Verstappen: groot vertrouwen in de motor van Honda
MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft veel vertrouwen in Honda, de motorleverancier van zijn team Red Bull. "Ze doen wat ze beloven", zegt de Nederlandse topcoureur in aanloop naar de openingsrace van de Formule 1 in Melbourne. "Honda werkt keihard. De motor is vorig jaar steeds beter geworden en dat is wat je wilt. Alles wat ze hebben toegezegd heeft ook echt tot vooruitgang geleid, dus ik heb er alle vertrouwen in dat dat ook dit jaar het geval zal zijn."
Het is nu aftellen naar de Grote Prijs van Australië, die zich weinig aantrekt van de wereldwijde uitbraak van het coronavirus en komend weekeinde de honderdduizenden toeschouwers als gewoonlijk welkom heet op circuit Albert Park. "Ik geloof dat we dit jaar met Red Bull weer kunnen meestrijden om de titel, zoals in het verleden. We hebben de juiste mensen in ons team, we hebben in Honda een toegewijde partner, dus we hebben alles in huis om ervoor te gaan."
De 22-jarige Limburger verlengde begin dit jaar ook vol overtuiging zijn contract met de Oostenrijkse renstal met drie jaar. "Die gesprekken waren niet moeilijk. Ik geloof in dit team", aldus Verstappen, die ook zeer te spreken was over de prestaties van de Red Bull tijdens de testdagen in februari in Barcelona. "We hebben daar veel kilometers gemaakt en alles verliep behoorlijk soepel. Het ging precies zoals we wilden."
Titel
De grote vraag is of achtvoudig grandprixwinnaar Verstappen vanaf race één meekan met Mercedes en Ferrari, de teams die de afgelopen jaren een snellere auto hadden. Tijdens de testraces in Barcelona leek Ferrari wat minder snel, maar oogde Mercedes weer zeer sterk. De renstal van wereldkampioen Lewis Hamilton verraste de concurrenten ook met een technische noviteit, een beweegbaar stuur. Verstappen wijst erop dat in de testraces geen enkele coureur al voluit is gegaan. "We weten pas waar we staan tijdens de kwalificatierace op zaterdag in Melbourne."
De 22-jarige Verstappen bezit al de Formule 1-records van jongste debutant aller tijden (17 jaar) en jongste racewinnaar aller tijden (18), hij kan alleen dit jaar nog het record van jongste wereldkampioen aller tijden overnemen van Sebastian Vettel, in 2010 de jongste wereldkampioen met 23 jaar. "Leuk als het gebeurt, maar zo'n record zegt mij niks. Het gaat mij niet om de jongste te zijn, het gaat mij om de titel. Ik wil dit jaar om het kampioenschap strijden en hopelijk heb ik dan nog een jaar of vijftien om er nog een paar titels bij te winnen."
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.
3 uur geledenPILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.
5 uur geledenMEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.
6 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
7 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
8 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
13 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.
13 uur geleden