
Verstappen hoopt uit te lopen in plaats van schade te beperken
MONZA (ANP) - Max Verstappen hoopt bij de Grote Prijs van Italië zijn voorsprong op concurrent Lewis Hamilton te kunnen vergroten. Aanvankelijk leefde bij Verstappen, voorafgaand aan dit raceweekend, het idee dat hij op het circuit van Monza de schade beperkt moest houden.
Verstappen gaat om 15.00 uur vanaf poleposition van start. Naast hem op de eerste startrij staat niet Hamilton, maar Daniel Ricciardo. Hamilton staat op de vierde startpositie na zijn teleurstellend verlopen sprintrace op zaterdag. Die sprintrace werd gewonnen door Valtteri Bottas, maar die moet vanwege een gridstraf achteraan starten.
Zaterdag vergrootte Verstappen, die nog nooit de beste was bij de Grote Prijs van Italië, het gat met Hamilton tot 5 punten. Dat was enigszins verrassend aangezien Hamilton in de trainingen nog sterker oogde en ook in de kwalificatie voor de sprintrace sneller was.
Vorig jaar viel Verstappen uit in Italië en de race werd toen verrassend gewonnen door Pierre Gasly. Hamilton eindigde toen als zevende.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Jannik Sinner heeft zeer overtuigend de tweede ronde van de US Open bereikt. De 24-jarige titelverdediger verloor slechts vier games tegen de Tsjech Vit Kopriva: 6-1 6-1 6-2.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse legt zich niet neer bij het intrekken van de proflicentie. De club gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de rechter in Utrecht, die oordeelde dat de KNVB de formatie uit de Gelderse hoofdstad terecht uit het betaald voetbal heeft gezet. Volgens een woordvoerder van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden dient de zaak komende maandag.
7 uur geledenBANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters gaan als groepswinnaar naar de achtste finales van het WK. De ploeg van bondscoach Felix Koslowski versloeg ook gastland Thailand in een sfeervolle sporthal in Bangkok: 3-2 (23-25 25-17 23-25 25-10 16-14).
8 uur geledenVOIRON (ANP) - Ben Turner heeft de vierde etappe van de Vuelta gewonnen. De Brit van Ineos-Grenadiers was na 206,7 kilometer in de Franse finishplaats Voiron de beste in de massasprint. Hij bleef de Belgen Jasper Philipsen en Edward Planckaert, beiden van Alpecin-Deceuninck, voor.
9 uur geledenLONDON (ANP/RTR) - Het nieuwe Amerikaanse Formule 1-team Cadillac heeft de Fin Valtteri Bottas en de Mexicaan Sergio Pérez aangekondigd als rijders voor komend seizoen. Cadillac maakt dan als elfde team zijn entree in de koningsklasse van de autosport.
12 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Venus Williams is bij haar 25e deelname aan het hoofdtoernooi van de US Open in de eerste ronde uitgeschakeld. De als elfde geplaatste Tsjechische Karolina Muchova was in drie sets te sterk voor de 45-jarige tweevoudig winnares, die na een jaar afwezigheid haar rentree vierde op het laatste grandslamtoernooi van het jaar: 6-3 2-6 6-1.
17 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Spanjaard Carlos Alcaraz is met een overtuigende overwinning begonnen aan de US Open. Met een nieuw en kortgeschoren kapsel won de nummer 2 van de plaatsingslijst in drie sets van de ongeplaatste Amerikaan Reilly Opelka: 6-4 7-5 6-4.
17 uur geleden