Verstappen kent geen druk, weet teambaas Horner
ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen liet zich woensdag nog niet zien op het circuit van Zandvoort. De Nederlandse Formule 1-troef van Red Bull bereidt zich in alle rust in zijn coronabubbel voor op de Dutch Grand Prix. Van extra spanning is geen sprake bij de Nederlander, weet teambaas Christian Horner. "Max is eigenlijk altijd relaxed. Druk lijkt niet te bestaan voor hem", zegt de Brit.
"Hij is in vorm en traint nu hard om zich te prepareren. Ik durf te stellen dat hij er klaar voor is. We zijn ook heel benieuwd naar Zandvoort. Ik weet zeker dat de atmosfeer geweldig zal zijn, we hebben op veel circuits al de oranje gekleurde tribunes gezien. Max heeft zoveel fans en deze race zal zeker ook voelen als een thuisrace", aldus Horner.
De teambaas is zelf ook ontspannen. Verstappen is door zijn zege in de verregende Grote Prijs van België afgelopen weekeinde 5 punten ingelopen op klassementsleider Lewis Hamilton (Mercedes) en staat nog maar 3 punten achter. "Het was frustrerend dat de regen voorkwam dat we niet echt konden racen, maar uiteindelijk was die overwinning de beloning voor de poleposition die Max veroverde in de kwalificatie. In Zandvoort wordt de kwalificatie ook belangrijk. Het is een nieuw circuit voor ons, bochtig en smal en daarmee een uitdaging. Nu maar hopen dat het weer een beetje vriendelijker voor ons is."
Sensationele ervaring
Horner heeft er alle vertrouwen in dat Verstappen goed gaat presteren op Zandvoort. "Uiteraard bespreken we verschillende strategieën, maar Max heeft meestal vrij snel het plaatje wel helder. Hij is wat dat betreft heel makkelijk om mee samen te werken.’’
Verstappen heeft in zijn carrière één keer geracet op Zandvoort, dat was nog op het oude circuit in de Formule 3. Op het vernieuwde circuit, met de twee zogeheten kombochten (bochten met een hellingsgraad) heeft de 23-jarige Limburger alleen wat demonstratierondjes gereden. "Het is een heerlijke baan met al die snelle bochten. Ik vond het destijds in de Formule 3 al genieten. Inhalen zal wel lastig worden, maar een rondje voluit gaan in de kwalificatie wordt volgens mij een sensationele ervaring’’, liet hij weten in de vooruitblik van zijn team.
Meer uit Sport
FRANKFURT (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen hebben op de World Cup of Darts in Frankfurt de finale bereikt. Het Nederlandse duo was in de halve finales oppermachtig tegen Noord-Ierland en schakelde de titelverdediger uit met 8-2 in legs. Van Gerwen was de man in vorm; hij gooide veelal de beslissende dubbels.
1 uur geledenPLATEAU DE SOLAISON (ANP) - Wielrenner Isaac del Toro heeft zondag de Tour Auvergne-Rhône-Alpes gewonnen, voorheen het Critérium du Dauphiné. De 22-jarige Mexicaan van UAE Team Emirates klom zondag van plek 3 naar plek 1 in het algemeen klassement met een overtuigende etappezege op het Plateau de Solaison, een klim van de buitencategorie. De Spanjaard Juan Ayuso werd tweede op 1 minuut van Del Toro, net voor Tobias Johannessen uit Noorwegen.
4 uur geledenROSMALEN (ANP) - Kamil Majchrzak heeft op het Libéma Open zijn eerste ATP-zege geboekt. In een boeiende tennisfinale op het gras van Rosmalen versloeg de 30-jarige Pool Alex de Minaur, de nummer 6 van de wereld, in drie sets na een tiebreak: 6-3 2-6 7-6 (5).
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Lewis Hamilton heeft zijn eerste zege voor Ferrari in de Formule 1 geboekt. De Britse zevenvoudig wereldkampioen won de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië dankzij een gewiekste pitstopstrategie.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Belgische wielrenner Jasper Philipsen heeft de tweede editie van de Copenhagen Sprint gewonnen. De sprinter van Alpecin-Premier Tech was in de straten van Kopenhagen sneller dan de Deen Tobias Lund Andresen en de Australiër Sam Welsford. Danny van Poppel was de beste Nederlander op de vijfde plaats, Frits Biesterbos werd zevende.
5 uur geledenLE MANS (ANP) - Autocoureur Nyck de Vries heeft de 24 Uur van Le Mans gewonnen. De 31-jarige Fries bestuurde een Toyota- hypercar en vormde een team met de Japanner Kamui Kobayashi en de Brit Mike Conway. De Vries is na Gijs van Lennep (1971 en 1976) en Jan Lammers (1988) de derde Nederlandse autocoureur die de overall-zege weet te behalen in de Franse langeafstandsklassieker, waar ook dit jaar weer 300.000 bezoekers waren.
5 uur geledenLEOGANG (ANP) - Mountainbikester Puck Pieterse is bij de wereldbekerwedstrijd in het Oostenrijkse Leogang als tweede geëindigd. De Zweedse wereldkampioene Jenny Rissveds was de sterkste. Pieterse moest een kleine minuut op haar toegeven. De Zwitserse Alessandra Keller werd derde op bijna twintig seconden van de Nederlandse wereldkampioene van 2024.
6 uur geleden