Verstappen: heerlijk gevoel om in Zandvoort pole te pakken
ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen kon zich nauwelijks verstaanbaar maken in het luide gejuich van de duizenden fans op de tribunes van Zandvoort. De Nederlander van Red Bull gaf het publiek in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Nederland waar ze voor waren gekomen; de poleposition. "Het is een heerlijk gevoel om hier op deze fantastische baan poleposition te veroveren. Het publiek is geweldig en het was ook genieten in mijn auto, die reed fantastisch", zei de 23-jarige Limburger.
Verstappen kon zich ook niets beter wensen dan de eerste startpositie voor de Dutch Grand Prix, die na 36 jaar is teruggekeerd in Zandvoort. "Inhalen wordt gewoon moeilijk hier, dus vooraan starten is de beste positie. Ik verwacht niet dat het een makkelijke race wordt. De banden slijten best hard op deze baan bij deze hoge snelheden en we rijden best veel rondjes, maar natuurlijk hoop ik het zondag af te maken."
De Nederlander maakt zijn beste seizoen in de Formule 1 door. Hij won al zes races, maar is door twee mislukte races (op Silverstone en de Hungaroring) niet de leider in het kampioenschap. Dat is Lewis Hamilton van Mercedes. Bij een zege zondag in zijn thuisrace neemt Verstappen echter de leiding in de strijd om de wereldtitel weer over. "Ik heb veel zin in de race en ik ga uiteraard voor de zege, maar als gezegd: het zijn 72 rondjes, het is zwaar voor de banden en ik heb die Mercedessen van Hamilton en Valtteri Bottas direct achter me, dus zij kunnen een strategie kiezen. Ik heb geen teamgenoot die mij kan helpen, want jammer genoeg deed Sergio Pérez het niet zo goed in de kwalificatie."
In top 5
Verstappen genoot van het publiek en van de baan, maar Zandvoort is nog niet meteen zijn favoriete circuit. "Dat is en blijft Spa-Francorchamps, hoewel dit circuit wel in mijn top 5 komt. Het is uitdagend, maar je moet voor sommige bochten nog te veel afremmen. Als je hier van de baan vliegt, zit je ook meteen in de vangrails en dat wil je niet."
De Nederlander klokte in de kwalificatie 1.08,885 in zijn Red Bull en hij was slechts 38 duizendsten sneller dan Hamilton. "Het had nog sneller gekund, want in mijn snelste rondje verloor ik tijd bij het uitkomen van bocht 3, waar het wat hobbelig was. Bovendien stond mijn DRS niet aan, waarmee ik nog even extra snelheid had kunnen maken op het rechte stuk naar de finish. Ik had wel op de hendel geklikt, maar er is kennelijk iets niet goed gegaan."
Meer uit Sport
INDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
1 uur geledenPOUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
6 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
7 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
9 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.
1 dag geleden