Verstappen grapt over toekomst bij Red Bull
SUZUKA (ANP/DPA/AFP) - Formule 1-coureur Max Verstappen kreeg ook in Suzuka de vraag in welke auto hij volgend jaar aan de start staat. "Dat hangt ervan af of ik volgend jaar nog wel wil rijden", antwoordde de Nederlandse wereldkampioen van Red Bull met een grap tijdens een persconferentie. "Ik ben heel gelukkig met waar ik nu ben en dat wil ik graag zo houden", vervolgde hij iets serieuzer.
Komend weekeinde staat de Grote Prijs van Japan op het programma op het circuit van Suzuka.
Interne conflicten bij de racestal Red Bull van teambaas Christian Horner hebben al voor het seizoen tot speculaties geleid over een mogelijk vertrek van Verstappen. Daarbij komt dat Mercedes, dat jarenlang de grote concurrent was, de Brit Lewis Hamilton aan het einde van dit seizoen ziet overstappen naar Ferrari. Verstappen zou een clausule in zijn contract hebben die een vertrek naar Mercedes of een ander team mogelijk maakt. Dit zou ook gelden als topadviseur Helmut Marko het team zou moeten verlaten. De Oostenrijker zou een hoogoplopend conflict hebben met Horner en is een vertrouweling van Verstappen.
Remproblemen
De wereldkampioen wilde er verder niets over kwijt. "Ik heb een contract bij Red Bull tot 2028. Pas daarna wil ik bekijken of ik sowieso nog verder wil in de Formule 1."
Verstappen won de eerste twee races van het seizoen, maar viel twee weken geleden in de GP van Australië uit door remproblemen. De zege in Melbourne was voor Ferrari-rijder Carlos Sainz. Hij maakte zich geen zorgen om zijn auto. "Als je naar de prestaties in Melbourne kijkt, denk ik dat we snel waren", zei hij. "We hebben de race niet uitgereden, dus dat is niet ideaal. Maar onze auto houdt van de bochten hier, waar je met hoge snelheid doorheen kunt. Hopelijk kunnen we dat dit weekend weer laten zien."
Hij noemde Suzuka een van zijn favoriete circuits. Vorig jaar was Verstappen er in alle trainingen en de kwalificatie de snelste en won hij de race met bijna twintig seconden voorsprong op de Brit Lando Norris van McLaren. "Het is behoorlijk intimiderend als je er voor het eerst rondrijdt", vertelde hij. "Bij het kleinste foutje kun je in het gras of het grind terechtkomen. Dat maakt het net iets spannender."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Turners Casimir Schmidt, Elijah Faverus, Amine Abaidi, Loran de Munck en Jermain Grünberg bezetten na vier van de zes startgroepen (subdivisies) de vijfde plek in het landenklassement bij de WK in Rotterdam. Olympisch teamkampioen Japan gaat aan de leiding (254,529 punten), gevolgd door Europees kampioen Groot-Brittannië (251,460).
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Loran de Munck (27) hoopt dat de teamscore van de Nederlandse ploeg voldoende is voor een plek in de teamfinale. Na drie van de zes startgroepen staat Nederland tweede. De beste acht landenteams gaan naar de finale.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Casimir Schmidt (30) heeft eerder deze week getwijfeld of hij wel in actie kon komen bij de WK in Rotterdam. Dat zei hij na afloop van de kwalificatiewedstrijd.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turners moeten bij de WK in Rotterdam nog lang wachten voor duidelijk is waar hun teamtotaal van 242,995 punten ze brengt. Na drie van de zes startgroepen (subdivisies) bezetten turners Casimir Schmidt, Loran de Munck, Elijah Faverus, Amine Abaidi en Jermain Grünberg de tweede plek in het landenklassement. De Russische ploeg, uitkomend als World Gymnastics 2, gaat voorlopig aan de leiding met 249,162 punten.
9 uur geledenWIJSTER (ANP) - Wielrenster Letizia Borghesi heeft de vierde etappe van de Eneco Tour op haar naam geschreven. De Italiaanse van AG Insurance - Soudal was op de keien naar de top van de VAM-berg de sterkste en bleef Pfeiffer Georgi (Team Picnic PostNL) voor. Lieke Nooijen werd derde en gaat zondag als klassementsleidster de slotetappe in.
12 uur geledenMEULEBEKE (ANP) - Fem van Empel heeft haar rentree in het veldrijden gevierd met de vierde plaats in de Berencross in het Belgische Meulebeke. De 24-jarige drievoudig wereldkampioene was er bijna een jaar lang uit door mentale problemen.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Russische turnmannen, uitkomend als World Gymnastics 2, hebben na de tweede van in totaal zes startgroepen (subdivisies) de leiding gepakt in het landenklassement bij de WK turnen in Rotterdam.
13 uur geleden