Verstappen is blij met 'kleine punten' en voordeel op Hamilton
MONZA (ANP) - Max Verstappen kijkt met een zeer tevreden gevoel terug op de sprintrace voorafgaand aan de Grote Prijs van Italië. De leider in de WK-stand wist de sprintrace niet te winnen, maar deed wel uitstekende zaken met zijn tweede plaats.
"Dit is de eerste medaille van mijn leven", zei Verstappen nadat hij een zilveren plak in ontvangst had genomen. Verstappen was goedgehumeurd als runner-up, want door een gridstraf voor winnaar Valtteri Bottas was de tweede plek goed voor poleposition. Bottas moet wegens het wisselen van motoronderdelen achteraan starten.
"Dit ging beter dan verwacht. Dit zijn kleine, maar mooie punten", zei Verstappen, die 2 punten mocht bijschrijven. Zijn concurrent Lewis Hamilton werd vijfde en pakte zodoende geen punt(en).
Interessante strijd
"Mercedes ziet er snel uit, we hopen bij ze in de buurt te blijven. Het wordt een interessante strijd zondag. Over onze topsnelheid maak ik me geen zorgen, maar we weten dat Mercedes ook een goede 'pace' heeft."
Verstappen treft zondag op de voorste startrij zijn voormalig ploeggenoot Daniel Ricciardo naast zich. "Het is lang geleden dat ik in deze positie heb gezeten en het is goed om terug te zijn", zei Ricciardo, die in dienst van McLaren rijdt, met een brede lach.
Vol in de aanval
"Ik had Max na de start ook willen pakken, maar hij had de binnenkant van de bocht. Ik kijk uit naar de race en ga vol in de aanval."
Bottas gaat vanuit de achterhoede eveneens in de aanval. De Fin van Mercedes maakt zich op voor een inhaalrace. "Helaas sta ik achteraan, maar de snelheid is daar. Ik ga hard vechten voor het beste resultaat."
De race begint zondag om 15.00 uur.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.
2 uur geledenKASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.
5 uur geledenVERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.
7 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.
7 uur geledenBODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.
8 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.
13 uur geleden