Verstappen het snelst in tweede vrije training Monaco
MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Monaco de beste tijd genoteerd. De wereldkampioen had op het stratencircuit in zijn snelste ronde 0,065 minder nodig dan Charles Leclerc van Ferrari. Die was in zijn snelste ronde weer 0,042 sneller dan zijn ploeggenoot Carlos Sainz, die nog voor een rode vlag zorgde met een crash.
Nyck de Vries noteerde de zeventiende tijd. Hij moest 1,201 toegeven op landgenoot Verstappen. De Vries reed in zijn AlphaTauri de meeste ronden van alle coureurs: 33. Hij was 0,022 langzamer dan zijn teamgenoot Yuki Tsunoda uit Japan. Fernando Alonso werd vierde in zijn Aston Martin en Lando Norris (McLaren) vijfde. Lewis Hamilton klokte de zesde tijd.
Eerder op de dag had Verstappen in zijn Red Bull de zesde tijd geklokt tijdens de eerste oefensessie. Die werd echter eerder afgebroken omdat Alexander Albon met zijn Williams tegen een muur terecht was gekomen bij het insturen van een bocht. Albon kon ondanks de crash wel in actie komen tijdens de tweede sessie. Hij kwam tot slechts negen rondes.
Derde vrije training en kwalificatie
Verstappen kan de Grote Prijs van Monaco voor de tweede keer winnen. Vorig jaar was zijn Mexicaanse ploeggenoot Sergio Pérez de snelste in Monte Carlo. Pérez klokte in de tweede vrije training de zevende tijd en gaf 0,529 toe op Verstappen.
Zaterdag staan de derde vrije training en de kwalificatie op het programma. De race begint zondag om 15.00 uur.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - NOC*NSF is na de uitbraak van het norovirus binnen het Finse ijshockeyteam op de Olympische Spelen "alert". Dat zei directeur topsport André Cats van NOC*NSF in gesprek met een groepje Nederlandse journalisten bij het olympisch dorp in Milaan.
1 uur geledenKONYA (ANP) - Harrie Lavreysen is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya ook op de keirin zonder gouden medaille gebleven. De titelverdediger moest het doen met zilver achter zijn rivaal Matthew Richardson uit Groot-Brittannië. Lavreysen (28) koos voor een bijzondere tactiek door al in de eerste van drie rondes voluit te gaan, maar zag Richardson vlak voor de finish langszij komen.
2 uur geledenGUANGDONG (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn het nieuwe jaar begonnen met een 3-0-overwinning op China in de Pro League. Frédérique Matla maakte met twee doelpunten het verschil tegen China, dat ook de tegenstander was in de gewonnen olympische finale in Parijs. Yibbi Jansen, die ook in die finale scoorde tegen China, maakte de derde treffer voor Oranje.
2 uur geledenVALENCIA (ANP) - De Nederlandse hockeymannen hebben in de eerste Pro Leaguewedstrijd van het jaar met 4-3 gewonnen van Spanje. In Valencia kwam de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee op een 2-0-achterstand door onder meer een doelpunt van Den Bosch-speler Marc Vizcaino. Maar via Pepijn van der Heijden, Thijs van Dam, Thierry Brinkman en Tijmen Reyenga draaide Oranje de wedstrijd om. Vizcaino scoorde in de laatste minuut nog zijn tweede van de wedstrijd.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Reinder Nummerdor stopt na ruim zeven jaar als coach bij het Nederlandse beachvolleybalteam. "Ik trek nu de conclusie dat de rol waarin ik zou kunnen verdergaan, mij te weinig energie gaat geven", zegt de 49-jarige oud-speler.
4 uur geledenWOKING (ANP/DPA) - Wereldkampioen Lando Norris verwacht door de nieuwe regels "meer chaos" in het komende Formule 1-seizoen. "Je zult meer jojo-effecten zien doordat er meer zal worden aangevallen", blikte de 26-jarige Brit van McLaren vooruit.
7 uur geledenKONYA (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er niet in geslaagd zijn Europese titel in het sprinttoernooi te prolongeren. De regerend olympisch en wereldkampioen verloor in het Turkse Konya in de finale van zijn Britse rivaal Matthew Richardson.
21 uur geleden