
Verstappen houdt rekening met onvoorspelbare races in Oostenrijk
SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen maakt zich op voor het raceweekend van de Grote Prijs van Oostenrijk waar voor de tweede keer dit seizoen een sprintrace op het programma staat. De regerend wereldkampioen en leider in het kampioenschap wijst echter op onvoorspelbare aspecten. "Raceweekenden met een sprintrace zijn altijd hectischer en ingewikkelder dan een normale race", kijkt de 25-jarige Limburger vooruit. "Het weer is ook nog een beetje onvoorspelbaar, dus dat zal de zaken zeker in de war schoppen."
De wereldkampioen van Red Bull zegt uit te kijken naar alle fans op de Red Bull Ring in het Oostenrijkse Spielberg komend weekend. "Oostenrijk is natuurlijk een thuisrace voor ons. Hopelijk kunnen we een goede show laten zien aan de mensen op de tribunes", zegt hij. "We genieten altijd terug te komen in Oostenrijk en ik ben erop gebrand om weer een trofee aan de verzameling van het team toe te voegen. We hebben hier in het verleden goede resultaten behaald. We gaan kijken wat we nu kunnen doen."
Verstappen won drie keer eerder de Grote Prijs van Oostenrijk. Vorig jaar moest hij de zege laten aan Ferrari-coureur Charles Leclerc, maar was hij wel de beste in de sprintrace.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP/AFP) - Wereldschaakbond FIDE heeft een nieuwe wereldtitelstrijd schaken gepresenteerd. Het gaat om een 'allroundtoernooi' met schaakpartijen in de varianten rapid, blitz en een ingekorte versie van het klassieke schaken, fast-classic. Het initiatief van toernooiorganisator Norway Chess krijgt ook de goedkeuring van voormalig wereldkampioen Magnus Carlsen uit Noorwegen.
13 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Voormalig basketballer en bondscoach Randy Wiel is op 74-jarige leeftijd overleden, meldt zijn oude club Den Bosch. De op Curaçao geboren Wiel was van 1991 tot 1993 bondscoach van Oranje. Als speler kwam hij 53 keer in actie voor het Nederlands team.
13 uur geledenDORDRECHT (ANP) - De Belg Tim Merlier heeft Olav Kooij van een zege afgehouden in de eerste etappe van de Tour of Holland. De 32-jarige wielrenner van Soudal Quick-Step had aan het einde van een spannende massasprint in Dordrecht net wat meer over dan de 23-jarige Nederlander. De derde plaats was voor de Deen Tobias Lund Andresen.
14 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Jesper de Jong is er niet in geslaagd de tweede ronde te bereiken van het ATP-toernooi van Stockholm. De 25-jarige Noord-Hollander was niet opgewassen tegen de Hongaar Marton Fucsovics en verloor in twee sets: 1-6 2-6.
15 uur geledenAUSTIN (ANP) - Het Formule 1-team van Mercedes rijdt ook in 2026 met coureurs George Russell en Kimi Antonelli. De 27-jarige Brit en de 19-jarige Italiaan zijn dit seizoen de vaste coureurs van het team. "De bevestiging van ons rijdersduo was altijd slechts een kwestie van timing, niet van personen", meldde teambaas Toto Wolff woensdag. "We wilden de tijd nemen en de onderhandelingen goed afronden om ervoor te zorgen dat iedereen tevreden was. Ik ben blij dat we dat hebben gedaan."
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielrenner Ethan Hayter heeft de proloog van de Tour of Holland op zijn naam geschreven. De 27-jarige Brit van Soudal Quick-Step was in de tijdrit over 4 kilometer in Den Haag met 4.26,67 net iets sneller dan de Australiër Cameron Rogers en de Zweed Jakob Söderqvist. Huub Artz van Wanty-Intermarché was op de vijfde plaats de beste Nederlander.
1 dag geledenUDINE (ANP/AFP) - Voorafgaand aan de WK-kwalificatiewedstrijd van het Israëlische voetbalelftal wordt dinsdag in het Italiaanse Udine een protestmars van duizenden pro-Palestijnse demonstranten verwacht. Italië speelt daar om 20.45 uur tegen Israël.
1 dag geleden