Verstappen grapt over toekomst bij Red Bull
SUZUKA (ANP/DPA/AFP) - Formule 1-coureur Max Verstappen kreeg ook in Suzuka de vraag in welke auto hij volgend jaar aan de start staat. "Dat hangt ervan af of ik volgend jaar nog wel wil rijden", antwoordde de Nederlandse wereldkampioen van Red Bull met een grap tijdens een persconferentie. "Ik ben heel gelukkig met waar ik nu ben en dat wil ik graag zo houden", vervolgde hij iets serieuzer.
Komend weekeinde staat de Grote Prijs van Japan op het programma op het circuit van Suzuka.
Interne conflicten bij de racestal Red Bull van teambaas Christian Horner hebben al voor het seizoen tot speculaties geleid over een mogelijk vertrek van Verstappen. Daarbij komt dat Mercedes, dat jarenlang de grote concurrent was, de Brit Lewis Hamilton aan het einde van dit seizoen ziet overstappen naar Ferrari. Verstappen zou een clausule in zijn contract hebben die een vertrek naar Mercedes of een ander team mogelijk maakt. Dit zou ook gelden als topadviseur Helmut Marko het team zou moeten verlaten. De Oostenrijker zou een hoogoplopend conflict hebben met Horner en is een vertrouweling van Verstappen.
Remproblemen
De wereldkampioen wilde er verder niets over kwijt. "Ik heb een contract bij Red Bull tot 2028. Pas daarna wil ik bekijken of ik sowieso nog verder wil in de Formule 1."
Verstappen won de eerste twee races van het seizoen, maar viel twee weken geleden in de GP van Australië uit door remproblemen. De zege in Melbourne was voor Ferrari-rijder Carlos Sainz. Hij maakte zich geen zorgen om zijn auto. "Als je naar de prestaties in Melbourne kijkt, denk ik dat we snel waren", zei hij. "We hebben de race niet uitgereden, dus dat is niet ideaal. Maar onze auto houdt van de bochten hier, waar je met hoge snelheid doorheen kunt. Hopelijk kunnen we dat dit weekend weer laten zien."
Hij noemde Suzuka een van zijn favoriete circuits. Vorig jaar was Verstappen er in alle trainingen en de kwalificatie de snelste en won hij de race met bijna twintig seconden voorsprong op de Brit Lando Norris van McLaren. "Het is behoorlijk intimiderend als je er voor het eerst rondrijdt", vertelde hij. "Bij het kleinste foutje kun je in het gras of het grind terechtkomen. Dat maakt het net iets spannender."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Jannik Sinner is zijn jacht op de nog ontbrekende grandslamtitel in Parijs begonnen met een soepele zege op de Fransman Clément Tabur. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst was na minder dan twee uur in drie sets klaar: 6-1 6-3 6-4.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs heeft op Roland Garros de tweede ronde bereikt in het vrouwendubbelspel. Met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez won de 32-jarige Nederlandse op het gravel in Parijs in twee sets van de Britse Katie Boulter en de Kazachse Joelia Poetintseva: 6-1 7-6 (5).
3 uur geledenCARÌ (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn vierde ritzege geboekt in de Giro d'Italia. De Deense rozetruidrager was bergop ook de beste in de zestiende etappe van Bellinzona naar Carì over 113 kilometer. Achter de 29-jarige kopman van Visma-Lease a Bike werd de Oostenrijker Felix Gall op 1.09 minuut tweede voor Jai Hindley uit Australië. Thymen Arensman eindigde vlak erachter als vierde.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is goed begonnen aan Roland Garros, het grandslamtoernooi dat de Belarussische nummer 1 van de wereld nog nooit wist te winnen. In de eerste ronde was ze in twee sets te sterk voor de Spaanse Jéssica Bouzas Maneiro, de nummer 50 op de wereldranglijst: 6-4 6-2.
11 uur geledenCLEVELAND (ANP) - De basketballers van New York Knicks hebben zich voor het eerst sinds 1999 geplaatst voor de finale van de NBA. De ploeg van trainer Mike Brown won in de eindstrijd van de Eastern Conference ook het vierde duel van Cleveland Cavaliers (93-130). In de strijd om de titel is regerend kampioen Oklahoma City Thunder of San Antonio Spurs de tegenstander. De finale van de Western Conference kent na vier wedstrijden een 2-2-tussenstand.
16 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de tweede ronde van Roland Garros te bereiken. De nummer 55 van de wereldranglijst ging in vier sets met 3-6 4-6 7-6 (7) 4-6 onderuit tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.
1 dag geleden