Verstappen hoopt in 'top atmosfeer' te winnen op Zandvoort
ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen hoopt dat hij de ruim 100.000 bezoekers aan het circuit van Zandvoort kan geven waarvoor ze gekomen zijn: een zege in de Dutch GP. "Wat een top atmosfeer met zoveel Nederlanders, ongelooflijk", zei Verstappen tijdens de rijdersparade, waarin de coureurs in oude Porsches van de rijkspolitie zo'n 2 uur voor de start werden rondgereden over het circuit. "Ik hoop dat we hier vandaag een mooi resultaat kunnen neerzetten."
De auto met daarin de wereldkampioen en huidige leider in het WK-klassement stopte even in de Hans Ernst Bocht, in het zogeheten stadiongedeelte waar de tribunes dicht op de baan staan. "Het belangrijkste hier is punten pakken. En we proberen natuurlijk altijd te winnen", zei Verstappen, die luid werd toegejuicht door het publiek. "Ik hoop dat iedereen het naar z'n zin gaat hebben."
Verstappen schoot daarna met een zogeheten promogun wat T-shirts van een sponsor het publiek in. Hij stapte vervolgens weer in de Porsche om zijn ronde over het circuit af te maken, ondertussen zwaaiend naar de fans in het oranje. De race begint om 15.00 uur.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jens van 't Wout heeft de Nederlandse shorttrackers bij de Olympische Spelen in Milaan de tweede gouden medaille bezorgd. De 24-jarige in Laren geboren rijder bleef in de finale de Chinees Long Sun nipt voor. Het brons ging naar de Zuid-Koreaan Jongun Rim.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime is vrijdag de tegenstander van Tallon Griekspoor in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De nummer 6 van de wereldranglijst uit Canada versloeg de Serviër Hamad Medjedovic in Ahoy: 6-4 6-4.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan een gouden medaille gewonnen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de finale vanaf het begin het initiatief en stond de koppositie niet meer af. Selma Poutsma eindigde als vierde.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zich bij de Olympische Spelen gekwalificeerd voor de halve finale van de 1000 meter. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, eindigde in de vierde en laatste kwartfinale nipt als eerste. De Zuid-Koreaan Jongun Rim werd tweede en plaatste zich daarmee ook.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is weer een stap dichter bij een olympische medaille op de 500 meter gekomen. De Nederlandse plaatste zich donderdag in Milaan op overtuigende wijze voor de finale. Velzeboer noteerde met 41,399 een wereldrecord.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Coach Jillert Anema van Merel Conijn was blij met het zilver van zijn schaatsster op de Spelen van Milaan, maar hij denkt dat ze eerder had kunnen versnellen. Conijn zette aan in de laatste drie ronden en maakte de achterstand op de Belgische Sandrine Tas goed. "Ze rekent pas in de laatste 30 meter af met Tas. Dat is niet nodig als je 31,4 in de slotronde rijdt", aldus de coach. "We zaten er heel dichtbij, maar goud winnen is heel lastig."
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is bij de Olympische Spelen doorgedrongen tot de halve finale van de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de eerste kwartfinale direct de leiding en stond de eerste plaats niet meer af. Ze noteerde een olympisch record. Achter Velzeboer schaatste de Italiaanse Arianna Fontana naar de tweede plaats. Zij is daarmee ook zeker van de halve finale.
2 uur geleden