Verstappen iets naar voren in startopstelling GP Brazilië
SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen start in de Grote Prijs van Brazilië vanaf de vijftiende plaats. De regerend wereldkampioen in de Formule 1 had zich als twaalfde gekwalificeerd en moest vanwege een gridstraf vijf plaatsen naar achteren op de startopstelling. Hij zou daarom als zeventiende starten.
Alexander Albon gaat echter niet van start. De wagen van de Williams-coureur was na een zware crash te ernstig beschadigd om nog te kunnen starten. Teamgenoot Franco Colapinto kon volgens het team wel deelnemen aan de race, ook al had hij ook een crash in de kwalificatie. Carlos Sainz, die de veertiende tijd had gereden in de kwalificatie, start vanuit de pitstraat, maakte Ferrari bekend. Daardoor schuift Verstappen twee plaatsen op.
Het is mogelijk dat Verstappen nog enkele plaatsen opschuift. Aston Martin is nog druk bezig om de auto's van Fernando Alonso en Lance Stroll in orde te maken.
Verstappens concurrent Lando Norris start vanaf poleposition. De Brit George Russell (Mercedes) staat ernaast op de eerste startrij. De race start om 16.30 uur (Nederlandse tijd).
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Raoul Ehren, de bondscoach van de Nederlandse hockeysters, is blij met de loting voor het WK, dat komende zomer in Nederland en België plaatsvindt. Oranje treft in de groepsfase Australië, Chili en Japan. "Dit vind ik eigenlijk wel het leukste", zei Ehren na de loting in het Wagener Stadion, "dat we teams uit vier verschillende continenten hebben."
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur (26) heeft een zogenoemd chapeau-beeldje gekregen van minister Mirjam Sterk (Sport). De drievoudig gouden medaillewinnaar van de Paralympics genoot in Den Haag bij de huldiging van de medaillewinnaars bij de Paralympics met volle teugen. "Er is echt een droom uitgekomen", zei Kampschreur, die drie gouden medailles won in Italië. "Eens in de vier jaar staan wij in de aandacht. Dat is supertof. We worden geleefd, maar dat is genieten."
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Atletiekunie stuurt een groep van dertig sprinters naar de WK estafette begin mei in Botswana. Lieke Klaver, Jonas Phijffers, Minke Bisschops en Elvis Afrifa zijn de blikvangers in de ploeg. Femke Broeders-Bol, olympisch kampioene gemengde estafette en in het bezit van tal van mondiale estafettemedailles op de 4x400 meter, ontbreekt. Broeders-Bol richt zich op de 800 meter, haar nieuwe afstand.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Mirjam Sterk van Sport is trots op de Nederlandse atleten die aan de Paralympische Winterspelen hebben deelgenomen. "Het is heel belangrijk dat mensen met een handicap ook in staat zijn om de top te halen", zei ze bij de huldiging van medaillewinnaars in Den Haag. "Ik hoop dat het veel mensen inspireert die ook met een handicap worstelen en laat zien dat het voor hen ook mogelijk is om te gaan sporten en mooie prestaties neer te zetten."
5 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
20 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
1 dag geleden