Verstappen: ik zou manoeuvre opnieuw maken indien mogelijk
DOHA (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen verwacht niet dat hij alsnog wordt bestraft voor zijn veelbesproken manoeuvre in zijn gevecht met Lewis Hamilton afgelopen zondag tijdens de Grote Prijs van Brazilië. "En als dat wel gebeurt, is dat niet het einde van de wereld", liet de WK-leider in zijn vooruitblik op de GP van Qatar, komende zondag, monter weten. "Indien ik de kans krijg, zou ik die actie herhalen", antwoordde hij ook desgevraagd.
In ronde 48 van de race op circuit Interlagos wilde Hamilton buitenom voorbij Verstappen en de koppositie overnemen, maar de Nederlander gaf niet die ruimte en dwong de Britse rivaal buiten de baan te rijden om een botsing te voorkomen. De wedstrijdleiding bekeek tijdens de race het incident op videobeelden terug, maar zag geen aanleiding in te grijpen.
"Als coureurs weten we precies wat we wel en niet kunnen doen in een auto", benadrukte Verstappen. "We waren hard aan het knokken en remden laat bij het ingaan van de bocht, terwijl de banden behoorlijk versleten waren. Als ik wat abrupter naar links was gegaan, was ik van de baan afgedraaid."
Ronde 59
Hamilton wist later in de race, in ronde 59, Verstappen alsnog in te halen en reed vervolgens naar de overwinning. Verstappen eindigde als tweede en zag zijn voorsprong in het wereldkampioenschap teruglopen naar 14 punten.
Mercedes tekende dinsdag officieel protest aan tegen de gang van zaken in São Paulo. Volgens de renstal van Hamilton was Verstappen wel degelijk over de schreef gegaan. Mercedes wil dat tijdens een hoorzitting aantonen met videobeelden die zijn gemaakt vanuit de cockpit van de Limburger en waarover de wedstrijdleiding tijdens de race niet beschikte.
Hoorzitting
De hoorzitting is donderdagmiddag in Doha en is bedoeld om te bepalen of Mercedes met recht het incident opnieuw kan laten beoordelen. In het ergste geval kan dat nieuwe onderzoek van de stewards ertoe leiden dat alsnog een fout van Verstappen wordt geconstateerd. Voor de kopman van Red Bull dreigt er dan toch nog een straf.
"Nogmaals, ik verwacht dat niet, omdat het volgens mij hard en eerlijk racen was tussen twee mannen die strijden om het kampioenschap. Het zou sowieso geen gemakkelijke inhaalactie zijn geweest, omdat ik zo niet ben en ik denk ook niet dat het zo moet zijn als je voor de wereldtitel aan het vechten bent."
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - De komende dagen is er kans op een marathon op natuurijs. Maar er is nog veel onzekerheid, zegt schaatsbond KNSB. De bond kijkt naar de "temperaturen, wind en bewolking", laat natuurijscoördinator Geert-Jan Muskens desgevraagd weten.
1 dag geledenMAASBRACHT (ANP) - Max Verstappen heeft een nieuw contract getekend voor zijn raceteam dat in de GT3-klasse uitkomt. Verstappen Racing is overgestapt van Aston Martin naar Mercedes. Er is volgens een persbericht een meerjarig contract getekend met de Duitse autofabrikant. De keuze voor Mercedes is genomen met inbreng van de Formule 1-coryfee, want Verstappen heeft onlangs zelf de Mercedes GT3 getest op het circuit in het Portugese Estoril.
1 dag geledenLAVAZÈ (ANP/DPA) - De Noorse biatleet Sivert Guttorm Bakken droeg een hoogtetrainingsmasker toen hij dood werd aangetroffen in zijn hotelkamer in het Italiaanse Lavazè. De Noorse biatlonfederatie heeft aangegeven dat ze de komende dagen helderheid wil verschaffen over de zaak.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beëindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.
2 dagen geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.
2 dagen geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).
2 dagen geledenLONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).
2 dagen geleden