Verstappen hoopt vanaf pole Hamilton af te troeven in Austin
AUSTIN (ANP) - Max Verstappen start zondag vanaf poleposition in de Grote Prijs van de Verenigde Staten. Hij heeft naast zich op de eerste startrij rivaal Lewis Hamilton. De Brit van Mercedes was in de kwalificatie net iets minder snel dan de Nederlander van Red Bull.
De race op het circuit van Austin is de zeventiende van het seizoen in de Formule 1. Verstappen leidt de titelstrijd met 6 punten voorsprong op Hamilton. Het seizoen telt 22 races.
De 35-jarige Brit jaagt op zijn achtste wereldtitel en daarmee zou hij de absolute recordhouder worden in de Formule 1. Hij won ook al vijf keer de race in Amerika, maar Verstappen heeft een Red Bull tot zijn beschikking die sneller is dan ooit en dit seizoen keer op keer Hamilton in zijn Mercedes weet af te troeven.
Sebastian Vettel (Aston Martin), Fernando Alonso (Alpine F1) en George Russell (Williams) starten achteraan. Alle drie de coureurs nemen hun vierde motor van dit seizoen in gebruik en worden voor straf naar achteren gezet in de startopstelling. De race in Austin begint om 21.00 uur Nederlandse tijd.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
35 minuten geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.
13 uur geledenASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.
19 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Australië opgeroepen asiel te verlenen aan de Iraanse voetbalsters, na hun uitschakeling in de Asia Cup. De spelers zongen bij hun openingswedstrijd van het toernooi niet mee met het volkslied, later deden zij dat wel terwijl ze salueerden. Na het niet zingen van het volkslied werden ze door een presentator op de Iraanse staatstelevisie "verraders in oorlogstijd" genoemd.
19 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is paralympisch kampioen geworden op de super-G. Het is de eerste gouden medaille voor Nederland op de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina.
23 uur geledenNÜRBURG (ANP) - Max Verstappen gaat in mei deelnemen aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Dat doet de coureur van Red Bull in een Mercedes, de fabrikant die in de Formule 1 een van zijn concurrenten is. Zijn deelname aan de race in Duitsland wordt volgens een persbericht gesteund door zijn vaste sponsor Red Bull, wat ook te zien is aan het uiterlijk van de auto waarmee hij gaat deelnemen.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Xander Bogaerts wil ook aan de volgende editie van de World Baseball Classic (WBC) deelnemen. "Ik zie dat we zoveel talent hebben" , zegt de 33-jarige aanvoerder van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Ik wil ze helpen."
1 dag geleden