Verstappen hoopt dat De Vries geniet van debuut in Formule 1
BARCELONA (ANP) - Max Verstappen hoopt dat Nyck de Vries vooral veel plezier heeft tijdens zijn officiële debuut in de Formule 1. De Fries rijdt vrijdag bij de Grote Prijs van Spanje de eerste vrije training in de auto van Williams.
"We zijn goede vrienden en brengen wel eens vrije tijd met elkaar door, dus ik ben heel blij voor hem dat hij deze mogelijkheid krijgt", zei Verstappen voorafgaand aan de eerste sessie op het Circuit de Catalunya.
"Het is een training, dus er valt niet veel te winnen. Hij moet vooral zijn werk goed doen voor het team", vervolgt de wereldkampioen. "Het is moeilijk te zeggen of het hem wat oplevert in de toekomst. Ik wens hem het allerbeste en als het mogelijk is een plekje in de Formule 1. Maar als dat niet gebeurt, doet dat niets af aan zijn kwaliteiten. Hij doet het geweldig in de Formule E."
Dankbaar
De Vries, regerend wereldkampioen in de elektrische raceklasse, vervangt in de training bij Williams Alexander Albon. De Nederlander is de officiële reserverijder van het team van Mercedes, maar aangezien de Duitse autofabrikant de motoren levert aan Williams, is er een relatie. De teams zijn dit jaar verplicht in twee vrije trainingen een onervaren coureur te laten proeven aan de Formule 1. De Vries reed eerder al eens in de Formule 1-auto van Mercedes, maar dat was in testraces.
De Vries liet vooraf weten dat hij dankbaar is voor de kans die hij krijgt van Williams. "Ik wil graag laten zien wat ik kan, al voelt het wel een beetje alsof ik in het diepe word gegooid. De auto is nieuw voor mij, ik weet niet wat ik kan verwachten.’’
De eerste vrije training begint om 14.00 uur.
Meer uit Sport
ZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
2 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
18 uur geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
18 uur geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
19 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
22 uur geledenSTUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.
1 dag geleden