Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen grijpt in sprintrace Qatar derde wereldtitel Formule 1

Verstappen grijpt in sprintrace Qatar derde wereldtitel Formule 1

DOHA (ANP) - Max Verstappen heeft zijn derde wereldtitel in de Formule 1 ruim voor het einde van het seizoen al te pakken. De Nederlander van wist zich na twaalf van de negentien ronden in de sprintrace al verzekerd van het kampioenschap doordat zijn teamgenoot Sergio Pérez crashte en uitviel. De Mexicaan behaalde geen punten voor het WK, waarmee het voor Verstappen helemaal niet meer uitmaakt op welke positie hij zal eindigen in de sprintrace.

Verstappen is de elfde coureur in de historie van de Formule 1 met drie of meer wereldtitels. Recordhouders zijn Lewis Hamilton en Michael Schumacher met zeven titels. Andere illustere coureurs met drie titels zijn onder anderen Niki Lauda, Ayrton Senna en Nelson Piquet, die de vader is van Max' vriendin Kelly.

Het lopende seizoen telt nog zes races, de hoofdrace op zondag in Qatar meegeteld. Daarna zijn er nog de GP's van de Verenigde Staten, Mexico, Brazilië, Las Vegas en Abu Dhabi. Zo zeldzaam vroeg in het seizoen kampioen worden presteerde eerder alleen de Duitse legende Michael Schumacher in 2002 in een Ferrari.

Dominant

Verstappen was dit jaar ongekend dominant. Hij won dertien van de zestien grands prix en was ook de snelste in de sprintrace bij de GP van Oostenrijk. Slechts één keer stond hij niet op het podium. Dat was in de GP van Singapore, waar hij vijfde werd.

Vooraf was duidelijk dat de coureur van Red Bull aan een plek bij de eerste zes in de sprintrace genoeg had om sowieso kampioen te worden, ervan uitgaande dat Pérez ook nog in de punten zou finishen. Maar de Mexicaan verslikte zich en belandde na een aanrijding met Esteban Ocon in de grindbak.

Verstappen kon zodoende cruisend naar de finish, maar dat was niet aan de Nederlander besteed. Hij wilde een haperende start, waarin hij wegzakte naar de zesde plaats, per se goedmaken. In een hectische race over 100 kilometer bleek de Australiër Oscar Piastri de snelste in zijn McLaren. Verstappen rukte gedurende de race op naar de tweede plaats na inhaalacties bij onder anderen Charles Leclerc (Ferrari), Carlos Sainz (Ferrari) en George Russell (Mercedes).

Meer uit Sport

Tennisbond ITF doopt zichzelf om tot World Tennis

LONDEN (ANP) - De Internationale Tennisfederatie (ITF) heeft zichzelf per direct omgedoopt tot World Tennis. De federatie hoopt het aantal tennissers de komende jaren verder te laten groeien van 106 miljoen in 2024 naar 140 miljoen in 2035. Een ambitieus, maar haalbaar doel, aldus World Tennis.

1 uur geleden
Hockeyers gelijk tegen België in Pro League, verliezen shoot-outs

WAVER (ANP) - De hockeyers van Oranje hebben in de Pro League gelijkgespeeld tegen koploper België. Lang stond de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee op voorsprong in Waver, maar zeven minuten voor tijd maakte Tom Boon gelijk: 2-2. Vervolgens verloor Oranje de shoot-outserie.

13 uur geleden
Lamens strandt als laatste Nederlandse in kwalificaties Wimbledon

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tennissters ontbreken dit jaar na Roland Garros ook in het enkelspel van Wimbledon. Suzan Lamens was als laatste tennisster actief in de kwalificaties van het Engelse grandslamtoernooi, maar ze strandde in de tweede ronde. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in drie sets van Elena Pridankina uit Rusland: 5-7 6-4 3-6.

20 uur geleden
IOC geeft iedere olympiër voortaan 10.000 dollar

LAUSANNE (ANP/DPA) - Alle sporters krijgen voortaan 10.000 dollar (bijna 9000 euro) voor hun deelname aan de Olympische Spelen. Dat is bekendgemaakt na een vergadering van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) in Lausanne, waar het hoofdkantoor van de sportkoepel is gevestigd.

20 uur geleden
Verstappen hoopt door upgrade op betere Red Bull in Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen hoopt dat een nieuwe 'upgrade' zijn Red Bull wat meer in balans brengt en sneller maakt. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een vooruitblik van zijn team op de Grote Prijs van Oostenrijk. Die grand prix is een thuisrace, omdat Red Bull eigenaar is van het circuit. "Het wordt spannend om te zien hoeveel rondetijd we hiermee kunnen winnen."

1 dag geleden
Hockeysters met eindzege Pro League geplaatst voor Spelen in LA

WAVER (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich vier wedstrijden voor het einde al verzekerd van de eindzege in de landencompetitie Pro League. De ploeg van bondscoach Raoul Ehren heeft zich daarmee direct geplaatst voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.

1 dag geleden
Bondscoach Olsson na vier jaar weg bij handballers

ARNHEM (ANP) - Staffan Olsson vertrekt na bijna vier jaar als bondscoach van de Nederlandse handballers. De 62-jarige Zweed en de Nederlandse handbalbond hebben "in goed overleg" besloten het aflopende contract niet te verlengen, meldt de bond in een persbericht.

2 dagen geleden