Verstappen: goede test geeft natuurlijk geen garantie
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen kijkt terug op een goede testdriedaagse in Bahrein. De Red Bull-coureur klokt zondag de snelste tijd op het Formule 1-circuit van Sakhir, nadat hij vrijdag op de eerste testdag ook al de snelste was geweest. Hij reed na de 139 rondjes van vrijdag nog eens 64 ronden. "Het was opnieuw een goede dag en we hebben ons hele programma kunnen draaien", zei Verstappen.
De Limburger zei dat het van de coureur uit gezien heel lekker ging gedurende de hele test. "Het was een goed weekend, maar dat geeft je natuurlijk geen enkele garantie. Alle teams doen andere programma's tijdens de testen. We kijken altijd wat we nog kunnen verbeteren aan de wagen en er zijn zeker nog zaken waar we aan kunnen werken, maar dat zullen alle teams hebben."
Volgens Verstappen zullen ze over twee weken in de derde fase van de kwalificatie van de Grote Prijs van Bahrein pas echt weten waar ze staan. "Maar algemeen gezien kan ik zeggen dat de wagen goed aanvoelt en dat ik ernaar uitkijk om te gaan racen."
Pre-seizoenstest
Tegen Autosport zei Verstappen dat het in ieder geval zijn beste pre-seizoenstest is geweest. In de afgelopen jaren was Red Bull aan het begin van het seizoen duidelijk de mindere van Mercedes, dat nu moeizamere testen afwerkte in Bahrein.
Verstappens nieuwe teamgenoot Sergio Perez was enthousiast over de bolide van Red Bull. "Ik denk dat we een goede wagen hebben, maar ik moet nog een heleboel leren om er het maximale uit te kunnen halen. Het maakt niet uit waar we staan in Bahrein, het gaat erom waar we staan in Abu Dhabi", verwees hij naar de laatste race van het komende seizoen.
Hoofdingenieur Guillaume Rocquelin van Red Bull noemde het een zeer bruikbare testfase. "We hebben een goede basis gelegd van waaruit we verder kunnen bouwen en kijken ernaar uit om over een paar weken terug te keren naar Bahrein."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Stijn van de Bunt baalde dat hij bij zijn olympische debuut een beetje te snel was begonnen aan zijn 5000 meter. De 21-jarige schaatser uit Lopik kwam tot 6.12,94 en vond zichzelf halverwege de wedstrijd daarmee terug op de derde plaats. "Ik ging net iets te gek weg", aldus Van de Bunt.
19 minuten geledenMILAAN (ANP) - Marcel Bosker sloeg zondag bij de start van zijn olympische rit op de 5 kilometer in Milaan dicht. "Ik was vrij relaxed tot ik het ijs op ging. Bij de start voelde ik een hartslag van 170", vertelde de Nederlandse schaatser in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.
19 minuten geledenMETZ (ANP) - Liemarvin Bonevacia is bij indoorwedstrijden in het Franse Metz uitgevallen op de 400 meter. De Nederlands recordhouder (45,48) werd gehinderd door een cameraman, die veel te dicht op de binnenbaan stond. Het ritme van de 36-jarige Bonevacia werd zodanig verstoord dat hij de race niet afmaakte.
1 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker vond de uitschakeling in de achtste finales op de parallelreuzenslalom bij de Olympische Spelen onnodig. De 29-jarige Nederlandse had in haar race tegen de Oostenrijkse Sabine Payer een voorsprong, maar werd in het laatste deel voorbijgestreefd en kwam 0,13 seconde te kort voor een plaats bij de laatste acht.
2 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales op de parallelreuzenslalom te bereiken. De 29-jarige Nederlandse lag in haar achtste finale tegen de Oostenrijkse Sabine Payer lange tijd voorop, maar in het slot van haar race gaf ze die voorsprong in het Livigno Snow Park uit handen. Payer passeerde de finish 0,13 seconde eerder dan Dekker.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skiester Breezy Johnson heeft met minimaal verschil de olympische afdaling gewonnen. Op de fraaie piste Olimpia delle Tofane in Cortina d'Ampezzo was de regerend wereldkampioene 4 honderdsten van een seconde sneller dan Emma Aicher uit Duitsland. De Italiaanse Sofia Goggia eindigde voor eigen publiek als derde op 0,59 seconde.
4 uur geledenVALENCIA (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben ook hun tweede Pro League-duel met Spanje met veel moeite gewonnen. In Valencia maakte Duco Telgenkamp in de slotfase het winnende doelpunt: 2-3. Oranje verspeelde een 2-0-voorsprong, die was ontstaan door treffers van Pepijn van der Heijden en Telgenkamp.
4 uur geleden