Verstappen heeft 'nul interesse' in Formule 1-show Las Vegas
LAS VEGAS (ANP/DPA) - Max Verstappen heeft nog maar eens herhaald dat hij de Grote Prijs van Las Vegas in de Formule 1 meer show vindt dan sport. "Ik heb daar nul interesse in", zei de drievoudig wereldkampioen na de spectaculaire openingsshow op de befaamde Strip van de Amerikaanse gokstad.
"Dit is een combinatie van 99 procent show en 1 procent sport. Sommige mensen zien de show graag, maar ik vind het helemaal niet leuk. Ik ben opgegroeid met het kijken naar sport en prestaties", aldus de coureur van Red Bull.
De Amerikaanse eigenaar Liberty Media vierde de terugkeer van de Formule 1 naar Las Vegas met optredens van wereldsterren als Kylie Minogue, John Legend en Thirty Seconds to Mars en een spectaculaire lichtshow. De twintig Formule 1-coureurs ondergingen een uitbundige presentatie aan tienduizenden toeschouwers op het lange rechte stuk naar start en finish.
Prestigeproject
Verstappen vond het maar niks. "Het maakt niet uit of ik het leuk vind of niet, er wordt hier veel geld verdiend. Maar ik ga niet doen alsof en geef gewoon mijn mening. Wat mij betreft, hoeft al dat entertainment niet; je staat daar en ziet eruit als een clown."
Las Vegas is na 41 jaar teruggekeerd op de kalender en geldt als het prestigeproject van de Amerikaanse eigenaren van de Formule 1. Het de voorlaatste race van het seizoen en de stad heeft een volledig nieuw stratencircuit opgebouwd. Het is een parcours van 6,2 kilometer lang dat via zeventien bochten door de stad slingert langs iconen van de gokstad als Caesars Palace, Bellagio en The Venetian. De auto's kunnen naar verwachting 340 kilometer per uur rijden op het 1,8 kilometer lange rechte stuk over de Strip.
"We stappen met zijn allen in het grote onbekende", zei Verstappen over het circuit. "We weten niet wat we kunnen verwachten, want we beschikken uiteraard niet over data uit het verleden. Er is dus veel te leren, maar wij benaderen deze race zoals alle anderen. De temperaturen zijn laag, dus het is interessant om te zien hoe de RB19 in deze omstandigheden presteert", aldus de Nederlander, die dit seizoen al zeventien races won en al sinds de GP van Qatar zeker is van zijn derde wereldtitel.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. In de Rod Laver Arena in het hete Melbourne klopte de Spaanse nummer 1 van de wereld thuisfavoriet Alex De Minaur: 7-5 6-2 6-1. Alcaraz is dit toernooi nog zonder setverlies.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft zich dinsdag op het Formule 1-circuit in Barcelona voor het eerst laten zien in de nieuwe RB22. De viervoudige wereldkampioen van Red Bull nam tijdens de tweede besloten testdag plaats achter het stuur. Na het verliezen van zijn wereldtitel deed hij dat met nummer 3 op de auto in plaats van nummer 1.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Tot nu toe zijn bijna 20.000 kaarten verkocht voor het TeamNL Huis dat tijdens de Winterspelen in Milaan staat. Volgens een woordvoerster van NOC*NSF is dit ongeveer tweederde van het totaal aantal beschikbare tickets.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).
8 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.
21 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.
1 dag geleden