Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen hoopt dat circuit van Djedda veiliger is geworden

Verstappen hoopt dat circuit van Djedda veiliger is geworden

DJEDDA (ANP) - Max Verstappen hoopt dat het circuit van Djedda veiliger is geworden dan vorig jaar. De Grote Prijs van Saudi-Arabië, verreden op een smal stratencircuit, staat komend weekend voor de derde keer op de kalender. Tijdens de eerste twee edities bleek dat crashes geen zeldzaamheid zijn in Djedda.

"De baanveranderingen die zijn aangebracht waren voornamelijk bedoeld voor de zichtbaarheid, dus hopelijk heeft het de zaken een beetje verbeterd voor ons als coureurs. Op sommige plekken was het namelijk absoluut gevaarlijk", aldus Verstappen, die vorig jaar de beste was in Saudi-Arabië. "Het is een heel cool stratencircuit, met behoorlijk veel grip, dus ik ga er altijd graag heen om te racen."

Verstappen begon het seizoen sterk en won met groot vertoon van macht de eerste race in Bahrein. Daarmee zorgde hij meteen voor hooggespannen verwachtingen, maar de 25-jarige wereldkampioen probeert zichzelf niet al te veel druk op te leggen. "Na een geweldige start in Bahrein verwacht ik niet dat het een gemakkelijke opdracht zal worden in Djedda. Het is een heel ander circuit en de auto moet snel zijn. Desalniettemin, met de snelle bochten denk ik dat we een sterke auto op dit circuit kunnen hebben."

Negen dagen geleden bleef Verstappen zijn ploeggenoot Sergio Pérez ruim voor. De andere teams konden het tempo van de Red Bulls niet volgen. "We moeten proberen het momentum vanuit Bahrein vast te houden. Er zijn zeker nog veel verbeteringen die we kunnen doorvoeren om onze auto beter te maken", aldus de Mexicaan. "Ik kijk ernaar uit om terug te gaan naar dit circuit nadat ik in 2022 pole heb behaald. Vorig jaar had ik veel pech met de timing van de safety car terwijl ik de race leidde, dus hopelijk is het nu mijn beurt om te winnen."

De race is zondag om 18.00 uur Nederlandse tijd.

Meer uit Sport

Evenepoel boekt in tijdrit Tour de France tweede ritzege op rij

THONON-LES-BAINS (ANP) - Remco Evenepoel heeft zijn tweede etappezege op rij geboekt in de Tour de France. De Belgische wereldkampioen tijdrijden van Red Bull - Bora-hansgrohe was in de zestiende etappe, een individuele tijdrit over 26 kilometer, duidelijk sneller dan geletruidrager Tadej Pogačar uit Slovenië. De Deen Mattias Skjelmose eindigde als derde. Thymen Arensman was op de zevende plaats de beste Nederlander.

13 uur geleden
Duitse klassementsrenner Lipowitz na val uit Tour de France

THONON-LES-BAINS (ANP) - Florian Lipowitz heeft de Tour de France verlaten. De Duitse klassementsrenner ging dinsdag in de tijdrit aan het einde van de afdaling in een bocht hard onderuit en moest geblesseerd opgeven. Lipowitz kwam met zijn schouder tegen een stoeprand terecht, leek het. Hij werd ter plekke behandeld.

13 uur geleden
Arensman te laat op startpodium in tijdrit Tour de France

ÉVIAN-LES-BAINS (ANP) - Thymen Arensman is te laat begonnen aan zijn tijdrit in de zestiende etappe van de Tour de France. De wielrenner van Netcompany Ineos verscheen te laat op het startpodium in Évian-les-Bains. De startklok had al ongeveer vijftien seconden afgeteld toen hij vertrok.

15 uur geleden
EK padel volgend jaar in Nederland

AMSTELVEEN (ANP) - Het Europees kampioenschap padel vindt volgend jaar in Nederland plaats. De eerste twee fases van het toernooi zijn begin maart, de finaleweek is van 7 tot en met 11 juli.

19 uur geleden
Darter Doets strandt in eerste ronde World Matchplay

BLACKPOOL (ANP) - Darter Kevin Doets is er niet in geslaagd om de tweede ronde van het World Matchplay in Blackpool te bereiken. De 28-jarige Nederlander verloor ondanks een hoog gemiddelde met drie pijlen (ruim 104) met 6-10 van de Brit Ross Smith.

1 dag geleden
Rechter keurde nachtelijke dopingcontroles in de Tour goed

ÉVIAN-LES-BAINS (ANP/AFP/BELGA) - Een rechter heeft afgelopen weekend toestemming gegeven voor de nachtelijke dopingcontroles bij wielrenners Tadej Pogačar en Jonas Vingegaard, op dat moment de nummers 1 en 2 in de Tour de France. Dit heeft het Franse Openbaar Ministerie aan persbureau AFP bevestigd, na eerdere berichtgeving door de krant L'Équipe. Volgens de Franse sportwetgeving mogen zulke controles enkel bij "ernstige en consistente vermoedens".

1 dag geleden
Wielrenner Evenepoel richt zich op behoud tweede plaats in Tour

ÉVIAN-LES-BAINS (ANP/BELGA) - Wielrenner Remco Evenepoel gaat "niet zweven" nu hij de tweede plaats in de Tour de France bezet. De 26-jarige Belg van Red Bull-Bora-hansgrohe richt zich op het verdedigen van zijn positie en de tijdrit van dinsdag. Dat zei de tweevoudig olympisch kampioen maandag op de rustdag tijdens een online persmoment van zijn ploeg.

1 dag geleden