Verstappen hoopt dat circuit van Djedda veiliger is geworden
DJEDDA (ANP) - Max Verstappen hoopt dat het circuit van Djedda veiliger is geworden dan vorig jaar. De Grote Prijs van Saudi-Arabië, verreden op een smal stratencircuit, staat komend weekend voor de derde keer op de kalender. Tijdens de eerste twee edities bleek dat crashes geen zeldzaamheid zijn in Djedda.
"De baanveranderingen die zijn aangebracht waren voornamelijk bedoeld voor de zichtbaarheid, dus hopelijk heeft het de zaken een beetje verbeterd voor ons als coureurs. Op sommige plekken was het namelijk absoluut gevaarlijk", aldus Verstappen, die vorig jaar de beste was in Saudi-Arabië. "Het is een heel cool stratencircuit, met behoorlijk veel grip, dus ik ga er altijd graag heen om te racen."
Verstappen begon het seizoen sterk en won met groot vertoon van macht de eerste race in Bahrein. Daarmee zorgde hij meteen voor hooggespannen verwachtingen, maar de 25-jarige wereldkampioen probeert zichzelf niet al te veel druk op te leggen. "Na een geweldige start in Bahrein verwacht ik niet dat het een gemakkelijke opdracht zal worden in Djedda. Het is een heel ander circuit en de auto moet snel zijn. Desalniettemin, met de snelle bochten denk ik dat we een sterke auto op dit circuit kunnen hebben."
Negen dagen geleden bleef Verstappen zijn ploeggenoot Sergio Pérez ruim voor. De andere teams konden het tempo van de Red Bulls niet volgen. "We moeten proberen het momentum vanuit Bahrein vast te houden. Er zijn zeker nog veel verbeteringen die we kunnen doorvoeren om onze auto beter te maken", aldus de Mexicaan. "Ik kijk ernaar uit om terug te gaan naar dit circuit nadat ik in 2022 pole heb behaald. Vorig jaar had ik veel pech met de timing van de safety car terwijl ik de race leidde, dus hopelijk is het nu mijn beurt om te winnen."
De race is zondag om 18.00 uur Nederlandse tijd.
Meer uit Sport
MANDALIKA (ANP) - Zevenvoudig wereldkampioen Marc Márquez heeft de leiding in de MotoGP weer in handen. De 33-jarige Spanjaard won de sprintrace van de Grote Prijs van Indonesië, concurrent Jorge Martín werd vierde. Márquez heeft nu een voorsprong van 4 punten op zijn landgenoot.
1 uur geledenNANNUP (ANP) - Wielrenster Marianne Vos is voor de tweede keer wereldkampioene gravelrijden geworden. De 39-jarige Nederlandse kwam in het Australische Nannup na 126 kilometer over grotendeels onverharde wegen solo over de finish. In de laatste fase van de wedstrijd reed ze samen op kop met Rosa Klöser, maar de Duitse kwam enkele kilometers voor de streep ten val. Klöser veroverde nog wel het zilver, de Nederlandse Larissa Hartog het brons.
2 uur geledenBAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst is er op de WK judo in Bakoe niet in geslaagd om de eerste medaille voor Nederland te winnen. De 24-jarige WK-debutante verloor de strijd om het brons in de klasse tot 78 kilogram van de Duitse Anna Monta Olekin. Het duel was binnen 2 minuten beslist op ippon.
17 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de snelste ronde gereden in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 start zaterdag van poleposition in de sprintrace. Het is de elfde keer in de carrière van de coureur van Red Bull dat hij de pole pakt voor de sprint.
19 uur geledenBAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst mag op de WK in Bakoe (Azerbeidzjan) strijden om de bronzen plak in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige WK-debutante neemt het later vrijdag op tegen de Duitse Anna Monta Olek.
21 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de zesde tijd gereden in de enige vrije training voor de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte een tijd van 1.33,006. De Brit George Russell van Mercedes had met 1.32,274 de beste tijd.
23 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai. De als eerste geplaatste Duitser was met 6-4 7-6 (4) te sterk voor Wu Yibing uit China.
1 dag geleden