Verstappen is respect voor Russell kwijt na 'aansmeren' penalty
LOSAIL (ANP) - Max Verstappen heeft zich na zijn overwinning in de Grote Prijs van Qatar in weinig vleiende woorden uitgelaten over George Russell. "Ik vond het belachelijk hoe hij mij een straf wilde aansmeren. Daar was ik goed pissig over. Ik heb heel veel respect voor heel veel coureurs, maar bij hem ben ik dat respect kwijt", vertelde de coureur van Red Bull bij Viaplay.
De viervoudig wereldkampioen doelde op de gridstraf die hij zaterdag kreeg na de kwalificatie, waardoor hij de poleposition moest inleveren bij de Brit van Mercedes. Verstappen zou Russell gevaarlijk hebben gehinderd door te langzaam te rijden. "Weet je wat het is? Voor de camera is het een nette jongen, maar als je met hem dan in zo'n meeting zit bij de stewards, is hij een heel ander persoon. Het sloeg helemaal nergens op wat hij aanvoerde en daar kan ik niet tegen."
Verstappen stond om die reden zondag getergd aan de start. "Ik was er enorm op gebrand om meteen na die eerste bocht vooraan te liggen", zei hij. En dat lukte. De Nederlander haalde Russell voor de eerste bocht binnendoor in en zou vervolgens de leiding niet meer afstaan.
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.
12 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.
18 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
1 dag geleden