Verstappen in Las Vegas op jacht naar de 53 zeges van Vettel
LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen vervolgt dit weekeinde in de Grote Prijs van Las Vegas zijn recordjacht in de Formule 1. De coureur van Red Bull kan in het Amerikaanse gokparadijs voor de achttiende keer een race winnen in dit seizoen. Daarmee zou hij zijn bestaande record van meeste zeges in één seizoen verder uitbreiden.
Als hij wint, evenaart hij de Duitser Sebastian Vettel met 53 GP-zeges totaal. Verstappen zou dan de derde plaats in de eeuwige ranglijst delen met de coureur die in een Red Bull tussen 2010 en 2013 vier keer op rij de wereldtitel veroverde. Verstappen stelde dit jaar in Qatar, op zes races van het einde, zijn derde wereldtitel al veilig. De Brit Lewis Hamilton voert de ranglijst aller tijden aan met 103 overwinningen, de Duitser Michael Schumacher staat tweede met 91 zeges.
"Alle races zijn voor mij even belangrijk en ik zal als altijd mijn best doen om te winnen, al kijk ik niet echt uit naar deze race", zei Verstappen in aanloop naar de race op het stratencircuit van Las Vegas.
De Nederlander liet zich al ontvallen dat hij niet veel op heeft met de glitter en glamour die rond de grand prix hangt, en de coureur van Red Bull is ook niet enthousiast over het circuit. "Er zijn eerlijk gezegd niet veel bochten, dus heel opwindend ziet het er niet uit. Ik vrees ook dat we niet veel grip zullen hebben", zei hij. "Maar natuurlijk zal het wel geweldig zijn om over de Strip te racen."
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Casper Ruud (27) heeft zich als eerste verzekerd van een finaleplaats bij het tennistoernooi van Rome. De Noorse nummer 25 van de wereld gunde de Italiaan Luciano Darderi (24) voor eigen publiek slechts twee games: 6-1 6-1.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - De Belgische voormalige wielerkampioene Jilke Michielsen is op 19-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van botkanker. Dat werd vrijdag bekendgemaakt op haar Instagramaccount, waar ze de afgelopen tijd verschillende updates plaatste over haar gezondheid.
1 uur geledenBLOCKHAUS (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn favorietenrol in de Ronde van Italië waargemaakt. De Deen van Visma - Lease a Bike sloeg zijn slag in de zevende etappe, waar het in het slot de beurt was aan de klassementsrenners. Vingegaard was de sterkste op de zware beklimming van Blockhaus, waar hij na een rit van 244 kilometer die in Formia begon solo aankwam.
3 uur geledenZARAUTZ (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft voor het derde jaar op rij de openingsetappe van de Itzulia Women (Ronde van Baskenland) op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx-Protime was na een sprint de sterkste van een groepje van vijf, onder wie landgenote Yara Kastelijn (Fenix-Premier Tech) en Riejanne Markus (Lidl-Trek).
5 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Het team van Max Verstappen start bij de 24 uur van de Nürburgring zaterdag als vierde. De Spanjaard Daniel Juncadella kwam in de Mercedes-AMG GT3 in de derde kwalificatiesessie op het circuit in de Duitse Eifel tot een tijd van 8.12,005. Daarmee was hij 0,882 seconde langzamer dan de Lamborghini van de Duitser Luca Engstler, die poleposition veroverde.
6 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft bij de 24 uur van de Nürburgring de derde tijd neergezet in de tweede kwalificatie. Verstappen was in de Mercedes-AMG GT3 bijna een seconde langzamer dan de Lamborghini van de Brit Nicholas Yelloly. Met de zesde plaats heeft hij een plek verzekerd voor de derde kwalificatie later vrijdag, waarin wordt gestreden om de poleposition.
8 uur geledenROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
1 dag geleden