Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen is blij met 'kleine punten' en voordeel op Hamilton

Verstappen is blij met 'kleine punten' en voordeel op Hamilton

MONZA (ANP) - Max Verstappen kijkt met een zeer tevreden gevoel terug op de sprintrace voorafgaand aan de Grote Prijs van Italië. De leider in de WK-stand wist de sprintrace niet te winnen, maar deed wel uitstekende zaken met zijn tweede plaats.

"Dit is de eerste medaille van mijn leven", zei Verstappen nadat hij een zilveren plak in ontvangst had genomen. Verstappen was goedgehumeurd als runner-up, want door een gridstraf voor winnaar Valtteri Bottas was de tweede plek goed voor poleposition. Bottas moet wegens het wisselen van motoronderdelen achteraan starten.

"Dit ging beter dan verwacht. Dit zijn kleine, maar mooie punten", zei Verstappen, die 2 punten mocht bijschrijven. Zijn concurrent Lewis Hamilton werd vijfde en pakte zodoende geen punt(en).

Interessante strijd

"Mercedes ziet er snel uit, we hopen bij ze in de buurt te blijven. Het wordt een interessante strijd zondag. Over onze topsnelheid maak ik me geen zorgen, maar we weten dat Mercedes ook een goede 'pace' heeft."

Verstappen treft zondag op de voorste startrij zijn voormalig ploeggenoot Daniel Ricciardo naast zich. "Het is lang geleden dat ik in deze positie heb gezeten en het is goed om terug te zijn", zei Ricciardo, die in dienst van McLaren rijdt, met een brede lach.

Vol in de aanval

"Ik had Max na de start ook willen pakken, maar hij had de binnenkant van de bocht. Ik kijk uit naar de race en ga vol in de aanval."

Bottas gaat vanuit de achterhoede eveneens in de aanval. De Fin van Mercedes maakt zich op voor een inhaalrace. "Helaas sta ik achteraan, maar de snelheid is daar. Ik ga hard vechten voor het beste resultaat."

De race begint zondag om 15.00 uur.

Meer uit Sport

Nuis raakt baanrecord kwijt, maar put hoop uit tweede plaats

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis raakte bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen zijn baanrecord op de 1500 meter, dat op 1.43,00 stond, kwijt aan Jordan Stolz. Die won in 1.42,55. Desondanks putte de olympisch en Nederlands kampioen hoop uit zijn tweede plaats met 1.43,31. "Ik ben maar één keer sneller geweest en dat is vijf jaar geleden", verwees hij naar het baanrecord. "Dat ik hiermee zilver pak achter een fenomeen, en de rest op afstand rijd, geeft zoveel zelfvertrouwen."

12 uur geleden
Leerdam veert mentaal op na fietsongeluk en wint 1000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Een ongeluk waarbij ze op haar fiets van de weg was gereden, heeft Jutta Leerdam er niet van weerhouden de zege op de 1000 meter te grijpen bij de wereldbeker in Heerenveen. Met 1.14,16 bleef ze wereldkampioene Miho Takagi uit Japan en landgenote Femke Kok voor. "Dit soort dingen maken je sterker. Dat je opstaat en weer positieve focus hebt", reageerde de 26-jarige schaatsster.

12 uur geleden
Leerdam in Heerenveen opnieuw de beste op de 1000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen voor de tweede keer dit seizoen de 1000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige schaatsster was met 1.14,17 nipt sneller dan de Japanse wereldkampioene Miho Takagi en landgenote Femke Kok.

13 uur geleden
Nuis tweede achter Stolz op 1500 meter in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis is bij de derde wereldbekerwedstrijd in Heerenveen als tweede geëindigd op de 1500 meter. De 36-jarige olympisch kampioen moest met 1.43,31 de zege laten aan de Amerikaan Jordan Stolz, die met 1.42,55 het baanrecord van Nuis uit de boeken reed (1.43,00). De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.43,87.

13 uur geleden
Beune moet zege op 5000 meter in Heerenveen aan Wiklund laten

HEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen genoegen moeten nemen met de derde plaats op de 5000 meter. De 26-jarige schaatsster was met 6.51,83 langzamer dan de Noorse Ragne Wiklund, die met 6.49,01 de zege greep. Het zilver was voor Isabelle Weidemann uit Canada in 6.50,11.

15 uur geleden
Teambaas Mekies heeft 'nog buitengewonere' Verstappen ontdekt

ABU DHABI (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull laat anderen oordelen of Max Verstappen bezig is aan zijn beste seizoen in de Formule 1, maar de Fransman stelt wel dat "de wereld dit seizoen een nog buitengewonere Max heeft gezien."

17 uur geleden
Norris nog niet tevreden na twee snelste trainingen in Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt terug op "een behoorlijke eerste dag in Abu Dhabi" waarop twee vrije trainingen werden verreden. De Britse coureur van McLaren zette bij beide trainingen de snelste tijd neer. "Ik ben er nog niet helemaal tevreden over, maar over het algemeen was het een positieve dag", aldus Norris in een persbericht van McLaren.

18 uur geleden