Verstappen hecht niet meer waarde aan zege in GP van Monaco
MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft het belang van een zege in Grote Prijs van Monaco enigszins gerelativeerd. Hij legde tijdens de persconferentie uit dat het de meest uitdagende race van het seizoen is, maar dat een overwinning er niet meer waard is dan in andere races.
"Ik wil heel graag winnen, natuurlijk, maar je krijgt niet meer punten omdat het Monaco is", zei de regerend wereldkampioen en klassementsleider. "Dus je doet wat je kan en dan pak je je bij elkaar en maak je je op voor de volgende race."
Verstappen (25) won de Grote Prijs van Monaco in 2021. Vorig jaar moest hij de zege laten aan ploeggenoot Sergio Pérez. "Het is voor ons waarschijnlijk de lastigste race om te winnen", keek de Limburger vooruit. "We zijn niet heel dominant geweest in de kwalificaties. Maar we zullen zien."
Twee keer poleposition
Verstappen won drie van de vijf races dit seizoen, maar wist in de kwalificaties maar twee keer poleposition te veroveren. De Red Bull-coureur zei al dat een goede kwalificatie in Monaco nog belangrijker is, omdat het lastig is om in te halen in de race op het krappe stratencircuit.
De race van Monaco is zondag en begint om 15.00 uur.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.
6 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.
7 uur geledenNAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.
8 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
1 dag geleden