Verstappen kan in GP Canada verder uitlopen op Pérez en Leclerc
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen gaat vanaf poleposition bij de Grote Prijs van Canada proberen zijn zesde zege van het seizoen te pakken en zijn voorsprong in het WK te vergroten. De regerend wereldkampioen en leider in het WK krijgt kansen om verder uit te lopen op concurrenten Sergio Pérez en Charles Leclerc.
Pérez reed zijn Red Bull in de muur tijdens het tweede deel van de kwalificatie en start slechts als dertiende. Ferrari vervangt de motor van Leclerc waardoor de Monegask in Montreal achteraan start vanwege gridstraffen. Verstappen heeft 21 punten voorsprong op zijn Mexicaanse ploeggenoot en 34 op de Ferrari-coureur.
Verstappen heeft op de eerste startrij gezelschap van voormalig wereldkampioen Fernando Alonso in de Alpine. Carlos Sainz staat op de tweede startrij met Mercedes-coureur Lewis Hamilton.
De Grote Prijs van Canada start om 20.00 uur (Nederlands tijd). Hoewel de kwalificatie op het circuit Gilles Villeneuve grotendeels in de regen werd verreden, is de verwachting dat het tijdens de race droog is.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennister Aryna Sabalenka heeft de vierde ronde van Wimbledon bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld was in twee sets te sterk voor Jelena Ostapenko (29) uit Letland: 6-4 6-4.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is doorgedrongen tot de vierde ronde van Wimbledon. De 24-jarige Italiaan versloeg in zijn jacht op titelprolongatie op het grastoernooi in Londen de één jaar oudere Amerikaan Jenson Brooksby: 6-4 6-3 6-4.
3 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen vertrekt zaterdag als derde in de sprintrace van de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De 28-jarige Red Bull-coureur was op het circuit van Silverstone 0,321 seconde langzamer dan Lewis Hamilton, die in de Ferrari met 1.28,376 de beste tijd reed.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft op Wimbledon de vierde ronde bereikt. De 39-jarige Serviër versloeg de Fransman Arthur Rinderknech na een tiebreak in de vierde set: 7-5 6-4 1-6 7-6 (4).
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennissers Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor zijn ook in het mannendubbelspel uitgeschakeld op Wimbledon. Het Nederlandse duo verloor in de tweede ronde van de Oostenrijker Neil Oberleitner en Petr Nouza uit Tsjechië: 6-1 6-2.
5 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse tennissers spelen in september de wedstrijd in de Davis Cup tegen Colombia in de Maaspoort in Den Bosch. Dat meldde tennisbond KNLTB vrijdag. Het team van captain Paul Haarhuis werd bij de loting in februari gekoppeld aan Colombia.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is op basis van haar prestaties bij de Nederlandse kampioenschappen opgenomen in de trajectselectie voor de EK. Dat meldt turnbond KNGU. Turnsters in die selectie doen op 11 en 25 juli mee aan de EK-kwalificaties, waarna de vijfkoppige selectie voor het titeltoernooi bekend wordt.
13 uur geleden