Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen kan Hamilton niet voorblijven in GP Spanje

Verstappen kan Hamilton niet voorblijven in GP Spanje

BARCELONA (ANP) - Max Verstappen is er niet in geslaagd voor de tweede keer in zijn carrière de GP van Spanje te winnen. De Red Bull-coureur reed een groot deel van de race aan de leiding, maar moest in de slotfase toezien hoe hij werd gepasseerd door Mercedes-coureur Lewis Hamilton. Op oude banden kon Verstappen de Britse wereldkampioen niet van zich afhouden en finishte als tweede.

Achter Hamilton, die zijn 98e GP-zege boekte, en Verstappen eindigde de Finse Mercedes-coureur Valtteri Bottas als derde. Verstappens teamgenoot Sergio Pérez werd achter Ferrari-coureur Charles Leclerc vijfde.

Het gat tussen Hamilton en Verstappen bedraagt nu 14 punten, omdat de Red Bull-coureur een extra punt pakte door de snelste ronde neer te zetten. Hamilton staat na vier races op 94 punten, Verstappen op 80.

Tweede positie

Verstappen startte vanaf de tweede positie naast Hamilton, maar wist de Brit na een goede start in de eerste bocht uit te remmen en pakte de leiding. Het lukte de Red Bull echter niet om weg te lopen bij de Mercedes. Na de eerste serie pitstops had de Limburger een iets grotere voorsprong, maar Hamilton reed het gat op de gele medium-banden snel weer dicht.

De Mercedes-coureur koos vervolgens voor een aanvallende strategie door nogmaals nieuwe medium-banden te halen. Verstappen en de teamleiding konden er niet met een snelle pitstop op reageren omdat Bottas dan aan de leiding kwam, maar ze voelden de bui wel al hangen. "Het is net als in Hongarije", zeiden ze tegen elkaar over de boordradio. In de GP van Hongarije in 2019 passeerde Hamilton Verstappen ook in de slotfase op versere banden.

Nieuwe banden

Op de betere banden hengelde de Brit Verstappen, die doorreed op zijn tweede set banden, ronde voor ronde binnen. Met nog zes ronden te gaan zat de wereldkampioen aan de staart van de Red Bull en passeerde hem. Verstappen ging vervolgens naar binnen om op nieuwe banden nog de snelste ronde neer te zetten en zo nog een extra WK-punt te pakken.

Vijf jaar geleden pakte Verstappen zijn eerste zege in de Formule 1 in Barcelona. Zijn totaal blijft staan op elf gewonnen races. Bij de Grote Prijs van Spanje waren duizend Formule 1-fans welkom. Leden van het Catalaanse circuit in Barcelona mochten de race vanaf de hoofdtribune volgen.

Meer uit Sport

Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

2 uur geleden
Belgische politie: 54 renners reden door rood in Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.

2 uur geleden
Tennisser Alcaraz naar laatste zestien op gravel van Monaco

MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.

5 uur geleden
Sinner eenvoudig naar achtste finales in Monaco

MONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.

6 uur geleden
Atletiekbond maakt marathon een op zichzelf staand kampioenschap

MONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.

8 uur geleden
Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.

1 dag geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

1 dag geleden