Verstappen hoopt op respect van de fans bij GP van Mexico
MEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen hoopt op respect van de Mexicaanse fans bij de Grote Prijs van Mexico. Zijn team Red Bull kondigde eerder aan dat de Nederlandse autocoureur extra beveiliging krijgt, nadat hij vorig weekend werd uitgejouwd bij de race in Austin.
"De ontvangst was tot nu toe goed en ik hoop dat dit zo blijft", zei Verstappen. Hij is niet populair bij de Mexicaanse fans omdat ze vinden dat hij zijn teamgenoot Sergio Pérez heeft benadeeld. Vanwege de tegenvallende prestaties lijkt de toekomst van Pérez bij Red Bull ook onzeker. Verstappen hoopt desondanks dat de fans hem op een positieve manier benaderen.
"We hebben de afgelopen jaren veel nieuwe fans gekregen en misschien reageren die een beetje anders. Het is natuurlijk goed om steun te betuigen aan je favoriete coureur, maar je moet altijd respect tonen voor de anderen." De Nederlandse autocoureur benadrukte dat hij vooral hoopt dat fans zich gedragen tijdens de huldigingen en tijdens de volksliederen. Verstappen werd vorige week uitgejouwd toen het Nederlandse volkslied klonk na zijn zege. "Op die momenten is het wel erg respectloos", aldus Verstappen.
"Over het algemeen denk ik dat we het bewustzijn onder de fans moeten vergroten. Het gaat dan niet alleen om de Formule 1, maar ook om andere sporten. Het is belangrijk dat we de juiste boodschap overbrengen. Er wordt graag rivaliteit gecreëerd, maar we moeten juist het goede voorbeeld geven aan de jongere generaties. Wat er ook op het circuit gebeurt, het moet op het circuit blijven. We willen juist een goed voorbeeld geven aan de rest van de wereld."
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.
4 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.
1 uur geledenKASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.
4 uur geledenVERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.
6 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.
7 uur geledenBODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.
7 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.
12 uur geleden