Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen hoopt vanaf pole Hamilton af te troeven in Austin

Verstappen hoopt vanaf pole Hamilton af te troeven in Austin

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen start zondag vanaf poleposition in de Grote Prijs van de Verenigde Staten. Hij heeft naast zich op de eerste startrij rivaal Lewis Hamilton. De Brit van Mercedes was in de kwalificatie net iets minder snel dan de Nederlander van Red Bull.

De race op het circuit van Austin is de zeventiende van het seizoen in de Formule 1. Verstappen leidt de titelstrijd met 6 punten voorsprong op Hamilton. Het seizoen telt 22 races.

De 35-jarige Brit jaagt op zijn achtste wereldtitel en daarmee zou hij de absolute recordhouder worden in de Formule 1. Hij won ook al vijf keer de race in Amerika, maar Verstappen heeft een Red Bull tot zijn beschikking die sneller is dan ooit en dit seizoen keer op keer Hamilton in zijn Mercedes weet af te troeven.

Sebastian Vettel (Aston Martin), Fernando Alonso (Alpine F1) en George Russell (Williams) starten achteraan. Alle drie de coureurs nemen hun vierde motor van dit seizoen in gebruik en worden voor straf naar achteren gezet in de startopstelling. De race in Austin begint om 21.00 uur Nederlandse tijd.

Meer uit Sport

Van Klinken: tweede keer zilver bij kogelstoten fenomenaal knap

BIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken bereikte in de finale van het kogelstoten bij de EK atletiek in Birmingham precies wat ze voor ogen had: een medaille en een persoonlijk record. De vreugde was groot. "Ik heb helemaal niets negatiefs te vertellen over deze wedstrijd", zei ze na afloop in het Alexander Stadium.

2 uur geleden
Schilder wint goud, maar denkt dat ze nog steeds de slechtste is

BIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder beheerst momenteel het kogelstoten. Ze is wereldkampioene, stootte als eerste atlete in veertien jaar over de 21 meter en kroonde zich in Birmingham voor de derde keer op rij tot Europees kampioene, maar zelf denkt ze dat ze nog steeds de slechtste is. "Ik kan daar niets aan doen, het hoort een beetje bij mijn voorbereiding. Ik maak mezelf klein om mezelf te beschermen tegen de druk", vertelde ze na afloop van de finale, waarin ze verreweg de beste was.

4 uur geleden
Weer brons voor gemengde estafetteploeg op EK atletiek

BIRMINGHAM (ANP) - De Nederlandse estafetteploeg op de 4x400 meter gemengd heeft op de EK atletiek in Birmingham een bronzen medaille veroverd. De vier lopers waren Jonas Phijffers, Lieke Klaver, Terrence Agard en Myrte van der Schoot.

5 uur geleden
Abdi Ali met zesde plaats beste Nederlander in finale 5000 meter

BIRMINGHAM (ANP) - Mahadi Abdi Ali heeft verrassend sterk gelopen in de finale van de 5000 meter op de EK atletiek in Birmingham. De 30-jarige atleet eindigde als zesde in 13.17,17 en was daarmee de beste van de drie Nederlanders in het veld. Tim Verbaandert werd tiende in 13.23,23.

5 uur geleden
Derde EK-goud Schilder bij kogelstoten, weer zilver Van Klinken

BIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder heeft voor de derde keer op rij de Europese titel veroverd bij het kogelstoten. De Volendamse atlete (27) won op de EK atletiek in Birmingham het goud met een afstand van 20,73 meter.

7 uur geleden
Steenbergen als snelste naar finale van koningsnummer op EK

PARIJS (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft zich als snelste geplaatst voor de finale van de 100 meter vrije slag op de EK in Parijs. De wereldrecordhoudster tikte aan na 52,44 seconden en verbeterde het kampioensrecord dat ze eerder maandag in de series zwom (52,62).

9 uur geleden
Schilder bereidt zich slapend voor op finale kogelstoten

BIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder bereidt zich in bed voor op de finale van het kogelstoten. "Als ik nu ga liggen, slaap ik", zei de wereldkampioene na de kwalificaties bij de EK in Birmingham.

13 uur geleden