Verstappen heeft 'perfect weekend' nodig in Japan voor de titel
SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft naar eigen zeggen een "perfect weekend" nodig om in Japan wereldkampioen te worden. De 25-jarige Nederlander verzekert zich van zijn tweede titel in de Formule 1 als hij zondag wint op het circuit van Suzuka én de snelste raceronde rijdt. In alle andere gevallen is Verstappen ook afhankelijk van de resultaten van Charles Leclerc en Sergio Pérez.
"Vanwege onze relatie met Honda zou het extra speciaal zijn als het in Japan lukt", zei Verstappen, die vorige week in Singapore zijn eerste kans op het binnenhalen van de titel niet wist te verzilveren. De kopman van Red Bull kwam in een teleurstellend weekend niet verder dan de zevende plaats. "Ik heb een perfect weekend nodig om de titel hier binnen te halen. Maar om eerlijk te zijn, denk ik er niet te veel aan. Als het hier niet gebeurt, dan is het in de volgende race nog aannemelijker dat het wél lukt."
Meer uit Sport
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Bondscoach Rintje Ritsma wilde het team voor de ploegenachtervolging dat straks op de Olympische Spelen in Milaan in actie komt, niet laten rijden op de EK afstanden. Het trio Chris Huizinga, Stijn van de Bunt en Marcel Bosker trainde deze week voor het eerst samen en de drie schaatsers doen mede door hun individuele routes niet mee aan de EK. De bondscoach wilde ze daarnaast ook in bescherming nemen.
5 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Tim Prins heeft op de EK afstanden in Polen zilver veroverd op de 1000 meter. De 22-jarige Fries moest met 1.09,35 de titel laten aan de Pool Damian Zurek. Die won in 1.08,55. Het brons ging naar Marten Liiv uit Estland in 1.09,61.
6 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Sanne in 't Hof heeft op de EK afstanden brons veroverd op de 3000 meter. De 27-jarige schaatsster was met een tijd van 4.05,91 ruim langzamer dan Ragne Wiklund. De Noorse dook met 4.00,54 onder haar eigen baanrecord. Het zilver ging naar Sandrine Tas uit België met 4.05,26.
7 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - Een kleine maand voor het begin van de Olympische Spelen in Milaan is het grootste ijshockeystadion eindelijk geopend. Vrijdag deden meerdere Italiaanse teams in de Santagiulia-ijshockeyhal mee aan een testevenement. De trage voortgang van de bouw van de hal groeide uit tot het grootste probleem in de aanloop naar de Spelen.
7 uur geledenTILBURG (ANP) - De Marathon Cup in Tilburg gaat zaterdag vanwege de winterse weersomstandigheden niet door. Dat meldt schaatsbond KNSB.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Luke Littler heeft na zijn nieuwe wereldtitel darten "de grootste sponsorovereenkomst ooit" in die sport gesloten. Target Darts, waar de 18-jarige Littler onder contract staat, wilde de bedragen van de nieuwe, langjarige overeenkomst niet bevestigen, maar de Britse persorganisatie Press Association meldt dat met de deal een bedrag van zo'n 20 miljoen pond (23 miljoen euro) over een periode van tien jaar gemoeid is.
11 uur geledenCALPE (ANP) - Wielrenner Fabio Jakobsen staat voor "wéér een nieuw begin". Na een sportief "vreselijk" 2025 gaan zijn gedachten terug naar zijn bijna fatale valpartij in de Ronde van Polen in 2020. "Ik was toen zo dicht bij het einde en heb twee dagen voor mijn leven gevreesd. Alles wat me nu overkomt is minder slecht dan dat", zegt Jakobsen vanuit het trainingskamp van zijn ploeg Picnic PostNL in het Spaanse Calpe.
12 uur geleden