Verstappen: heerlijk gevoel om in Zandvoort pole te pakken
ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen kon zich nauwelijks verstaanbaar maken in het luide gejuich van de duizenden fans op de tribunes van Zandvoort. De Nederlander van Red Bull gaf het publiek in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Nederland waar ze voor waren gekomen; de poleposition. "Het is een heerlijk gevoel om hier op deze fantastische baan poleposition te veroveren. Het publiek is geweldig en het was ook genieten in mijn auto, die reed fantastisch", zei de 23-jarige Limburger.
Verstappen kon zich ook niets beter wensen dan de eerste startpositie voor de Dutch Grand Prix, die na 36 jaar is teruggekeerd in Zandvoort. "Inhalen wordt gewoon moeilijk hier, dus vooraan starten is de beste positie. Ik verwacht niet dat het een makkelijke race wordt. De banden slijten best hard op deze baan bij deze hoge snelheden en we rijden best veel rondjes, maar natuurlijk hoop ik het zondag af te maken."
De Nederlander maakt zijn beste seizoen in de Formule 1 door. Hij won al zes races, maar is door twee mislukte races (op Silverstone en de Hungaroring) niet de leider in het kampioenschap. Dat is Lewis Hamilton van Mercedes. Bij een zege zondag in zijn thuisrace neemt Verstappen echter de leiding in de strijd om de wereldtitel weer over. "Ik heb veel zin in de race en ik ga uiteraard voor de zege, maar als gezegd: het zijn 72 rondjes, het is zwaar voor de banden en ik heb die Mercedessen van Hamilton en Valtteri Bottas direct achter me, dus zij kunnen een strategie kiezen. Ik heb geen teamgenoot die mij kan helpen, want jammer genoeg deed Sergio Pérez het niet zo goed in de kwalificatie."
In top 5
Verstappen genoot van het publiek en van de baan, maar Zandvoort is nog niet meteen zijn favoriete circuit. "Dat is en blijft Spa-Francorchamps, hoewel dit circuit wel in mijn top 5 komt. Het is uitdagend, maar je moet voor sommige bochten nog te veel afremmen. Als je hier van de baan vliegt, zit je ook meteen in de vangrails en dat wil je niet."
De Nederlander klokte in de kwalificatie 1.08,885 in zijn Red Bull en hij was slechts 38 duizendsten sneller dan Hamilton. "Het had nog sneller gekund, want in mijn snelste rondje verloor ik tijd bij het uitkomen van bocht 3, waar het wat hobbelig was. Bovendien stond mijn DRS niet aan, waarmee ik nog even extra snelheid had kunnen maken op het rechte stuk naar de finish. Ik had wel op de hendel geklikt, maar er is kennelijk iets niet goed gegaan."
Meer uit Sport
CARDIFF (ANP) - Rico Verhoeven zal niet in het voorprogramma optreden bij het boksgevecht tussen de Britse zwaargewichten Tyson Fury en Anthony Joshua. De jarenlange wereldkampioen in het kickboksen zou op 11 december in Cardiff tegen de Amerikaanse oud-wereldkampioen Deontay Wilder boksen, maar in de onderhandelingen kwam het niet tot een akkoord. Dat bevestigde Verhoevens manager.
50 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Spaanse golfer Jon Rahm wil graag terugkeren op de Amerikaanse PGA Tour en is bereid om een straf te accepteren. De voormalig nummer 1 van de wereld hoopt dat hij dezelfde sanctie kan krijgen als de Amerikaan Brooks Koepka, die onder meer 5 miljoen dollar moest doneren aan een goed doel.
2 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Vijf landen hebben aangegeven niet tegen Rusland te zullen spelen op het wereldkampioenschap ijshockey in 2027. Finland, Zweden, Noorwegen, Denemarken en Letland maakten op die manier duidelijk dat zij het niet eens zijn met de beslissing van het internationale sporttribunaal CAS. Het CAS oordeelde vrijdag dat de internationale ijshockeybond IIHF Rusland weer moest toelaten op internationale toernooien.
4 uur geledenMADRID (ANP) - MotoGP-coureur Álex Márquez heeft in een ziekenhuis in Madrid een operatie aan zijn rechtersleutelbeen en linkerhand ondergaan. De ingreep is goed verlopen en "zonder complicaties", meldde de Spaanse wegracer in een bericht op zijn sociale media. De nummer 8 in de WK-stand slaat de komende Grote Prijs van Qatar over om te herstellen. Hij plant zijn rentree in de Grote Prijs van Portugal eind november.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Botic van de Zandschulp is uitgeschakeld in de eerste ronde van het masterstoernooi van Parijs. De 31-jarige Nederlandse tennisser verloor in drie sets van de Fransman Ugo Humbert: 7-6 (5) 6-7 (9) 6-3.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - Demi Vollering en Mathieu van der Poel zijn gekozen tot beste wielrenners van 2026. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez kreeg op het Wielergala in Utrecht de Keetie van Oosten-Hage Trofee uitgereikt. Van der Poel was niet aanwezig op het gala om de Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
23 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De kersverse wereldkampioen Kimi Antonelli rijdt volgend jaar niet met startnummer 1 in de Formule 1, maar houdt vast aan zijn vertrouwde startnummer 12. Dat maakte de jonge Italiaan duidelijk na het behalen van de titel in de Grote Prijs van Mexico-Stad. "Ik ben bijgelovig en 1 is nooit een gelukkig getal voor mij geweest. Alle keren dat ik het heb gedragen, ging het extreem slecht", aldus de 20-jarige Italiaan, de jongste wereldkampioen ooit in de Formule 1.
1 dag geleden