Verstappen is respect voor Russell kwijt na 'aansmeren' penalty
LOSAIL (ANP) - Max Verstappen heeft zich na zijn overwinning in de Grote Prijs van Qatar in weinig vleiende woorden uitgelaten over George Russell. "Ik vond het belachelijk hoe hij mij een straf wilde aansmeren. Daar was ik goed pissig over. Ik heb heel veel respect voor heel veel coureurs, maar bij hem ben ik dat respect kwijt", vertelde de coureur van Red Bull bij Viaplay.
De viervoudig wereldkampioen doelde op de gridstraf die hij zaterdag kreeg na de kwalificatie, waardoor hij de poleposition moest inleveren bij de Brit van Mercedes. Verstappen zou Russell gevaarlijk hebben gehinderd door te langzaam te rijden. "Weet je wat het is? Voor de camera is het een nette jongen, maar als je met hem dan in zo'n meeting zit bij de stewards, is hij een heel ander persoon. Het sloeg helemaal nergens op wat hij aanvoerde en daar kan ik niet tegen."
Verstappen stond om die reden zondag getergd aan de start. "Ik was er enorm op gebrand om meteen na die eerste bocht vooraan te liggen", zei hij. En dat lukte. De Nederlander haalde Russell voor de eerste bocht binnendoor in en zou vervolgens de leiding niet meer afstaan.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.
10 uur geledenDUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
19 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
1 dag geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
1 dag geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
1 dag geleden