Verstappen: ik kwam net wat snelheid te kort
PORTIMÃO (ANP) - Max Verstappen kon er niet omheen na de Grote Prijs van Portugal, waarin hij als tweede eindigde achter Lewis Hamilton. "Het was een alleszins fatsoenlijke race, maar ik kwam net wat snelheid te kort", zei de 23-jarige coureur van Red Bull na de race op het circuit van Portimão.
"Ik had een goede herstart na de safetycar in het begin van de race en wist Lewis in te halen, maar hij haalde mij helaas weer in. Ik kon wel goed druk zetten op Valtteri Bottas, maar kwam een beetje snelheid te kort. Ik kwam steeds net niet dichtbij genoeg", vervolgde de Limburger, die rondenlang achter de Fin bleef hangen en pas diep in de race na de eerste pitstop de tweede man van Mercedes alsnog wist te passeren.
Hij deed een ultieme poging in de allerlaatste ronde nog de beste rondetijd van iedereen in de hele race neer te zetten. Die tactiek werkte en Verstappen leek daarmee als bonus een extra WK-punt te krijgen, maar al snel bleek dat hij in bocht 14 met zijn bolide buiten de baan was gekomen. Om die reden werd die tijd geschrapt.
Vreemd
Verstappen vond het vreemd. "In bocht 14 zouden ze daar helemaal niet op letten volgens mij. Maar goed, het zij zo. Dit weekend was sowieso vreemd omdat ik maar weinig grip had op deze baan. Al met al was het toch een prima race. We waren misschien niet op ons best, maar ik heb goed strijd geleverd met Lewis en Valtteri. Het was niet voluit racen, maar ik hoefde niet voortdurend op te letten of de banden nog wel goed waren."
Over een week is al de volgende race, de Grote Prijs van Spanje in Barcelona. Verstappen begint daar met 8 punten minder dan Hamilton aan de vierde grand prix van dit seizoen. "Laten we maar weer zien wat we daar kunnen doen."
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De organisatie van de Grote Prijs van Spanje in de Formule 1 is bereid om het nieuwe Madring-circuit in Madrid aan te passen, zodat er betere inhaalmogelijkheden komen. Ze reageert hiermee op de kritiek van de coureurs.
57 minuten geledenBRØNDBY (ANP) - De Deense wielrenner Mattias Skjelmose (25) heeft zich afgemeld voor de wereldkampioenschappen, die van 20 tot en met 27 september plaatsvinden in de Canadese stad Montréal. Anthon Charmig is opgeroepen als zijn vervanger. Dat heeft de Deense wielerunie maandag bekendgemaakt.
3 uur geledenLYON (ANP/RTR) - Vincent Roberti is maandag benoemd tot interim-voorzitter van het organisatiecomité voor de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen. Hij is de opvolger van Edgar Grospiron, die donderdag achttien maanden na zijn aanstelling vertrok.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp behoort weer tot de beste veertig tennissers van de wereld. De 30-jarige Nederlander bereikte afgelopen week de kwartfinales op de US Open en steeg daardoor dertig posities op de wereldranglijst, van de 70e naar de 40e.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Alexander Zverev heeft na zijn winst op de US Open zijn moeder Irina uitvoerig bedankt voor de steun die ze hem gaf nadat op jonge leeftijd diabetes type 1 bij hem was vastgesteld. De Duitse tennisser veroverde zondag tegen de Amerikaan Ben Shelton zijn tweede grandslamtitel.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zondag de US Open gewonnen. De Duitse nummer 2 van de wereldranglijst was in vier sets te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton: 6-3 7-6 (2) 5-7 6-2. Het is de tweede grandslamtitel in de carrière van Zverev, eerder dit jaar won hij zijn eerste op Roland Garros.
17 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg op de 4x400 meter gemengde estafette is op de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship als derde geëindigd. Jonas Phijffers, Lieke Klaver, Keenan Blake en Myrte van der Schoot moesten in het atletiekstadion van Boedapest de ploegen van de Verenigde Staten en Groot-Brittannië voor laten gaan.
20 uur geleden