeggen, dan zou ik niet eens komen opdagen", zei Verstappen bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar.
1 dag geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen heeft geluk nodig om voor de vijfde keer wereldkampioen in de Formule 1 te kunnen worden. Dat zei de 28-jarige coureur van Red Bull bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar. "Natuurlijk is het gat kleiner geworden, maar het zijn nog altijd 24 punten. Er moet heel veel goed gaan tot het einde om nog een kans te hebben. Zelfs als ik alles win, heb ik geluk nodig, maar de kans is absoluut groter dan hij was."
1 dag geledenLUSAIL (ANP) - Oscar Piastri gelooft nog altijd dat hij dit jaar wereldkampioen in de Formule 1 kan worden. "Er is nog steeds een kans, ook al heb ik wel wat geluk nodig. Maar het is in het verleden vaker gebeurd, dus het is niet onmogelijk", zei de 24-jarige Australiër van McLaren bij een persmoment op het Lusail International Circuit.
1 dag geleden