Verstappen grijpt nipt naast poleposition in Grote Prijs Sakhir
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen is er weer niet in geslaagd dit jaar een poleposition te veroveren in een Formule 1-race. De coureur van Red Bull was bijna even snel als de coureurs van de Mercedessen in de kwalificatierace voor de Grote Prijs van Sakhir, maar moest toch genoegen nemen met de derde tijd.
Verstappen legde in de derde en laatste kwalificatiesessie het rondje op de korte Outer Track van het circuit in Bahrein af in 53,433 seconden. De Fin Valtteri Bottas was echter 56 duizendsten sneller (53,377) en greep de zestiende pole uit zijn carrière. Ook George Russell was nipt sneller dan de Nederlander. De stand-in van de met het coronavirus besmette wereldkampioen Lewis Hamilton klokte de tweede tijd (53,403) en start zondag in de race naast Bottas vanaf de eerste startrij.
Bottas had wel wat te bewijzen. Het zou toch een afgang voor hem zijn geweest als Russell, die voor het eerst de snelle bolide van Mercedes bestuurde, hem had afgetroefd. De 22-jarige Brit maakte wel indruk. "Als je me vorige week zou hebben gezegd dat ik tweede zou worden in de kwalificatie, had ik dat niet geloofd", zei Russell, die dit jaar in de auto van Williams nog geen punt heeft gescoord.
Niet ontevreden
Verstappen was in de tweede kwalificatiesessie (Q2) de snelste van het pak en zette in het begin van de derde sessie (Q3) ook de beste tijd neer op het korte baantje, dat veel rechte stukken kent en weinig bochten. Die tijd hield geen stand; Bottas en Russell doken eronder. De Limburger deed in de laatste minuut nog een ultieme poging. Hij verbeterde zich wel, maar bleef op duizendsten steken van het Mercedes-koppel. "Het was wel een goede ronde, maar op deze baan zijn de tijdverschillen zo klein. De start kan morgen wel eens heel belangrijk worden. Ik ben niet ontevreden over de derde startplek", zei Verstappen.
De Limburger kan dit seizoen nog afsluiten als tweede in het kampioenschap achter wereldkampioen Hamilton. Hij heeft 12 punten achterstand op Bottas. De Grote Prijs van Sakhir is de zestiende en voorlaatste race van het jaar. De Grote Prijs van Abu Dhabi over een week is de laatste.
De twee debutanten in Sakhir konden zich niet onderscheiden. Jack Aitken, de vervanger van Russell bij Williams, reed de achttiende tijd en start zondag in de race ook vanaf die plek. Pietro Fittipaldi, die bij Haas F1 de plek inneemt van Romain Grosjean, was de langzaamste in de kwalificatie en begint achteraan. Grosjean ontbreekt omdat zijn handen zijn verbrand bij de zware crash die hij afgelopen zondag maakte in de Grote Prijs van Bahrein.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
16 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
17 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
17 uur geleden