Verstappen: groot vertrouwen in de motor van Honda
MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft veel vertrouwen in Honda, de motorleverancier van zijn team Red Bull. "Ze doen wat ze beloven", zegt de Nederlandse topcoureur in aanloop naar de openingsrace van de Formule 1 in Melbourne. "Honda werkt keihard. De motor is vorig jaar steeds beter geworden en dat is wat je wilt. Alles wat ze hebben toegezegd heeft ook echt tot vooruitgang geleid, dus ik heb er alle vertrouwen in dat dat ook dit jaar het geval zal zijn."
Het is nu aftellen naar de Grote Prijs van Australië, die zich weinig aantrekt van de wereldwijde uitbraak van het coronavirus en komend weekeinde de honderdduizenden toeschouwers als gewoonlijk welkom heet op circuit Albert Park. "Ik geloof dat we dit jaar met Red Bull weer kunnen meestrijden om de titel, zoals in het verleden. We hebben de juiste mensen in ons team, we hebben in Honda een toegewijde partner, dus we hebben alles in huis om ervoor te gaan."
De 22-jarige Limburger verlengde begin dit jaar ook vol overtuiging zijn contract met de Oostenrijkse renstal met drie jaar. "Die gesprekken waren niet moeilijk. Ik geloof in dit team", aldus Verstappen, die ook zeer te spreken was over de prestaties van de Red Bull tijdens de testdagen in februari in Barcelona. "We hebben daar veel kilometers gemaakt en alles verliep behoorlijk soepel. Het ging precies zoals we wilden."
Titel
De grote vraag is of achtvoudig grandprixwinnaar Verstappen vanaf race één meekan met Mercedes en Ferrari, de teams die de afgelopen jaren een snellere auto hadden. Tijdens de testraces in Barcelona leek Ferrari wat minder snel, maar oogde Mercedes weer zeer sterk. De renstal van wereldkampioen Lewis Hamilton verraste de concurrenten ook met een technische noviteit, een beweegbaar stuur. Verstappen wijst erop dat in de testraces geen enkele coureur al voluit is gegaan. "We weten pas waar we staan tijdens de kwalificatierace op zaterdag in Melbourne."
De 22-jarige Verstappen bezit al de Formule 1-records van jongste debutant aller tijden (17 jaar) en jongste racewinnaar aller tijden (18), hij kan alleen dit jaar nog het record van jongste wereldkampioen aller tijden overnemen van Sebastian Vettel, in 2010 de jongste wereldkampioen met 23 jaar. "Leuk als het gebeurt, maar zo'n record zegt mij niks. Het gaat mij niet om de jongste te zijn, het gaat mij om de titel. Ik wil dit jaar om het kampioenschap strijden en hopelijk heb ik dan nog een jaar of vijftien om er nog een paar titels bij te winnen."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker de 3000 meter op haar naam geschreven. De schaatsster van Team Royal A-ware was in Thialf met 3.56,18 sneller dan Nederlands allroundkampioene Gioya Lancee (3.57,99) en Nederlands kampioene op de 3000 meter Merel Conijn (3.58,20).
17 minuten geledenMONACO (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar brak bij zijn zware val in de Vuelta eind augustus niet alleen een nekwervel, maar ook twee borstwervels. "Dat zagen we twee weken geleden tijdens een CT-scan in Slovenië. Toen was ik alleen maar blij dat ik nog leefde en rechtop kon staan", zei de 28-jarige Sloveen tegen The Athletic in zijn eerste interview sinds de valpartij.
1 uur geledenSEPANG (ANP) - MotoGP-coureur Jorge Martín vreest dat zijn kansen op een tweede wereldtitel zijn verkeken. De 28-jarige Spanjaard probeerde met een gebroken pols mee te doen aan de Grote Prijs van Maleisië, maar trok zich voor de kwalificatie terug omdat hij te veel pijn had. Kampioenschapsleider Marc Márquez werd vervolgens tweede in de sprintrace, achter Pedro Acosta, waarmee hij zijn voorsprong op Martín in het klassement vergrootte van 10 naar 19 punten.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen en Liam Lawson hebben allebei een gridstraf van één positie gekregen voor de Grote Prijs van Mexico-Stad na hun aanvaring in de tweede vrije training van vrijdag. De Nieuw-Zeelandse Formule 1-coureur van Racing Bulls wilde niet wijken voor de Nederlander, die boos reageerde en pareerde door in een volgende bocht de auto van Lawson af te snijden. De Red Bull raakte bij die agressieve actie wel een stuk van zijn bodemplaat kwijt.
5 uur geledenN i e u w bericht, meer informatie over training na 4e alinea
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Johan Talsma heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker de tweede 500 meter op zijn naam geschreven. De 21-jarige schaatser van Reggeborgh was met een tijd van 34,74 op de tweede 500 meter de beste.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker de 1500 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige wereldkampioene op de 1500 meter van Team X2O Badkamers was met 1.53,75 sneller dan Marijke Groenewoud (1.54,88) en Gioya Lancee (1.55,08).
18 uur geleden