Verstappen jaagt in Bahrein vanaf plek 3 op de Mercedessen
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen begint om 15.10 uur vanaf de derde startplek aan de Grote Prijs van Bahrein in de Formule 1. De Nederlandse kopman van Red Bull heeft, zoals zo vaak, de twee Mercedessen voor zich staan. Lewis Hamilton, die zich twee weken geleden in Turkije al verzekerde van zijn zevende wereldtitel, vertrekt van poleposition op het circuit van Sakhir.
De 35-jarige Brit bleef in de kwalificatie zijn Finse teamgenoot Valtteri Bottas bijna drie tienden van een seconde voor. Met de titel op zak kan Hamilton in de laatste drie GP's van het seizoen vrijuit racen. Verstappen, die in de WK-stand ook de derde plek inneemt, heeft op de startopstelling zijn teamgenoot Alexander Albon naast zich staan. De Thai hoopt volgend seizoen weer voor Red Bull te mogen racen, maar hij zal zich dan wel moeten bewijzen in de laatste races van het jaar.
Volgende week staat weer een GP in Bahrein op het programma, maar dan wordt ook een ander deel van het circuit van Sakhir gebruikt. Op 13 december is de slotrace in Abu Dhabi.
Meer uit Sport
ATHENE (ANP/DPA) - De ceremonie voor het overhandigen van de olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo aan de Italiaanse delegatie vindt donderdag in een verkorte versie plaats. Dat heeft het Griekse Olympisch Comité (HOC) donderdag bekendgemaakt.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de derde en laatste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. Oranje was in een goed gevulde handbalarena in Ahoy Rotterdam na een prima tweede helft met 34-22 te sterk voor Oostenrijk. Door de overwinning heeft Nederland de groepsfase met het maximale aantal punten als groepswinnaar afgesloten.
14 uur geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin de titel veroverd op de 4x50 meter vrije slag. Milou van Wijk, Marrit Steenbergen, Tessa Giele en Valerie van Roon kwamen tot een tijd van 1.33,85 en bleven daarmee Italië en Polen voor.
16 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Voormalig tennisster Serena Williams heeft de dopinginstantie International Tennis Integrity Agency (ITIA) van de tennisfederatie verzocht weer opgenomen te worden op de lijst voor dopingcontroles.
17 uur geledenABU DHABI (ANP) - Formule 1-team Red Bull Racing heeft Isack Hadjar bevestigd als de nieuwe teamgenoot van Max Verstappen in 2026. De 21-jarige Frans-Algerijnse autocoureur vervangt de Japanner Yuki Tsunoda, die wel als testrijder verbonden blijft aan het team.
20 uur geledenMATTIGHOFEN (ANP) - Vijfvoudig wereldkampioen motorcross Jeffrey Herlings vertrekt bij Red Bull KTM Factory Racing. Op de website van het MXGP-team wordt de 31-jarige Brabander uitgezwaaid met mooie woorden.
21 uur geledenROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.
1 dag geleden