Verstappen grijpt in Bahrein naast pole in eerste grand prix
SAKHIR (ANP) - Het is Max Verstappen niet gelukt in zijn Red Bull-auto poleposition te veroveren in de eerste race van het nieuwe seizoen in de Formule 1. De wereldkampioen moest in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Bahrein Charles Leclerc in zijn Ferrari voor zich dulden.
Verstappen zette de tweede tijd neer op het circuit van Sakhir, hij gaf ruim een tiende toe op Leclerc. De Nederlander start zondag om 16.00 uur Nederlandse tijd met het startnummer 1 iets achter Leclerc vanaf de voorste startrij.
Carlos Sainz reed in zijn Ferrari de derde tijd en Sergio Pérez van Red Bull de vierde. Lewis Hamilton noteerde in zijn Mercedes de vijfde tijd.
Nieuwe regels
De Formule 1 heeft de regels voor aerodynamica drastisch gewijzigd, waarvoor de snelste auto's ter wereld een heel andere stroomlijn hebben gekregen. Het was voor de teams tijdens de trainingen nog zoeken naar de juiste afstelling en snelheid, waardoor de krachtsverhoudingen tussen de teams nog niet heel duidelijk waren.
De kwalificatie gaf een helder beeld. Red Bull en Ferrari zijn snel, het aloude kampioensteam Mercedes komt tekort.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Oscar Piastri mist zijn thuisrace van de Formule 1 in Australië. De coureur van McLaren crashte op weg naar de startopstelling voor de eerste race van het seizoen op circuit Albert Park in Melbourne. Hij reed zijn auto in een van de bochten iets te hard over de kerbstones, spinde en kwam tegen de vangrails tot stilstand. De auto was dusdanig beschadigd dat starten niet meer mogelijk was.
32 minuten geledenMIAMI (ANP) - Met een glimlach van oor tot oor paradeerde Ozzie Albies door de catacomben van het stadion van Miami Marlins. "Het moest gebeuren", lachte de speler van het Nederlands Koninkrijksteam. "En het is gelukt. Ik voelde het meteen. Die bal gaat het stadion uit."
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Ozzie Albies heeft de Nederlandse honkballers met een indrukwekkende homerun aan een zege op Nicaragua in de World Baseball Classic geholpen (4-3). Hij sloeg bij een achterstand van 3-1 zichzelf en twee ploeggenoten in de laatste inning binnen. De wedstrijd was meteen voorbij.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Martina Sablikova heeft met de 3000 meter tijdens de WK allround in Heerenveen afscheid genomen als schaatsster. De 38-jarige Tsjechische, jarenlang concurrente van Nederlandse schaatssters als Ireen Wüst, Irene Schouten en Joy Beune, kreeg een staande ovatie van het publiek in Thialf. "Voorafgaand aan de 3000 meter was ongelofelijk. Ik had nooit gedacht dat ik zo veel emoties zou voelen", zei de Tsjechische, die de tranen al voelde opkomen toen ze een groot applaus kreeg toen ze werd voorgesteld.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatser Stijn van de Bunt ziet halverwege het WK allround Sander Eitrem als de grote favoriet voor de titel. De Noor reed met 6.01,61 op de 5000 meter het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken en staat na de eerste dag tweede achter Jordan Stolz. De Amerikaan had eerder een grote voorsprong gepakt met de zege op de 500 meter in 34,22.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt is na de eerste dag van het WK allround opgeklommen naar de zesde plaats. De 21-jarige schaatser eindigde op de 5000 meter als tweede achter Sander Eitrem, die met 6.01,61 het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken reed en daarmee een groot deel van zijn achterstand op Jordan Stolz goedmaakte.
11 uur geledenSIENA (ANP) - Tadej Pogacar (27) heeft voor de vierde keer de Strade Bianche gewonnen. De Sloveense kopman van UAE Team Emirates was opnieuw een klasse apart in de Italiaanse wielerkoers van 203 kilometer met start en finish in Siena. De wereldkampioen kwam na een lange vlucht alleen over de streep met een voorsprong van een minuut op de Fransman Paul Seixas. De Mexicaan Isaac del Toro werd derde.
13 uur geleden