Verstappen is blij met 'kleine punten' en voordeel op Hamilton
MONZA (ANP) - Max Verstappen kijkt met een zeer tevreden gevoel terug op de sprintrace voorafgaand aan de Grote Prijs van Italië. De leider in de WK-stand wist de sprintrace niet te winnen, maar deed wel uitstekende zaken met zijn tweede plaats.
"Dit is de eerste medaille van mijn leven", zei Verstappen nadat hij een zilveren plak in ontvangst had genomen. Verstappen was goedgehumeurd als runner-up, want door een gridstraf voor winnaar Valtteri Bottas was de tweede plek goed voor poleposition. Bottas moet wegens het wisselen van motoronderdelen achteraan starten.
"Dit ging beter dan verwacht. Dit zijn kleine, maar mooie punten", zei Verstappen, die 2 punten mocht bijschrijven. Zijn concurrent Lewis Hamilton werd vijfde en pakte zodoende geen punt(en).
Interessante strijd
"Mercedes ziet er snel uit, we hopen bij ze in de buurt te blijven. Het wordt een interessante strijd zondag. Over onze topsnelheid maak ik me geen zorgen, maar we weten dat Mercedes ook een goede 'pace' heeft."
Verstappen treft zondag op de voorste startrij zijn voormalig ploeggenoot Daniel Ricciardo naast zich. "Het is lang geleden dat ik in deze positie heb gezeten en het is goed om terug te zijn", zei Ricciardo, die in dienst van McLaren rijdt, met een brede lach.
Vol in de aanval
"Ik had Max na de start ook willen pakken, maar hij had de binnenkant van de bocht. Ik kijk uit naar de race en ga vol in de aanval."
Bottas gaat vanuit de achterhoede eveneens in de aanval. De Fin van Mercedes maakt zich op voor een inhaalrace. "Helaas sta ik achteraan, maar de snelheid is daar. Ik ga hard vechten voor het beste resultaat."
De race begint zondag om 15.00 uur.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jens van 't Wout heeft de Nederlandse shorttrackers bij de Olympische Spelen in Milaan de tweede gouden medaille bezorgd. De 24-jarige in Laren geboren rijder bleef in de finale de Chinees Long Sun nipt voor. Het brons ging naar de Zuid-Koreaan Jongun Rim.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime is vrijdag de tegenstander van Tallon Griekspoor in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De nummer 6 van de wereldranglijst uit Canada versloeg de Serviër Hamad Medjedovic in Ahoy: 6-4 6-4.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan een gouden medaille gewonnen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de finale vanaf het begin het initiatief en stond de koppositie niet meer af. Selma Poutsma eindigde als vierde.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zich bij de Olympische Spelen gekwalificeerd voor de halve finale van de 1000 meter. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, eindigde in de vierde en laatste kwartfinale nipt als eerste. De Zuid-Koreaan Jongun Rim werd tweede en plaatste zich daarmee ook.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is weer een stap dichter bij een olympische medaille op de 500 meter gekomen. De Nederlandse plaatste zich donderdag in Milaan op overtuigende wijze voor de finale. Velzeboer noteerde met 41,399 een wereldrecord.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Coach Jillert Anema van Merel Conijn was blij met het zilver van zijn schaatsster op de Spelen van Milaan, maar hij denkt dat ze eerder had kunnen versnellen. Conijn zette aan in de laatste drie ronden en maakte de achterstand op de Belgische Sandrine Tas goed. "Ze rekent pas in de laatste 30 meter af met Tas. Dat is niet nodig als je 31,4 in de slotronde rijdt", aldus de coach. "We zaten er heel dichtbij, maar goud winnen is heel lastig."
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is bij de Olympische Spelen doorgedrongen tot de halve finale van de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de eerste kwartfinale direct de leiding en stond de eerste plaats niet meer af. Ze noteerde een olympisch record. Achter Velzeboer schaatste de Italiaanse Arianna Fontana naar de tweede plaats. Zij is daarmee ook zeker van de halve finale.
2 uur geleden