Verstappen heeft geen last van commotie rondom Horner
SAKHIR (ANP/DPA/RTR) - Max Verstappen heeft geen last van de commotie rondom teambaas Christian Horner van Red Bull. "Ik ben gefocust op de prestaties van de auto en op mezelf", zei de drievoudig wereldkampioen drie dagen voor seizoensopening in Bahrein van zaterdag.
"Ik hoop dat het snel wordt opgelost", voegde 26-jarige Verstappen toe op een persconferentie.
Horner is door een vrouwelijke medewerker van het raceteam beschuldigd van ongepast gedrag. Moederbedrijf Red Bull heeft een onafhankelijk onderzoek laten uitvoeren. De 50-jarige Brit ontkent de aantijgingen en is nog in functie. Volgens Sky Sports valt de beslissing waarschijnlijk voor de eerste training van donderdag.
Peoplemanagement
Verstappen onderstreepte de hoofdrol van Horner in het team van Red Bull. "Ik denk dat hij heel belangrijk is, anders zou hij niet zo lang in die functie zitten", zei de Nederlander over de Engelsman, die in 2005 werd aangesteld. "Als je teambaas om wat voor reden dan ook voor één of twee races wegvalt, dan zal er niet veel gebeuren, omdat iedereen in zijn rol zit en weet wat hem te doen staat op de korte termijn."
"Maar het draait allemaal om 'peoplemanagement' over een langere periode. En dan zullen de dingen natuurlijk anders worden, als een van de leiders er niet meer zou zijn. Maar zo denken we niet. We vertrouwen gewoon op het proces waarin we ons als team bevinden", aldus Verstappen.
Hamilton
Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton van Mercedes benadrukte dat elke beschuldiging serieus moet worden genomen. "We moeten steeds meer doen om de sport en de werkomgeving veiliger en inclusiever te maken", aldus de Engelsman. "Het is een belangrijk moment voor de sport om te laten zien dat we achter onze waarden staan."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft dit jaar tijdens de 45e editie een andere finishlocatie. Vanwege werkzaamheden ligt de streep op de Coolsingel bij Beursplein, ter hoogte van het WTC. Dat maakte de organisatie bekend in een persbericht.
7 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Australië in de Formule 1 de zesde tijd gereden (1.20,366). Australiër Oscar Piastri (McLaren) was de snelste in 1.19,729. Viervoudig wereldkampioen Verstappen reed eerder op vrijdag in de eerste training van het seizoen in Melbourne de derde tijd.
7 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van het seizoen de derde tijd gereden. Charles Leclerc was in het Australische Melbourne de snelste met een ronde van 1.20,267. Daar gaf de Nederlandse viervoudig wereldkampioen van Red Bull 0,522 seconde op toe. Lewis Hamilton reed de tweede tijd.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo gaat na de eerste dag van de WK sprint ruim aan de leiding. De 22-jarige Groninger won na de 500 meter ook de 1000 meter in Thialf met 1.06,52. Jordan Stolz werd net als in de eerste rit tweede, nu met 1.07,14. Joep Wennemars werd met 1.07,37 derde.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok leidt na de eerste dag van het WK sprint in Heerenveen voor haar landgenoten Suzanne Schulting en Marrit Fledderus. De olympisch kampioene op de 500 meter was na de zege op de eerste afstand ook de beste op de 1000 meter in Thialf. Kok won in 1.13,10 en was daarmee veel sneller dan Schulting en Béatrice Lamarche uit Canada.
21 uur geledenKRIENS (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de derde wedstrijd in de kwalificatie voor het EK van 2026 ruim gewonnen. In Kriens versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell Zwitserland met 39-21. Oranje had eerder net als de Zwitserse handbalsters van Italië en Bosnië en Herzegovina gewonnen.
21 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo is het WK sprint in Thialf gestart met een zege op de 500 meter. De 22-jarige Groninger noteerde op de eerste afstand in Heerenveen een baanrecord van 33,78. Hij was daarmee ruim sneller dan Jordan Stolz, die tweede werd in 34,13. Laurent Dubreuil uit Canada eindigde als derde met 34,26.
22 uur geleden