Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen houdt Mercedessen goed bij in trainingen

Verstappen houdt Mercedessen goed bij in trainingen

MUGELLO (ANP) - Max Verstappen heeft de snelheid van zijn Red Bull hervonden op het circuit van Mugello. De Limburger kon zich in de vrije trainingen voor de Grote Prijs van Toscane meten met Mercedessen van Lewis Hamilton en Valtteri Bottas. Hij klokte in de eerste sessie de tweede tijd en noteerde in de tweede training de derde tijd. De verschillen met zijn concurrenten van de Duitse renstal waren klein.

Bottas was in beide trainingen de snelste. In de tweede training scherpte hij het baanrecord aan tot 1.16,989. Kampioenschapsleider Hamilton gaf in de tweede sessie twee tienden toe op zijn Finse teamgenoot, Verstappen was 0,246 seconde langzamer.

De Nederlander wil zich zondag revancheren voor zijn matige optreden afgelopen zondag in de Grote Prijs van Italië op Monza, waar hij niet voorin was te vinden en met een oververhitte motor de strijd moest staken.

Eerste kennismaking

Voor de meeste coureurs was het de eerste kennismaking met het 5,2 kilometer lange circuit van Mugello, dat één lang recht stuk kent en veel bochten die op hoge snelheid kunnen worden genomen. Het circuit is eigendom van Ferrari, de beroemde Italiaanse renstal die zondag zijn duizendste race in de Formule 1 rijdt. De bolides van Sebastian Vettel en Charles Leclerc zijn voor die feestelijke gelegenheid in het traditionele bordeauxrood gespoten.

Leclerc klokte in de eerste training nog de derde tijd en gaf daarmee Ferrari nog een hoopgevend vooruitzicht voor komende zondag. De renstal, die een allerbelabberdst seizoen beleeft, wil een afgang in de jubileumrace vermijden. In de tweede sessie viel Leclerc echter ver terug en kwam hij niet verder dan de tiende tijd. Vettel noteerde de twaalfde tijd.

De tweede training kende twee korte onderbrekingen. Eerst verslikte Lando Norris (McLaren) zich in een bocht en reed zijn voorvleugel kapot. Tegen het einde van de sessie kwamen Sergio Pérez (Racing Point) en Kimi Räikkönen (Alfa Romeo) met elkaar in aanraking.

Meer uit Sport

Skiër Odermatt wint wereldbeker voor vijfde keer op rij

COURCHEVEL (ANP/AFP/DPA) - Skiër Marco Odermatt heeft zich vrijdag voor de vijfde achtereenvolgende keer verzekerd van de algemene wereldbekertitel. De Zwitser eindigde op de afdaling in Courchevel als derde. De zege ging naar de Oostenrijker Vincent Kriechmayr.

17 minuten geleden
Snowboardster Bunschoten-Vos pakt zilver op Paralympics

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Snowboardster Lisa Bunschoten-Vos heeft bij de Paralympische Winterspelen een zilveren medaille behaald. De 30-jarige Nederlandse noteerde op het onderdeel banked slalom een beste tijd van 1.03,53. Het goud ging met 1.02,99 naar de Amerikaanse Kate Delson. Haar landgenote Brenna Huckaby eindigde in 1.03,98 als derde.

1 uur geleden
Zitskiër Kampschreur na twee keer goud onderuit op reuzenslalom

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is er bij de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo niet in geslaagd voor de derde keer een gouden medaille te winnen. De 26-jarige Nederlander was goed bezig aan zijn eerste run op de reuzenslalom, maar tegen het einde van zijn race ging hij onderuit.

2 uur geleden
Tennisster Hartono (29) beëindigt carrière

MEPPEL (ANP) - Arianne Hartono stopt met tennissen. Dat zegt de 29-jarige Nederlandse tegen RTV Drenthe.

2 uur geleden
Verstappen ontevreden na kwalificatie sprintrace en training

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hield een slecht gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace en de vrije training voor de Grote Prijs van China in Shanghai. "De hele dag was een ramp, qua tempo", aldus Verstappen op zijn website verstappen.com.

3 uur geleden
Russell op poleposition in sprintrace China, Verstappen achtste

SHANGHAI (ANP) - Formule 1-coureur George Russell heeft zich verzekerd van poleposition voor de sprintrace bij de Grote Prijs van China. De 28-jarige Brit van Mercedes was vrijdag de snelste in de kwalificatie. Max Verstappen moest zich tevredenstellen met de achtste positie. In de vrije training noteerde Verstappen ook de achtste tijd.

4 uur geleden
Alcaraz voor vijfde jaar op rij naar halve finale Indian Wells

INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft voor het vijfde jaar op rij de halve finale van het masterstoernooi van Indian Wells bereikt. De 22-jarige Spanjaard won met 6-3 6-4 van de Brit Cameron Norrie.

4 uur geleden