Verstappen: ik zeg wat ik wil zeggen, zo gaat dat in onze sport
SPA-FRANCORCHAMPS (ANP/AFP) - Max Verstappen is niet van plan zijn toon naar het team te matigen na kritiek op zijn radiocommunicatie tijdens de Grote Prijs van Hongarije van afgelopen weekend. Volgens de wereldkampioen is het normaal in de sport om tegen het team te zeggen wat je wil zeggen, legde hij uit in de aanloop naar de Grote Prijs van België.
"Mensen die niet houden van mijn taalgebruik, moeten dan maar niet luisteren en het geluid uitzetten", reageerde Verstappen. "Ik ben heel gedreven, ik denk dat ik dat wel al heb laten zien. Ik streef altijd naar het optimale. Nu kunnen mensen gaan zeggen dat ik dat niet zo moet uiten, maar dat is hun mening. We zijn heel transparant, en heel kritisch op elkaar. Dat heeft steeds goed voor ons gewerkt en ik verwacht niet dat dat verandert."
De wereldkampioen van Red Bull wees ook op het belang kritisch op elkaar te zijn. "In de wereld van nu heb ik het gevoel dat mensen kritiek niet meer kunnen verdragen zoals het was en zo wil ik niet eindigen." Verstappen snapt dat het in de Formule 1 anders is, omdat alles voor iedereen te horen is, in tegenstelling tot andere sporten. "Dat maakt me niet uit. Ik zeg wat ik wil zeggen, want zo gaat dat in onze sport."
Meer uit Sport
BREDA (ANP) - Met een onorthodoxe strijdwijze gaat Rico Verhoeven op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh voor de grootste stunt van deze eeuw in de bokswereld. De voormalige 'King of Kickboxing' neemt het op tegen de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne. "Twee onbetwiste wereldkampioenen in verschillende disciplines", vertelt de 37-jarige Nederlander. "Het is prachtig dat ik deze kans krijg. Het is de grootste uitdaging in mijn loopbaan."
36 minuten geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse judoka's hebben na een jaar van onzekerheid eindelijk weer duidelijkheid. De komst van hoofdcoach Mark van der Ham heeft medaillekandidaten Joanne van Lieshout, Sanne van Dijke en Jur Spijkers nieuwe energie en vertrouwen gegeven voor de EK van donderdag tot en met zondag in het Georgische Tbilisi. "Ik heb voor het eerst sinds de Spelen van Tokio weer iedere dag het gevoel dat ik alles uit mijn lichaam kan halen", aldus de 30-jarige Van Dijke, in 2021 winnares van de tot dusver laatste Nederlandse olympische judomedaille (brons).
2 uur geledenAUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner voert weer de wereldranglijst aan. De Italiaan nam de leidende positie over van de Spanjaard Carlos Alcaraz, nadat hij zijn rivaal had verslagen in de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo (7-6 (5) 6-3). Botic van de Zandschulp is gestegen naar de 49e plaats.
1 dag geledenAUGUSTA (ANP/AFP) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.
1 dag geledenROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.
1 dag geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.
1 dag geleden