Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen in Zandvoort op het matje bij de wedstrijdleiding

Verstappen in Zandvoort op het matje bij de wedstrijdleiding

ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen moet zich zaterdag melden bij de baancommissarissen van de Dutch Grand Prix in Zandvoort voor een mogelijke overtreding. De thuisfavoriet zou vrijdag in de fout zijn gegaan tijdens de tweede vrije training. De coureur van Red Bull zou de Canadese coureur Lance Stroll van Aston Martin nog hebben ingehaald terwijl de rode vlag al uithing en de training was stilgelegd. Inhalen is dan verboden.

De Nederlander moet zich nog voor aanvang van de derde vrije training melden bij de stewards om tekst en uitleg te geven over zijn manoeuvre. In het ergste geval kan Verstappen een gridstraf krijgen, hetgeen betekent dat hij naar achteren wordt gezet in de startopstelling voor de race.

Als dat gebeurt, is dat een grote tegenvaller voor de coureur, want de kwalificatierace op zaterdagmiddag wordt als zeer belangrijk beschouwd. Inhalen op het bochtige en smalle circuit van Zandvoort is vermoedelijk heel lastig, waardoor een startpositie vooraan in de race cruciaal kan zijn voor een goed resultaat.

Teambaas Christian Horner van Red Bull kreeg zaterdag de beelden onder ogen. De training werd al snel afgebroken omdat Lewis Hamilton van Mercedes was stilgevallen door een technisch probleem. "Dit is voor het eerst dat ik het zie. Wat ik weet is dat Max meteen afremde zodra hij hoorde dat de training werd stilgelegd. Ik denk dat die andere auto al heel langzaam reed", zei hij tegen het Britse Sky.

Meer uit Sport

'Allroundtitel' moet zorgen voor rentree Carlsen in WK schaken

LAUSANNE (ANP/AFP) - Wereldschaakbond FIDE heeft een nieuwe wereldtitelstrijd schaken gepresenteerd. Het gaat om een 'allroundtoernooi' met schaakpartijen in de varianten rapid, blitz en een ingekorte versie van het klassieke schaken, fast-classic. Het initiatief van toernooiorganisator Norway Chess krijgt ook de goedkeuring van voormalig wereldkampioen Magnus Carlsen uit Noorwegen.

14 uur geleden
Voormalig basketballer en coach Wiel (74) overleden

DEN BOSCH (ANP) - Voormalig basketballer en bondscoach Randy Wiel is op 74-jarige leeftijd overleden, meldt zijn oude club Den Bosch. De op Curaçao geboren Wiel was van 1991 tot 1993 bondscoach van Oranje. Als speler kwam hij 53 keer in actie voor het Nederlands team.

14 uur geleden
Merlier houdt Kooij van etappezege in Tour of Holland

DORDRECHT (ANP) - De Belg Tim Merlier heeft Olav Kooij van een zege afgehouden in de eerste etappe van de Tour of Holland. De 32-jarige wielrenner van Soudal Quick-Step had aan het einde van een spannende massasprint in Dordrecht net wat meer over dan de 23-jarige Nederlander. De derde plaats was voor de Deen Tobias Lund Andresen.

15 uur geleden
Tennisser De Jong strandt in eerste ronde ATP-toernooi Stockholm

STOCKHOLM (ANP) - Jesper de Jong is er niet in geslaagd de tweede ronde te bereiken van het ATP-toernooi van Stockholm. De 25-jarige Noord-Hollander was niet opgewassen tegen de Hongaar Marton Fucsovics en verloor in twee sets: 1-6 2-6.

16 uur geleden
Mercedes ook in 2026 met F1-coureurs Russell en Antonelli

AUSTIN (ANP) - Het Formule 1-team van Mercedes rijdt ook in 2026 met coureurs George Russell en Kimi Antonelli. De 27-jarige Brit en de 19-jarige Italiaan zijn dit seizoen de vaste coureurs van het team. "De bevestiging van ons rijdersduo was altijd slechts een kwestie van timing, niet van personen", meldde teambaas Toto Wolff woensdag. "We wilden de tijd nemen en de onderhandelingen goed afronden om ervoor te zorgen dat iedereen tevreden was. Ik ben blij dat we dat hebben gedaan."

16 uur geleden
Britse wielrenner Hayter wint proloog Tour of Holland

DEN HAAG (ANP) - Wielrenner Ethan Hayter heeft de proloog van de Tour of Holland op zijn naam geschreven. De 27-jarige Brit van Soudal Quick-Step was in de tijdrit over 4 kilometer in Den Haag met 4.26,67 net iets sneller dan de Australiër Cameron Rogers en de Zweed Jakob Söderqvist. Huub Artz van Wanty-Intermarché was op de vijfde plaats de beste Nederlander.

1 dag geleden
Duizenden demonstranten in Italië verwacht voor duel met Israël

UDINE (ANP/AFP) - Voorafgaand aan de WK-kwalificatiewedstrijd van het Israëlische voetbalelftal wordt dinsdag in het Italiaanse Udine een protestmars van duizenden pro-Palestijnse demonstranten verwacht. Italië speelt daar om 20.45 uur tegen Israël.

1 dag geleden