Verstappen grijpt in Bahrein naast pole in eerste grand prix
SAKHIR (ANP) - Het is Max Verstappen niet gelukt in zijn Red Bull-auto poleposition te veroveren in de eerste race van het nieuwe seizoen in de Formule 1. De wereldkampioen moest in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Bahrein Charles Leclerc in zijn Ferrari voor zich dulden.
Verstappen zette de tweede tijd neer op het circuit van Sakhir, hij gaf ruim een tiende toe op Leclerc. De Nederlander start zondag om 16.00 uur Nederlandse tijd met het startnummer 1 iets achter Leclerc vanaf de voorste startrij.
Carlos Sainz reed in zijn Ferrari de derde tijd en Sergio Pérez van Red Bull de vierde. Lewis Hamilton noteerde in zijn Mercedes de vijfde tijd.
Nieuwe regels
De Formule 1 heeft de regels voor aerodynamica drastisch gewijzigd, waarvoor de snelste auto's ter wereld een heel andere stroomlijn hebben gekregen. Het was voor de teams tijdens de trainingen nog zoeken naar de juiste afstelling en snelheid, waardoor de krachtsverhoudingen tussen de teams nog niet heel duidelijk waren.
De kwalificatie gaf een helder beeld. Red Bull en Ferrari zijn snel, het aloude kampioensteam Mercedes komt tekort.
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.
2 minuten geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.
4 uur geledenST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.
5 uur geledenKELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
15 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
1 dag geleden