Verstappen grijpt in Bahrein naast pole in eerste grand prix
SAKHIR (ANP) - Het is Max Verstappen niet gelukt in zijn Red Bull-auto poleposition te veroveren in de eerste race van het nieuwe seizoen in de Formule 1. De wereldkampioen moest in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Bahrein Charles Leclerc in zijn Ferrari voor zich dulden.
Verstappen zette de tweede tijd neer op het circuit van Sakhir, hij gaf ruim een tiende toe op Leclerc. De Nederlander start zondag om 16.00 uur Nederlandse tijd met het startnummer 1 iets achter Leclerc vanaf de voorste startrij.
Carlos Sainz reed in zijn Ferrari de derde tijd en Sergio Pérez van Red Bull de vierde. Lewis Hamilton noteerde in zijn Mercedes de vijfde tijd.
Nieuwe regels
De Formule 1 heeft de regels voor aerodynamica drastisch gewijzigd, waarvoor de snelste auto's ter wereld een heel andere stroomlijn hebben gekregen. Het was voor de teams tijdens de trainingen nog zoeken naar de juiste afstelling en snelheid, waardoor de krachtsverhoudingen tussen de teams nog niet heel duidelijk waren.
De kwalificatie gaf een helder beeld. Red Bull en Ferrari zijn snel, het aloude kampioensteam Mercedes komt tekort.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.
1 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geëindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.
3 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in de Azencross van Loenhout zijn ongeslagen status als veldrijder deze winter behouden. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed in de cross die meetelt voor de X2O-trofee vanaf de vierde van acht ronden alleen voorop, nadat zijn rivaal Wout van Aert te maken had gekregen met een lekke band.
5 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Lucinda Brand heeft maandag de Azencross gewonnen, een veldrit die meetelt voor de X2O-trofee in het Belgische Loenhout. Voor de 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions was het haar twaalfde zege op rij.
6 uur geleden