
Verstappen in de regen zesde in eerste training voor GP van Japan
SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Japan de zesde tijd neergezet. De Nederlandse coureur, die zich zondag kan verzekeren van zijn tweede wereldtitel, reed in de regen slechts een paar rondjes over het circuit van Suzuka. De Spanjaard Fernando Alonso klokte de beste rondetijd: 1.42,248. Verstappen zat daar ruim 1,1 seconde boven.
Vanwege de regen was het voor de Formule 1-coureurs niet mogelijk om snelle rondetijden neer te zetten. Op sommige plekken van het circuit lagen zelfs plassen. Aan het begin van de sessie gebruikten de coureurs die toch de baan op kwamen daarom de regenbanden (full wets). Verstappen en Sergio Pérez, zijn Mexicaanse teamgenoot bij Red Bull, kwamen na ruim een half uur wachten in de pits het circuit op met de zogeheten intermediates. De Nederlander zette op die band direct de op dat moment beste tijd neer.
Terwijl Verstappen na vier rondes al weer de pits op zocht en daar uit zijn auto klom, doken heel wat coureurs onder zijn tijd. Achter Alonso (Alpine) eindigden de Ferrari-coureurs Carlos Sainz en Charles Leclerc respectievelijk als tweede en derde. Zij gaven beiden ruim drie tienden van een seconde toe op de 41-jarige Spanjaard. Leclerc schoot op het natte asfalt nog even de grindbak in, maar de Monegask kon zonder schade verder rijden. Ook de Canadees Nicholas Latifi van Williams belandde kort buiten de baan toen hij zich verremde.
Wereldtitel
Om 08.00 uur Nederlandse tijd begint de tweede vrije training van een uur. De race gaat zondag om 07.00 uur van start.
Verstappen had vorige week in Singapore zijn eerste kans om wereldkampioen te worden, maar hij was dan wel afhankelijk van de resultaten van zijn concurrenten Leclerc en Pérez. In een voor hem teleurstellend verlopen weekeinde kwam de kopman van Red Bull niet verder dan de zevende plaats. Pérez won, voor Leclerc.
In Japan kan Verstappen op eigen kracht wereldkampioen worden. Als hij de GP wint én de snelste raceronde rijdt, is hij vier races voor het einde van het seizoen zeker van de wereldtitel. In andere gevallen is Verstappen afhankelijk van de prestaties van Leclerc en Pérez, op wie hij respectievelijk 104 en 106 punten voorsprong heeft.
Meer uit Sport
MURET (ANP) - Mathieu van der Poel weet niet of hij zondag in de vijftiende etappe van de Tour de France een hoofdrol kan vervullen. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck heeft al enkele dagen last van een verkoudheid. "Ik herstel niet zo goed, het is een vraagteken hoe het gaat vandaag", vertelde hij tegen tv-zender Sporza.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP/DPA) - Zwemmer Florian Wellbrock heeft bij de wereldkampioenschappen in Singapore zijn vierde titel gepakt. De 27-jarige Duitser won in het open water goud met het estafetteteam op de 4x1500 meter. Celine Rieder, Oliver Klemet en Isabel Gose waren de andere drie Duitse zwemmers.
5 uur geledenLOS CABOS (ANP) - Tennisser Denis Shapovalov heeft voor de vierde keer een ATP-toernooi op zijn naam geschreven. De 26-jarige Canadees won in de finale in Los Cabos in Mexico met 6-4 6-2 van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic. De partij duurde 1 uur en 15 minuten.
6 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Synchroonzwemster Marloes Steenbeek heeft zich bij de wereldkampioenschappen in Singapore geplaatst voor de finale van de vrije kür solo. De 20-jarige Nederlandse noteerde 218.5851 punten en eindigde daarmee als achtste van de dertig deelneemsters. De beste twaalf kwalificeerden zich voor de finale, die dinsdag om 04.00 uur Nederlandse tijd begint.
6 uur geledenMALDEGEM (ANP) - Zoe Bäckstedt heeft ook het tweede gedeelte van de derde etappe van de Baloise Ladies Tour gewonnen. Het was een tijdrit over ruim 10 kilometer met start en finish in Maldegem. De renster van Canyon/SRAM, die ook al de ochtendrit had gewonnen, nam de leiderstrui over van de Nederlandse Charlotte Kool.
18 uur geledenLUCHON-SUPERBAGNÈRES (ANP/RTR) - De Duitser Florian Lipowitz is na het uitvallen van de Belg Remco Evenepoel opgeklommen naar de derde plaats in het algemeen klassement van de Tour de France. Net als in de eerste Pyreneeënrit en in de klimtijdrit eindigde hij in het spoor van geletruidrager Tadej Pogacar en Jonas Vingegaard, de twee sterkste renners tot nu toe.
19 uur geledenLUCHON-SUPERBAGNÈRES (ANP/BELGA) - De Belg Remco Evenepoel verliet zaterdag de Tour de France. De nummer 3 van het klassement stapte al vroeg in de derde Pyreneeënrit in tranen af nadat hij het tempo van zijn concurrenten niet had kunnen volgen. "Hij was heel ontgoocheld dat hij de Tour moest verlaten, maar het ging niet", zei Tom Steels, ploegleider van Soudal Quick-Step bij TNT. "Het was de derde dag op rij dat hij zich niet fantastisch voelde. Je hoopt er het beste van en dat het tij keert, maar dat gebeurde niet."
19 uur geleden