Verstappen hoopt weer op bandenproblemen Mercedes
BARCELONA (ANP) - Max Verstappen aast dit weekeinde op zijn tweede zege op rij in de Formule 1. Maar dat zal hem alleen lukken als concurrent Mercedes weer grote problemen heeft met de banden, zei hij in in aanloop naar de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Barcelona.
"Het is warm hier, dus dat is gunstig. Maar we rijden op hardere banden dan vorige week op Silverstone, dus het is moeilijk te zeggen of ik weer de aanval kan openen op Mercedes. Ik weet dat deze baan veel van de banden vergt, maar we moeten zien hoe het gaat", aldus de 22-jarige Limburger.
De Nederlander van Red Bull boekte vorige week in de 70th Anniversary Grand Prix zijn eerste zege van dit seizoen. Met een uitgekiende bandentactiek wist hij de dominante Mercedessen van wereldkampioen Lewis Hamilton en Valtteri Bottas voor te blijven. Het rubber van de verliezers zat vol blaren, de banden van Verstappen zagen er nog puik uit. "Zij hadden enorme bandenproblemen en ik niet. Daarom kon ik zo goed de strijd met ze aangaan. Maar over het algemeen is er niet veel veranderd nog. Qua snelheid komen wij nog altijd snelheid tekort."
Verstappen is ook terug op het circuit waar hij in 2016 als eerste Nederlander en als jongste coureur ooit een grand prix won. Hij debuteerde destijds notabene in de Grote Prijs van Spanje voor Red Bull, de renstal waar hij zijn hart aan verpand heeft en waarmee hij zijn grote doel wil bereiken: wereldkampioen worden. "We moeten ergens nog meer snelheid vinden en verbeteren. Natuurlijk ben ik blij dat ik tweede sta in het kampioenschap, maar er is nog één plek hoger."
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP/DPA) - Oekraïne boycot na de openingsceremonie ook de sluitingsceremonie van de Paralympische Spelen in Cortina d'Ampezzo. "De vlag van een staatsmoordenaar wordt daar gehesen", zei de voorzitter van het Paralympisch Comité van Oekraïne, Valeriy Sushkevych, tegen persbureau DPA over de aanwezigheid van Rusland bij de plechtigheid.
7 minuten geledenISOLA (ANP) - Dorian Godon heeft de zevende etappe van Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Franse renner van Ineos Grenadiers won in de ingekorte rit van slechts 47 kilometer naar Isola de sprint van een uitgedund peloton. De Eritreeër Biniam Girmay sprintte naar de tweede plaats, Cees Bol werd derde. Ook Mike Theunissen zat voorin; hij drukte zijn wiel als zesde over de meet.
10 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Melissa Wijfje heeft haar afscheid aangekondigd. De 30-jarige Zuid-Hollandse maakte haar besluit bekend op social media. "Ik ga stoppen met schaatsen, het is goed zo, het is klaar", schrijft ze. "Met pijn in mijn hart en tranen in mijn ogen, want hoe stop je met je levenswerk, hoe laat je iets achter waar je zoveel jaren voor hebt getraind, waar je alles voor hebt gelaten, maar je hebt je dromen en grote doelen niet kunnen waarmaken."
4 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen keek moedeloos in de camera van Viaplay na de kwalificatie voor de Grote Prijs van China. De viervoudig wereldkampioen moest op het circuit van Shanghai genoegen nemen met de tegenvallende achtste startplek; hij was bijna een seconde langzamer in zijn snelste ronde dan Kimi Antonelli van Mercedes, die de pole pakte. "Het was weer helemaal waardeloos. We hadden na de sprintrace best veel veranderd, maar het maakte allemaal niks uit", zei de coureur van Red Bull.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van China. De Italiaan van Mercedes heeft met zijn 19 jaar en 202 dagen een record gevestigd in de Formule 1, want hij is de jongste coureur ooit die de eerste startplek pakt in een hoofdrace. Hij passeert Sebastian Vettel op de eeuwige ranglijst. De Duitser was 21 jaar en 72 dagen oud toen hij in 2008 poleposition veroverde in de GP van Italië.
5 uur geledenSHANGHAI (ANP) - George Russell vindt dat de Formule 1 door de nieuwe motor- en chassisregels veel wegheeft van karten. Dat zei de Brit van Mercedes na zijn zege in de sprintrace bij de Grote Prijs van China in Shanghai. "Er gebeurt van alles, maar dat maakt het juist leuk", zei Russell na afloop.
6 uur geledenNICE (ANP/Belga) - De slotklim in de zevende etappe van Parijs-Nice is geschrapt. De organisatie van de Franse WorldTour-koers heeft het parcours van de koninginnenrit aangepast vanwege het voorspelde winterweer. De finish van de rit die begint in Nice ligt nu niet in Auron, maar in Isola, zo meldde de ASO.
18 uur geleden