Verstappen had wat meer verwacht van kwalificatie
NÜRBURG (ANP) - Max Verstappen was zaterdag niet helemaal tevreden met de kwalificatierace voor de Grote Prijs van de Eifel. De Nederlandse coureur van Red Bull moest genoegen nemen met de derde plek achter de Mercedessen van de Fin Valtteri Bottas en de Brit Lewis Hamilton.
"We zitten dichterbij Mercedes, wat positief is", aldus Verstappen op de website Verstappen.com. "Al ben ik een klein beetje teleurgesteld, omdat ik wat meer had verwacht. Maar het is wat het is. Mercedes is nog altijd sneller dan wij, maar vanuit onze kant denk ik dat we het goed gedaan hebben en we kunnen dus nog steeds tevreden zijn."
Verstappen was in de eerste run van het derde en laatste deel van de kwalificatie nog het rapst. De Limburger leek even op weg naar poleposition, maar dat zat er toch niet in. "In het beslissende deel van de kwalificatie, toen het er echt om ging, had ik wat teveel onderstuur. De nieuwe onderdelen op de auto voelden goed aan, alleen kregen we niet het onderstuur uit de auto", legt Verstappen uit. "Als het zo koud is en je onderstuur hebt, vreet dat het rubber op. Je kan niet de snelheid door de bochten meenemen zoals je normaal gezien doet en dat kost je uiteindelijk rondetijd."
Podium
Over de race van zondag zegt Verstappen. "Het podium is zeker het doel. Het wordt morgen nog kouder, dus het wordt interessant hoe de banden zich gedragen. Het is een leuk circuit om op te rijden." De laatste race in de Formule 1 op de Nürburgring was in 2013.
Voor Bottas betekende het zijn derde poleposition dit jaar. "Het is een fijn gevoel als je het in de laatste ronde voor elkaar krijgt, met de laatste kans. De laatste ronde in Q3 was perfect."
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De MotoGP introduceert in 2027 een sprintkwalificatie die de startopstelling voor de sprintrace bepaalt. Het nieuwe format moet nog meer spektakel opleveren voor de toeschouwers, laat de organisatie van de belangrijkste motorsportklasse weten in een persbericht.
1 uur geledenBAKOE (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout kan op de WK in Azerbeidzjan maximaal nog de bronzen medaille halen in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige Brabantse verloor in de halve finale op ippon van de Japanse titelverdedigster Haruka Kaju. De Nederlandse neemt het in de strijd om het brons op tegen Enkhriilen Lkhagvatogoo uit Mongolië.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenners Harrie Lavreysen, Roy van den Berg en Jeffrey Hoogland gaan volgende week in Shanghai voor hun zevende wereldtitel op de teamsprint. De tweevoudig olympisch kampioenen op dit onderdeel zijn herenigd na een jaar zonder belangrijke wedstrijden samen. Vorig jaar oktober waren ze samen opnieuw de besten op de teamsprint tijdens de WK in Chili.
2 uur geledenBAKOE (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft zich op de WK in Azerbeidzjan geplaatst voor de halve finales van de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige Brabantse versloeg in de kwartfinales de Tsjechische Renata Zachová met een yuko. Ze treft later woensdag in de halve finales de Japanse titelverdediger Haruka Kaju.
2 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat hij zijn eerste overwinning van dit Formule 1-seizoen komend weekend zomaar een vervolg zal geven. "Ik denk dat de overwinning vrij circuit-specifiek was, dus we zullen zien hoe het deze week zal gaan", zegt Verstappen in een persbericht van zijn team Red Bull. De Nederlander won afgelopen zondag in Maleisië, voor de Italiaanse WK-leider Kimi Antonelli en zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De kersverse wereldkampioen wielrennen Brandon McNulty is zaterdag de kopman van UAE Team Emirates in de Ronde van Lombardije. Dat blijkt uit de startlijst die de wedstrijdorganisatie woensdag heeft gedeeld. Zijn ploeggenoot Tadej Pogačar won de Italiaanse wielerklassieker de afgelopen vijf edities, maar is nog altijd aan het herstellen van een valpartij in de Vuelta.
3 uur geledenBEIJING (ANP) - De Belgische tennisster Elise Mertens heeft ten koste van de als derde geplaatste Coco Gauff de kwartfinales van het China Open (WTA 1000) bereikt. In Beijing versloeg Mertens de Amerikaanse woensdag in twee sets: 6-3 6-3. Gauff won het toernooi in 2024.
3 uur geleden