Verstappen hecht niet meer waarde aan zege in GP van Monaco
MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft het belang van een zege in Grote Prijs van Monaco enigszins gerelativeerd. Hij legde tijdens de persconferentie uit dat het de meest uitdagende race van het seizoen is, maar dat een overwinning er niet meer waard is dan in andere races.
"Ik wil heel graag winnen, natuurlijk, maar je krijgt niet meer punten omdat het Monaco is", zei de regerend wereldkampioen en klassementsleider. "Dus je doet wat je kan en dan pak je je bij elkaar en maak je je op voor de volgende race."
Verstappen (25) won de Grote Prijs van Monaco in 2021. Vorig jaar moest hij de zege laten aan ploeggenoot Sergio Pérez. "Het is voor ons waarschijnlijk de lastigste race om te winnen", keek de Limburger vooruit. "We zijn niet heel dominant geweest in de kwalificaties. Maar we zullen zien."
Twee keer poleposition
Verstappen won drie van de vijf races dit seizoen, maar wist in de kwalificaties maar twee keer poleposition te veroveren. De Red Bull-coureur zei al dat een goede kwalificatie in Monaco nog belangrijker is, omdat het lastig is om in te halen in de race op het krappe stratencircuit.
De race van Monaco is zondag en begint om 15.00 uur.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen gaat zaterdag van start in de Italiaanse voorjaarsklassieker Milaan-Sanremo. De renner van Lidl-Trek is eerder dan verwacht hersteld van botbreuken aan zijn pols en sleutelbeen. Dat meldt zijn ploeg op sociale media.
8 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis (33) heeft besloten haar carrière te beëindigen. Dat hebben TeamNL Judo en Steenhuis via Instagram bekendgemaakt. "Het was fantastisch en het is goed zo", zegt de judoka in het bericht.
9 uur geledenTORUN (ANP) - De Griekse polsstokhoogspringer Emmanouil Karalis daagt nadrukkelijk wereldrecordhouder Armand Duplantis uit op de WK indooratletiek in Torun (Polen). "Ik ben gevaarlijk als ik plezier heb", zei hij op een persconferentie in de atletiekhal. "Je weet nooit wat er gaat gebeuren. Ik voel me goed, geloof in mezelf, geloof in mijn vermogen om hoog te springen."
11 uur geledenTORUN (ANP) - Samuel Chapple kruipt bewust in de rol van underdog op de 1500 meter bij de komende WK indooratletiek in Torun, ook al behoort hij op papier tot de kanshebbers op een medaille.
12 uur geledenTORUN (ANP) - De inmiddels 76-jarige Tsjechische wereldrecordhoudster kogelstoten Helena Fibingerova heeft Jessica Schilder dit seizoen van nuttig technisch advies voorzien. Door haar linkerbeen bij de afstoot wat op te schuiven en meer tegen de balk te plaatsen, kan de Nederlandse regerend wereldkampioene centimeters verder komen.
14 uur geledenTORUN (ANP) - De wereldkampioenschappen indooratletiek worden in 2028 in Odisha in India gehouden. Twee jaar later vindt het evenement plaats in Astana in Kazachstan. Dat maakte voorzitter Sebastian Coe van de mondiale atletiekbond World Athletics donderdag bekend voorafgaand aan de WK indooratletiek in het Poolse Torun.
14 uur geledenARNHEM/TORUN (ANP) - Minke Bisschops bewaart goede herinneringen aan de Kujawsko-Pomorska Arena in de Poolse stad Torun. De Limburgse atlete liep in die indoorhal vorige maand haar persoonlijk record op de 60 meter: 7,10, een tijd waarmee ze op de nationale ranglijst aller tijden opschoof naar de derde plaats, achter sprinticonen Nelli Cooman en Dafne Schippers (7,00). De 23-jarige Bisschops wil zaterdag op de WK indoor proberen nog harder te gaan in Torun.
17 uur geleden