Verstappen hoopt vanaf pole Hamilton af te troeven in Austin
AUSTIN (ANP) - Max Verstappen start zondag vanaf poleposition in de Grote Prijs van de Verenigde Staten. Hij heeft naast zich op de eerste startrij rivaal Lewis Hamilton. De Brit van Mercedes was in de kwalificatie net iets minder snel dan de Nederlander van Red Bull.
De race op het circuit van Austin is de zeventiende van het seizoen in de Formule 1. Verstappen leidt de titelstrijd met 6 punten voorsprong op Hamilton. Het seizoen telt 22 races.
De 35-jarige Brit jaagt op zijn achtste wereldtitel en daarmee zou hij de absolute recordhouder worden in de Formule 1. Hij won ook al vijf keer de race in Amerika, maar Verstappen heeft een Red Bull tot zijn beschikking die sneller is dan ooit en dit seizoen keer op keer Hamilton in zijn Mercedes weet af te troeven.
Sebastian Vettel (Aston Martin), Fernando Alonso (Alpine F1) en George Russell (Williams) starten achteraan. Alle drie de coureurs nemen hun vierde motor van dit seizoen in gebruik en worden voor straf naar achteren gezet in de startopstelling. De race in Austin begint om 21.00 uur Nederlandse tijd.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
12 uur geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
16 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.
1 dag geledenHOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
1 dag geledenHOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.
1 dag geledenMADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
2 dagen geleden