
Verstappen: ik had gewoon niet de snelheid
BARCELONA (ANP) - Max Verstappen berustte na de Grote Prijs van Spanje in de wetenschap dat Mercedes nog steeds de snelste auto in de Formule 1 heeft. Hij kon Lewis Hamilton geen moment bedreigen op het circuit van Barcelona. "Ik had niet de snelheid van Lewis. Als je dan toch tweede wordt, is dat goed. Ik ben tevreden", zei hij kort na de race.
Verstappen had wel een goede start, want hij haalde meteen die andere concurrent van Mercedes in, Valtteri Bottas. "Ik split de Mercedessen en dat is goed. Ik heb er alles aan gedaan. Na de pitstop was ik tevreden over mijn banden, ik had niet echt angst dat Bottas mij nog zou achterhalen. Maar we zullen moeten zoeken naar verbeteringen."
De Limburger erkende dat hij veel problemen had met de banden waarop hij de race begon. "Die sleten te hard en ik wilde naar binnen, maar het team luisterde niet. Ze waren bang dat ik de pitstop te vroeg zou maken, maar dat maakte mij niet uit. Op nieuwe banden zou ik het verschil snel weer hebben goedgemaakt", vertelde hij voor de camera van Ziggo Sport.
Hij kreeg ook gelijk, want zijn tweede plek kwam geen moment in gevaar. "Het was een kwestie van goed op je banden letten. Natuurlijk was het mooi dat ik vorige week won, maar ik roep dan niet meteen dat ik voor het kampioenschap ga. De volgende race is in Spa en dan verwacht ik ook geen overwinning."
Meer uit Sport
PORTRUSH (ANP/AFP) - Golfer Scottie Scheffler heeft op de tweede dag van het Brits Open de leiding genomen. De Amerikaanse nummer 1 van de wereld en olympisch kampioen noteerde op de Royal Portrush in Noord-Ierland een ronde van 64 slagen, zeven onder par. Scheffler staat halverwege op tien onder par, één slag voor op de Brit Matthew Fitzpatrick.
9 uur geledenBERGEN (ANP) - Nsikak Ekpo is als tweede geëindigd op de 100 meter van de Europese kampioenschappen voor atleten jonger dan 23 jaar. De 22-jarige Nederlander finishte in 10,30 in het Noorse Bergen. Hij bleef in de finale iets boven zijn persoonlijk record (10,23). De winst ging naar de Fransman Jeff Erius (10,28).
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het WK beachvolleybal vindt in 2027 van 20 tot en met 29 augustus plaats in Nederland. Het toernooi wordt in ieder geval gehouden in Den Haag, Rotterdam en Apeldoorn, meldt de internationale volleybalbond FIVB en de Nederlandse volleybalbond Nevobo. Hoogstwaarschijnlijk komt daar nog een vierde speelstad bij.
13 uur geledenPEYRAGUDES (ANP) - Tadej Pogacar heeft in de Tour de France ook de klimtijdrit naar Peyragudes gewonnen. De Sloveense geletruidrager was in de dertiende etappe, een individuele tijdrit van 10,9 kilometer, met een tijd van 23.00 minuten ruim sneller dan Jonas Vingegaard uit Denemarken en zijn landgenoot Primoz Roglic.
13 uur geledenOLSENE (ANP) - Nienke Veenhoven heeft de tweede etappe van de Baloise Ladies Tour gewonnen. De wielrenster van Visma - Lease a Bike was de snelste in een massasprint van een rit over 127 kilometer met start en aankomst in het Belgische Olsene. De 21-jarige Veenhoven, geboren in Oostzaan, boekte haar eerste profzege.
13 uur geledenBUNSCHOTEN-SPAKENBURG (ANP) - Tennisser Guy den Ouden heeft de halve finales van het Dutch Open Tournament bereikt. De als tweede geplaatste Nederlander versloeg op het gravel in Bunschoten-Spakenburg de Belg Gauthier Onclin met 6-2 6-3.
16 uur geledenLOUDENVIELLE (ANP) - Mattéo Vercher is als eerste renner vertrokken in de individuele klimtijdrit in de Tour de France. De Fransman van Team TotalEnergies staat laatste in het algemeen klassement en vertrok om 13.10 uur als eerste renner in de dertiende etappe. Roel van Sintmaartensdijk vertrekt als derde om 13.12 uur. Geletruidrager Tadej Pogacar vertrekt als laatste renner om 17.05 uur.
17 uur geleden