Verstappen: groot deel seizoen niet wat ik ervan verwachtte
LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen vindt dat hij en Red Bull "trots" kunnen zijn op het verkleinen van de aanzienlijke puntenachterstand die ze eerder dit seizoen in de Formule 1 hadden. Dat zei hij op een persconferentie in aanloop naar de Grote Prijs van Las Vegas. De Nederlander erkende dat het prestatieniveau gedurende het grootste deel van het seizoen "niet was wat ik ervan verwachtte".
Na de Dutch Grand Prix in Zandvoort in augustus, de eerste race na de zomerstop, had Verstappen meer dan 100 punten achterstand op de toenmalige leider in het kampioenschap, Oscar Piastri. Een sterke reeks voor de viervoudig wereldkampioen zorgde er echter voor dat hij drie van de vier volgende grands prix won, waardoor zijn puntentotaal steeg en hij weer meedeed aan de titelstrijd.
"Het is niet waar ik het grootste deel van het seizoen op had gehoopt, anders vecht je het hele seizoen om de titel, wat we niet echt hebben gedaan", aldus Verstappen. "Ik genoot van de hoogtepunten en de overwinningen die we behaalden, maar tegelijkertijd waren de dieptepunten natuurlijk ook niet fantastisch. Tegelijkertijd keken we tegen een puntenverschil van meer dan 100 punten aan en het leek er echt op dat het alleen maar groter zou worden. Op een gegeven moment maakten we dat echt flink goed. Een beetje geluk op sommige punten, maar ik denk dat we daar trots op mogen zijn, dat we aan het einde van het seizoen toch nog goede resultaten hebben behaald."
Met nog drie races te gaan leidt Lando Norris het WK-klassement met 390 punten, gevolgd door Piastri met 366 punten en Verstappen met 341. Na Las Vegas volgen de Grote Prijs van Qatar en daarna de Grote Prijs van Abu Dhabi.
Meer uit Sport
LUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.
22 minuten geledenJEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
16 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
18 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
23 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
1 dag geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
1 dag geleden