Verstappen: ik zeg wat ik wil zeggen, zo gaat dat in onze sport
SPA-FRANCORCHAMPS (ANP/AFP) - Max Verstappen is niet van plan zijn toon naar het team te matigen na kritiek op zijn radiocommunicatie tijdens de Grote Prijs van Hongarije van afgelopen weekend. Volgens de wereldkampioen is het normaal in de sport om tegen het team te zeggen wat je wil zeggen, legde hij uit in de aanloop naar de Grote Prijs van België.
"Mensen die niet houden van mijn taalgebruik, moeten dan maar niet luisteren en het geluid uitzetten", reageerde Verstappen. "Ik ben heel gedreven, ik denk dat ik dat wel al heb laten zien. Ik streef altijd naar het optimale. Nu kunnen mensen gaan zeggen dat ik dat niet zo moet uiten, maar dat is hun mening. We zijn heel transparant, en heel kritisch op elkaar. Dat heeft steeds goed voor ons gewerkt en ik verwacht niet dat dat verandert."
De wereldkampioen van Red Bull wees ook op het belang kritisch op elkaar te zijn. "In de wereld van nu heb ik het gevoel dat mensen kritiek niet meer kunnen verdragen zoals het was en zo wil ik niet eindigen." Verstappen snapt dat het in de Formule 1 anders is, omdat alles voor iedereen te horen is, in tegenstelling tot andere sporten. "Dat maakt me niet uit. Ik zeg wat ik wil zeggen, want zo gaat dat in onze sport."
Meer uit Sport
WILLUNGA (ANP) - Ethan Vernon heeft de vierde etappe van de Tour Down Under gewonnen. De 25-jarige Brit was de snelste in een sprint van een ingekorte rit.
33 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Titelverdediger Madison Keys staat in de achtste finales van de Australian Open. De Amerikaanse won in twee sets van de Tsjechische Karolina Pliskova: 6-3 6-3.
1 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft bij het toernooi van Wijk aan Zee zijn eerste nederlaag geleden. De grootmeester verloor met zwart van de Turk Yagiz Kaan Erdogmus, met 14 jaar de jongste deelnemer.
14 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.
19 uur geledenFIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.
20 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.
21 uur geledenBRIGHTON (ANP) - De organisatie van de Tour Down Under past de voor zaterdag geplande koninginnenrit drastisch aan om de veiligheid van de wielrenners te waarborgen. Er dreigt door de hitte brandgevaar, met name in het gebied waar Willunga Hill ligt. Die beklimming, traditioneel de scherprechter in de Australische etappekoers uit de WorldTour, wordt uit de route gehaald.
21 uur geleden