Verstappen hoopt op respect van de fans bij GP van Mexico
MEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen hoopt op respect van de Mexicaanse fans bij de Grote Prijs van Mexico. Zijn team Red Bull kondigde eerder aan dat de Nederlandse autocoureur extra beveiliging krijgt, nadat hij vorig weekend werd uitgejouwd bij de race in Austin.
"De ontvangst was tot nu toe goed en ik hoop dat dit zo blijft", zei Verstappen. Hij is niet populair bij de Mexicaanse fans omdat ze vinden dat hij zijn teamgenoot Sergio Pérez heeft benadeeld. Vanwege de tegenvallende prestaties lijkt de toekomst van Pérez bij Red Bull ook onzeker. Verstappen hoopt desondanks dat de fans hem op een positieve manier benaderen.
"We hebben de afgelopen jaren veel nieuwe fans gekregen en misschien reageren die een beetje anders. Het is natuurlijk goed om steun te betuigen aan je favoriete coureur, maar je moet altijd respect tonen voor de anderen." De Nederlandse autocoureur benadrukte dat hij vooral hoopt dat fans zich gedragen tijdens de huldigingen en tijdens de volksliederen. Verstappen werd vorige week uitgejouwd toen het Nederlandse volkslied klonk na zijn zege. "Op die momenten is het wel erg respectloos", aldus Verstappen.
"Over het algemeen denk ik dat we het bewustzijn onder de fans moeten vergroten. Het gaat dan niet alleen om de Formule 1, maar ook om andere sporten. Het is belangrijk dat we de juiste boodschap overbrengen. Er wordt graag rivaliteit gecreëerd, maar we moeten juist het goede voorbeeld geven aan de jongere generaties. Wat er ook op het circuit gebeurt, het moet op het circuit blijven. We willen juist een goed voorbeeld geven aan de rest van de wereld."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Italiaanse president Sergio Mattarella heeft de 25e editie van de Winterspelen officieel geopend. Dat deed hij vanuit de presidentiële box in stadion San Siro in Milaan in aanwezigheid van onder anderen koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft vrijdag in Milaan de Nederlandse vlag stadion San Siro binnengedragen tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen. Tegelijkertijd deed skeletonster Kimberley Bos dat in Cortina d'Ampezzo, dat de 25e editie van de Winterspelen samen met Milaan organiseert.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben voor het tweede jaar op rij hun jaarlijkse contributie aan het mondiale antidopingbureau WADA ingehouden. Het gaat om een bedrag van 3,6 miljoen dollar. Een wet die president Donald Trump ondertekende, bevestigde de daad.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse Sport Pers (NSP) dient een klacht in bij Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de Olympische Spelen in Milaan. De reden is dat schaatsster Jutta Leerdam in aanloop naar de 1000 meter van maandag journalisten niet te woord wil staan. Alle andere Nederlandse schaatsers praten tot dusver wel met journalisten in aanloop naar hun wedstrijd.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting vindt het vervelend dat het in de afgelopen weken zo veel over haar dubbele programma op de Olympische Spelen in Milaan is gegaan. "Sommige mensen zijn er positief over en sommigen negatief, maar op dit moment overheerst bij mij zo veel positiviteit en plezier om hier te staan", zegt de 28-jarige Friezin.
11 uur geledenMILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italië voor de goede organisatie.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune neemt het op de eerste dag van het olympisch schaatstoernooi in Milaan in de slotrit van de 3000 meter op tegen Isabelle Weidemann uit Canada. Dat is de uitkomst van de loting van de eerste schaatsafstand op de Olympische Spelen van Milaan. Beune is de regerend wereldkampioene op de 3000 meter.
14 uur geleden