Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen grapt over toekomst bij Red Bull

Verstappen grapt over toekomst bij Red Bull

SUZUKA (ANP/DPA/AFP) - Formule 1-coureur Max Verstappen kreeg ook in Suzuka de vraag in welke auto hij volgend jaar aan de start staat. "Dat hangt ervan af of ik volgend jaar nog wel wil rijden", antwoordde de Nederlandse wereldkampioen van Red Bull met een grap tijdens een persconferentie. "Ik ben heel gelukkig met waar ik nu ben en dat wil ik graag zo houden", vervolgde hij iets serieuzer.

Komend weekeinde staat de Grote Prijs van Japan op het programma op het circuit van Suzuka.

Interne conflicten bij de racestal Red Bull van teambaas Christian Horner hebben al voor het seizoen tot speculaties geleid over een mogelijk vertrek van Verstappen. Daarbij komt dat Mercedes, dat jarenlang de grote concurrent was, de Brit Lewis Hamilton aan het einde van dit seizoen ziet overstappen naar Ferrari. Verstappen zou een clausule in zijn contract hebben die een vertrek naar Mercedes of een ander team mogelijk maakt. Dit zou ook gelden als topadviseur Helmut Marko het team zou moeten verlaten. De Oostenrijker zou een hoogoplopend conflict hebben met Horner en is een vertrouweling van Verstappen.

Remproblemen

De wereldkampioen wilde er verder niets over kwijt. "Ik heb een contract bij Red Bull tot 2028. Pas daarna wil ik bekijken of ik sowieso nog verder wil in de Formule 1."

Verstappen won de eerste twee races van het seizoen, maar viel twee weken geleden in de GP van Australië uit door remproblemen. De zege in Melbourne was voor Ferrari-rijder Carlos Sainz. Hij maakte zich geen zorgen om zijn auto. "Als je naar de prestaties in Melbourne kijkt, denk ik dat we snel waren", zei hij. "We hebben de race niet uitgereden, dus dat is niet ideaal. Maar onze auto houdt van de bochten hier, waar je met hoge snelheid doorheen kunt. Hopelijk kunnen we dat dit weekend weer laten zien."

Hij noemde Suzuka een van zijn favoriete circuits. Vorig jaar was Verstappen er in alle trainingen en de kwalificatie de snelste en won hij de race met bijna twintig seconden voorsprong op de Brit Lando Norris van McLaren. "Het is behoorlijk intimiderend als je er voor het eerst rondrijdt", vertelde hij. "Bij het kleinste foutje kun je in het gras of het grind terechtkomen. Dat maakt het net iets spannender."

Meer uit Sport

Turners Faverus, De Munck en Grünberg in ploeg voor EK in Zagreb

ROTTERDAM (ANP) - Turner Elijah Faverus (19) is opgenomen in de selectie voor de EK in Zagreb, Kroatië. Faverus won de afgelopen periode drie van de vier kwalificatiewedstrijden en verzekerde zich daarmee als meerkamper van een plek in de EK-selectie.

19 minuten geleden
Schoonspringster Praasterink pakt opnieuw EK-brons

PARIJS (ANP) - Schoonspringster Else Praasterink heeft net als vorig jaar een bronzen medaille gewonnen op de 10-metertoren bij het EK zwemmen. De 23-jarige Brabantse eindigde in Parijs na vijf sprongen op een totaal van 305,15 punten en kwam slechts 0,15 punten te kort voor het zilver van de Duitse Pauline Pfeif. De Europese titel ging naar Maisie Bond uit Groot-Brittannië.

12 uur geleden
Tenniszussen Williams met wildcard naar dubbelspel Cincinnati

CINCINNATI (ANP/RTR) - De zussen Venus (46) en Serena (44) Williams komen volgende week samen uit in het dubbelspel op het masterstoernooi in het Amerikaanse Cincinnati. De veelvoudig grandslamwinnaressen hebben van de organisatie een wildcard gekregen. Ze speelden voor het laatst samen in het dubbelspel op de US Open van 2022.

17 uur geleden
Pieterse verovert bergtrui in de Tour de France Femmes

POLIGNY (ANP) - Puck Pieterse heeft maandag in de derde etappe van de Tour de France Femmes de bergtrui veroverd. De 24-jarige renster van Fenix - Premier Tech verzamelde voldoende punten in de rit van Genève naar Poligny om de bolletjestrui over te nemen van de Française Océane Mahé.

19 uur geleden
Haugset verovert gele leiderstrui na winst derde etappe in Tour

POLIGNY (ANP) - De Noorse Sigrid Ytterhus Haugset heeft de derde etappe van de Tour de France Femmes gewonnen en neemt de gele trui over van Lorena Wiebes. De 27-jarige renster van Uno-X Mobility kwam in het Franse Poligny alleen over de streep. De Belgische Lotte Kopecky volgde op de tweede plaats. Marianne Vos won de sprint van het peloton en eindigde als derde.

19 uur geleden
Italiaan Milan wint openingsrit Ronde van Polen na massasprint

KOSZALIN (ANP/Belga) - De Italiaanse wielrenner Jonathan Milan heeft de openingsetappe van de Ronde van Polen op zijn naam geschreven. De renner van Lidl-Trek bleef in een massasprint de Fransman Paul Magnier (Soudal Quick-Step) en de Brit Noah Hobbs (EF Education-EasyPost) voor.

19 uur geleden
Wielerploeg Picnic PostNL neemt per direct afscheid van Jakobsen

DEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft per direct afscheid genomen van sprinter Fabio Jakobsen. Dat maakte de Nederlandse formatie bekend op X. De 29-jarige Nederlander reed sinds 2024 voor de ploeg.

23 uur geleden