Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen houdt Norris van zich af en rijdt naar vijfde zege

Verstappen houdt Norris van zich af en rijdt naar vijfde zege

IMOLA (ANP) - Max Verstappen heeft in de Formule 1 de Grote Prijs van Emilia-Romagna gewonnen. De 26-jarige coureur van Red Bull vertrok in Imola vanaf poleposition en reed weg van zijn concurrenten. Vanaf de vijftigste ronde kwam Verstappen in de problemen en liep zijn voorsprong op Lando Norris snel terug. De drievoudig wereldkampioen bleef de Britse McLaren-coureur nipt voor. Charles Leclerc finishte in zijn Ferrari als derde.

Voor Verstappen is het zijn vijfde zege in zeven wedstrijden dit seizoen. Bij de vorige race, in Miami, moest de Limburger de zege aan Norris laten.

Norris dacht in het slot van de race in Italië opnieuw toe te kunnen slaan. "Mijn banden werken niet", riep Verstappen vijftien ronden voor het einde over de boordradio. Met nog drie ronden te gaan voegde hij daar aan toe "Mijn batterij is bijna leeg".

Fucking hell

Op het circuit waar het lastig inhalen is, wist Verstappen zijn voorsprong met succes te verdedigen. Norris kwam 0,7 seconden te kort. "Fucking hell", aldus Verstappen. "Hier moest ik hard voor werken, het scheelde niks."

Voor Verstappen was het zijn derde achtereenvolgende zege in de Grote Prijs van Emilia-Romagna. Vorig jaar ging de wedstrijd, door overstromingen en aardverschuivingen, niet door.

Pérez

Sergio Pérez, de Mexicaanse ploeggenoot van Verstappen, werd achtste. Oscar Piastri (McLaren) finishte als vierde, voor Carlos Sainz (Ferrari) en de Britten Lewis Hamilton en George Russell van Mercedes.

Verstappen breidde zijn voorsprong aan de kop van het WK-klassement uit en heeft nu 161 punten. Leclerc volgt met 113 punten. Pérez heeft 107 punten en Norris 101.

Meer uit Sport

Rybakina verslaat titelverdedigster Sabalenka en wint US Open

NEW YORK (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de US Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg titelverdedigster Aryna Sabalenka in drie sets (6-4 5-7 6-2) en voorkwam daarmee dat de speelster uit Belarus het grandslamtoernooi van New York voor de derde keer op rij won.

3 uur geleden
Broeders-Bol derde op 800 meter in Ultimate Championship

BOEDAPEST (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft het seizoen van haar opmerkelijke overstap naar de 800 meter afgerond met de derde plaats in de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship. Ze moest in het atletiekstadion van Boedapest (Hongarije) de Zwitserse Europees kampioene Audrey Werro en de Britse olympisch kampioene Keely Hodgkinson voor zich dulden. Werro won in 1.55,88, Hodgkinson klokte 1.56,26, Broeders-Bol noteerde 1.56,74.

8 uur geleden
Europa en Amerika met gelijke stand slotdag Solheim Cup in

CROMVOIRT (ANP) - Het golftoernooi om de Solheim Cup krijgt een spannende slotdag op de banen van Bernardus in Cromvoirt. Team Europa en Team USA staan na de foursomes en fourballs met 8-8 gelijk. De singles op zondag gaan bepalen wie het tweejaarlijkse toernooi tussen de beste golfspeelsters van Europa en Amerika gaat winnen.

8 uur geleden
Klaver knap vierde op 400 meter in Ultimate Championship

BOEDAPEST (ANP) - Lieke Klaver heeft haar seizoen afgesloten met een knappe vierde plaats op de 400 meter bij de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship in Boedapest. De 28-jarige atlete uit Enkhuizen finishte in het veld van mondiale toppers als vierde in een tijd van 49,91 seconden.

9 uur geleden
Verstappen verwacht dat inhalen lastig wordt bij GP van Spanje

MADRID (ANP) - Max Verstappen verwacht zondag in Madrid een race waarbij heel moeilijk kan worden ingehaald. "Er is maar één te volgen lijn. Dat is makkelijk te verdedigen", zei Verstappen voor de Grote Prijs van Spanje in Madrid. De viervoudig wereldkampioen werd derde in de kwalificatie, achter de Brit Lando Norris en de Italiaan Kimi Antonelli.

9 uur geleden
Landa wint koninginnenrit in Vuelta, leider Mas houdt stand

COLLADO DEL ALGUACIL (ANP) - Mikel Landa (36) heeft de koninginnenrit van de Vuelta gewonnen. De Spaanse wielrenner van Soudal Quick-Step reed in de twintigste etappe op de slotklim naar Collado del Alguacil weg bij zijn twee medevluchters en kwam solo aan. De Noor Tobias Halland Johannessen (Uno-X Mobility) werd tweede, de Belg Ramses Debruyne (Alpecin - Premier Tech) finishte als derde met een ruime voorsprong op de klassementsfavorieten. De Spanjaard Enric Mas behield zijn rode trui en begint zondag als klassementsleider aan de slotetappe.

10 uur geleden
Norris 'in shock' na pole, Verstappen tevreden nummer 3

MADRID (ANP) - Lando Norris heeft zaterdag naar eigen zeggen een van zijn beste ronden ooit gereden. "Ik ben in shock. Dit was een van de beste ronden in mijn carrière. Alles kwam samen. Het was bijna perfect. Als je hier later op terugkijkt, zeg je: 'Dit was wel goed'", zei de Brit in Madrid, nadat hij in de kwalificatie poleposition had veroverd voor Kimi Antonelli en Max Verstappen.

11 uur geleden