Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen: ik zou manoeuvre opnieuw maken indien mogelijk

Verstappen: ik zou manoeuvre opnieuw maken indien mogelijk

DOHA (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen verwacht niet dat hij alsnog wordt bestraft voor zijn veelbesproken manoeuvre in zijn gevecht met Lewis Hamilton afgelopen zondag tijdens de Grote Prijs van Brazilië. "En als dat wel gebeurt, is dat niet het einde van de wereld", liet de WK-leider in zijn vooruitblik op de GP van Qatar, komende zondag, monter weten. "Indien ik de kans krijg, zou ik die actie herhalen", antwoordde hij ook desgevraagd.

In ronde 48 van de race op circuit Interlagos wilde Hamilton buitenom voorbij Verstappen en de koppositie overnemen, maar de Nederlander gaf niet die ruimte en dwong de Britse rivaal buiten de baan te rijden om een botsing te voorkomen. De wedstrijdleiding bekeek tijdens de race het incident op videobeelden terug, maar zag geen aanleiding in te grijpen.

"Als coureurs weten we precies wat we wel en niet kunnen doen in een auto", benadrukte Verstappen. "We waren hard aan het knokken en remden laat bij het ingaan van de bocht, terwijl de banden behoorlijk versleten waren. Als ik wat abrupter naar links was gegaan, was ik van de baan afgedraaid."

Ronde 59

Hamilton wist later in de race, in ronde 59, Verstappen alsnog in te halen en reed vervolgens naar de overwinning. Verstappen eindigde als tweede en zag zijn voorsprong in het wereldkampioenschap teruglopen naar 14 punten.

Mercedes tekende dinsdag officieel protest aan tegen de gang van zaken in São Paulo. Volgens de renstal van Hamilton was Verstappen wel degelijk over de schreef gegaan. Mercedes wil dat tijdens een hoorzitting aantonen met videobeelden die zijn gemaakt vanuit de cockpit van de Limburger en waarover de wedstrijdleiding tijdens de race niet beschikte.

Hoorzitting

De hoorzitting is donderdagmiddag in Doha en is bedoeld om te bepalen of Mercedes met recht het incident opnieuw kan laten beoordelen. In het ergste geval kan dat nieuwe onderzoek van de stewards ertoe leiden dat alsnog een fout van Verstappen wordt geconstateerd. Voor de kopman van Red Bull dreigt er dan toch nog een straf.

"Nogmaals, ik verwacht dat niet, omdat het volgens mij hard en eerlijk racen was tussen twee mannen die strijden om het kampioenschap. Het zou sowieso geen gemakkelijke inhaalactie zijn geweest, omdat ik zo niet ben en ik denk ook niet dat het zo moet zijn als je voor de wereldtitel aan het vechten bent."

Meer uit Sport

Atleet Kerley twee jaar geschorst door ontbreken locatiegegevens

MONACO (ANP) - De Amerikaanse atleet Fred Kerley (30) is voor twee jaar geschorst vanwege het verkeerd invullen van locatiegegevens. De voormalig wereldkampioen op de 100 meter verzuimde volgens de integriteitscommissie van de wereldatletiekbond in 2024 drie keer om zijn locatiegegevens juist aan te leveren voor dopingcontroles. Kerley was sinds augustus al voorlopig geschorst, waardoor zijn schorsing loopt tot augustus 2027.

2 uur geleden
Honkballer Rafaela hoopt dat WBC net zo afloopt als EK 1988

MIAMI (ANP) - Honkballer Ceddanne Rafaela wil zaterdagavond een reactie van de Nederlandse honkballers zien in het duel met Nicaragua op de World Baseball Classic (WBC). "We zijn één inning uit elkaar gevallen", zei hij vlak na de verloren openingswedstrijd van Oranje op het officieuze WK tegen Venezuela (6-2) in het stadion van Miami Marlins. "Dat mag ons niet gebeuren, maar nu moeten we onszelf revancheren."

2 uur geleden
Paraskiester Van Bergen valt op afdaling, ook Petit geen podium

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiester Barbara van Bergen (47) is gevallen op de paralympische afdaling. Vooraf was ze een van de favorieten voor het goud. Na een sprong op de afdaling in Cortina d'Ampezzo raakte ze uit balans en ging ze een paar keer over de kop. Ze kon wel weer overeind komen en naar de finish skiën. De paralympische titel ging naar de Duitse Anna-Lena Forster.

2 uur geleden
Max Verstappen crasht bij kwalificatie Grand Prix Australië

MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen is het nieuwe Formule 1-seizoen begonnen met een crash. Hij belandde in de eerste ronde van de kwalificatie in Australië in de grindbak en knalde tegen een afzetting. Hij zette dus geen tijd neer en daardoor start hij morgen bij de race achteraan. De klap was zo hard dat de kwalificatie tijdelijk werd stilgelegd.

5 uur geleden
De Boo verbaast zichzelf met mooiste schaatsweekend uit carrière

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo spreekt van het mooiste schaatsweekend uit zijn carrière, al werd het WK sprint op een donderdag en vrijdag gehouden. De 22-jarige Groninger klopte zijn rivaal Jordan Stolz en veroverde de wereldtitel sprint in Thialf. "Ik ben heel goed in één keer pieken, maar moest hier vier keer goed zijn. Dat het me gewoon lukt, had ik niet gedacht", aldus De Boo.

13 uur geleden
Schaatser De Boo voor het eerst wereldkampioen sprint

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft voor het eerst de wereldtitel sprint veroverd. De 22-jarige Groninger bleef met de tweede tijd van 1.07,40 op de 1000 meter de Amerikaan Jordan Stolz voor. Stolz won de 1000 meter in 1.07,26 en werd tweede in het klassement. Het brons ging naar titelverdediger Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars werd vierde.

15 uur geleden
Honkballers verliezen van Venezuela door mislukte vijfde inning

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.

16 uur geleden