Verstappen grijpt in Bahrein naast pole in eerste grand prix
SAKHIR (ANP) - Het is Max Verstappen niet gelukt in zijn Red Bull-auto poleposition te veroveren in de eerste race van het nieuwe seizoen in de Formule 1. De wereldkampioen moest in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Bahrein Charles Leclerc in zijn Ferrari voor zich dulden.
Verstappen zette de tweede tijd neer op het circuit van Sakhir, hij gaf ruim een tiende toe op Leclerc. De Nederlander start zondag om 16.00 uur Nederlandse tijd met het startnummer 1 iets achter Leclerc vanaf de voorste startrij.
Carlos Sainz reed in zijn Ferrari de derde tijd en Sergio Pérez van Red Bull de vierde. Lewis Hamilton noteerde in zijn Mercedes de vijfde tijd.
Nieuwe regels
De Formule 1 heeft de regels voor aerodynamica drastisch gewijzigd, waarvoor de snelste auto's ter wereld een heel andere stroomlijn hebben gekregen. Het was voor de teams tijdens de trainingen nog zoeken naar de juiste afstelling en snelheid, waardoor de krachtsverhoudingen tussen de teams nog niet heel duidelijk waren.
De kwalificatie gaf een helder beeld. Red Bull en Ferrari zijn snel, het aloude kampioensteam Mercedes komt tekort.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.
4 uur geledenSIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.
7 uur geledenVAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.
11 uur geledenCAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.
15 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.
15 uur geleden