Verstappen in achterhoede in enige training GP van Brazilië
SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen heeft bij de enige training voor de Grote Prijs van Brazilië de vijftiende tijd neergezet. De regerend wereldkampioen was in de Red Bull op mediumbanden 1,102 seconde langzamer dan Lando Norris. De McLaren-coureur zette op zachte banden met 1.10,610 de beste tijd neer. Verstappen brak een snelle ronde op zachte banden aan het einde van de kwalificatie af.
Achter Norris zette George Russell in de Mercedes de tweede tijd neer voor Oliver Bearman in de Haas. De Brit, die volgend seizoen de vaste rijder wordt bij het Amerikaanse team, verving de zieke Kevin Magnussen.
Verstappen weet al dat hij voor de grand prix die zondag wordt verreden een gridstraf van vijf plaatsen krijgt. Hij moet vijf posities naar achteren in de startopstelling, omdat zijn racewagen een nieuwe motor heeft gekregen. In de Grote Prijs van Mexico kampte de Red Bull-coureur op de eerste dag met motorproblemen en reed hij daarna met een oude motor.
De coureurs rijden later vrijdag om 19.30 uur (Nederlandse tijd) de kwalificatie voor de sprintrace van zaterdag. Die is zaterdag om 15.00 uur. Later op die dag is dan nog de kwalificatie voor de GP van zondag.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.
13 uur geledenNINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker heeft de macht gegrepen op het NK allround. Hij won de 5000 meter in 6.10,47 en gaat na twee afstanden aan de leiding in ijsstadion Thialf.
15 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor de finale van het toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland heeft te veel last van een hamstringblessure. De Rus Daniil Medvedev heeft daardoor de titel gepakt.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na twee afstanden aan de leiding van het NK allround. De olympisch kampioen op de massastart won de 3000 meter in ijsstadion Thialf in Heerenveen (3.56,65).
16 uur geleden