Verstappen kan na lastige dag leven met tweede plek in Oostenrijk
SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen kon leven met de tweede plaats in de Grote Prijs van Oostenrijk. De regerend wereldkampioen vertrok van poleposition, maar werd na ongeveer twaalf ronden ingehaald door Charles Leclerc in zijn Ferrari, die de race won.
"Het was een lastige dag", zei Verstappen. "We hadden veel problemen, vooral met de banden en dat was met alle soorten banden. Er was te veel slijtage, maar een tweede plaats is nog altijd een goed resultaat op een moeilijke dag."
Verstappen had tijdens de sprintrace die hij zaterdag won ook al last van zijn banden, maar de slijtage trad zondag nog sneller op dan hij had verwacht. "Steeds verloor ik na twee rondjes al heel veel snelheid. Dat is niet wat je wilt", zei de 24-jarige Nederlander tegen Viaplay.
Offday
De wereldkampioen sprak van een offday. "Het was een slechte wedstrijd. Maar om over het hele weekend 5 punten te verliezen, is niet verkeerd." Verstappen haalde nog een extra WK-punt binnen door de snelste ronde te rijden. Zijn voorsprong op Leclerc bedraagt nu nog 38 punten.
De Red Bull-coureur had wel genoten van alle fans in het oranje en de vele oranje rookwolken. "Dat was leuk. Het is sowieso een mooie kleur dus ik vind het niet erg om er doorheen te rijden. Het is jammer dat ik de fans geen zege kon geven."
Meer uit Sport
LE MANS (ANP) - De Spanjaard Jorge Martín heeft voor het eerst in ruim anderhalf jaar een race gewonnen in de MotoGP. De oud-wereldkampioen van Aprilia haalde op het circuit van Le Mans kort voor het einde WK-leider Marco Bezzecchi in en won zo de Grote Prijs van Frankrijk. Martín heeft nu nog maar een achterstand van 1 punt op de Italiaan, na zaterdag ook al de sprintrace te hebben gewonnen.
36 minuten geledenLE MANS (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is in de Grote Prijs van Frankrijk gecrasht. De 21-jarige Staphorster kwam ten val in de tweede ronde van de race op het circuit van Le Mans, die was ingekort en herstart na eerdere zware crashes. Veijer leek zich niet ernstig te hebben geblesseerd, maar kon ook niet verder.
2 uur geledenPLOVDIV (ANP) - Wielerploeg UAE Team Emirates is ook Adam Yates kwijtgeraakt in de Giro d'Italia. De 33-jarige Brit, die zaterdag in de tweede etappe al met veertien minuten achterstand binnenkwam door de gevolgen van een zware valpartij, heeft symptomen van een hersenschudding. Zaterdag stapten ploeggenoten Jay Vine en Marc Soler al af na hun betrokkenheid bij de massale crash in het peloton.
4 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.
18 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.
23 uur geledenL'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
1 dag geleden