Verstappen hoopt dat De Vries geniet van debuut in Formule 1
MONZA (ANP) - Max Verstappen wenst Nyck de Vries een mooi debuut toe in de Formule 1. Voor het eerst sinds 2006 staan zondagmiddag in Monza twee Nederlanders op de startgrid van een Formule 1-race. De Vries vervangt bij Williams de zieke Alex Albon.
"Heel onverwachts natuurlijk, maar wel mooi voor Nyck", zei wereldkampioen Verstappen bij Viaplay. "En ook een mooi weekend om bij Williams in te stappen. Ze waren op Spa-Francorchamps al competitief en hier op Monza weer. Ik hoop dat hij ervan geniet, want het blijft natuurlijk bijzonder. Ik hoop voor Nyck dat er niets geks gebeurt in de eerste ronde en dat hij gewoon een mooie wedstrijd kan rijden."
De Nederlanders staan om 15.00 uur naast elkaar op de vierde startrij. Verstappen moet vanwege een gridstraf vertrekken vanaf de zevende plaats. De Vries eindigde in de kwalificatie als dertiende, maar schoof op naar de achtste startplek omdat heel wat coureurs vanwege gridstraffen naar achteren moesten.
"Best bizar om direct in de top 10 te staan", zei de 27-jarige Fries, die reservecoureur is bij het Formule 1-team van Mercedes. Die renstal werkt als motorleverancier nauw samen met Williams en mede daarom mag De Vries bij dat team als invaller zijn debuut maken. Hij hoopt voor volgend jaar een vaste plek in de Formule 1 te bemachtigen.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Minister Mirjam Sterk van Sport is trots op de Nederlandse atleten die aan de Paralympische Winterspelen hebben deelgenomen. "Het is heel belangrijk dat mensen met een handicap ook in staat zijn om de top te halen", zei ze bij de huldiging van medaillewinnaars in Den Haag. "Ik hoop dat het veel mensen inspireert die ook met een handicap worstelen en laat zien dat het voor hen ook mogelijk is om te gaan sporten en mooie prestaties neer te zetten."
21 minuten geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
15 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
1 dag geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
1 dag geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
1 dag geleden