Verstappen hoopt op respect van de fans bij GP van Mexico
MEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen hoopt op respect van de Mexicaanse fans bij de Grote Prijs van Mexico. Zijn team Red Bull kondigde eerder aan dat de Nederlandse autocoureur extra beveiliging krijgt, nadat hij vorig weekend werd uitgejouwd bij de race in Austin.
"De ontvangst was tot nu toe goed en ik hoop dat dit zo blijft", zei Verstappen. Hij is niet populair bij de Mexicaanse fans omdat ze vinden dat hij zijn teamgenoot Sergio Pérez heeft benadeeld. Vanwege de tegenvallende prestaties lijkt de toekomst van Pérez bij Red Bull ook onzeker. Verstappen hoopt desondanks dat de fans hem op een positieve manier benaderen.
"We hebben de afgelopen jaren veel nieuwe fans gekregen en misschien reageren die een beetje anders. Het is natuurlijk goed om steun te betuigen aan je favoriete coureur, maar je moet altijd respect tonen voor de anderen." De Nederlandse autocoureur benadrukte dat hij vooral hoopt dat fans zich gedragen tijdens de huldigingen en tijdens de volksliederen. Verstappen werd vorige week uitgejouwd toen het Nederlandse volkslied klonk na zijn zege. "Op die momenten is het wel erg respectloos", aldus Verstappen.
"Over het algemeen denk ik dat we het bewustzijn onder de fans moeten vergroten. Het gaat dan niet alleen om de Formule 1, maar ook om andere sporten. Het is belangrijk dat we de juiste boodschap overbrengen. Er wordt graag rivaliteit gecreëerd, maar we moeten juist het goede voorbeeld geven aan de jongere generaties. Wat er ook op het circuit gebeurt, het moet op het circuit blijven. We willen juist een goed voorbeeld geven aan de rest van de wereld."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Niels Kerstholt was vrijdag op de Spelen van Milaan van iedereen het meest blij met de behaalde gouden olympische medaille op de aflossing. De bondscoach maakte zelf twaalf jaar geleden deel uit van het Nederlandse shorttrackteam dat in Sotsji op pijnlijke wijze naast eremetaal greep.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben vrijdag een record geëvenaard. De Nederlandse shorttrackmannen zorgden met hun zege op de aflossing voor de achtste gouden medaille.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan meer medailles behaald dan tijdens de vorige Winterspelen in Beijing. De shorttrackmannen wonnen de aflossing en zorgden daarmee voor de achttiende plak voor TeamNL. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won eerder op vrijdag verrassend de 1500 meter.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben het olympische toernooi in Milaan afgesloten met een recordaantal van zeven medailles, waarvan vijf gouden.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackmannen hebben Nederland op de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo de achtste gouden medaille bezorgd. Kopman Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer en Friso Emons eindigden in de finale van de aflossing als eerste.
6 uur geleden